Tıkanan mibzer gübreliği

Arkadaşın dediği gibi artık metazori bişeyler yapıcaksınız, çekiçle vururken koldan asılmak yetmiyor, kaldıraç etkili asılma yapmak için uzun ağaç bağlaÿın yapın.

Ben o kollara uzun ağaç bağlar çekiç vurmadanda açarım, ayar kolu uzun olduğunda daha fazla kuvvet uygulayabileceğinizi düşünün yaparsınız.

Pas sökücüyü aşağıda kayar saç ile gübre tabanı arasında gözüken yerlere (resimde pas sökücünün ucundaki yerleri gösteriyorum) arasına doğru sıkın komple hepsine, çünkü sadece delikten her yerine ulaşmaz, delikleri açan kayar saçın kolunada nasıl gücü artıracağınızı gösterdim, uzun ağaç iş görür, bağlayın ve kolun aşağıdaki ucuna taktırın, yukardan sağlam asılın, oklarla gösterdim, hareket başladımı tamam, ileri geri hareketlerle açılır.

resimde anlatmaya çalıştım. :)

1687119582362.png

Ayar kolunu gevşeten siyah kafalı somunu gevşetiniz.
Ayar kolunun üstüne kalın demir boruyla ek uzatma yaparak kolu oynatmaya çalışınız.
Cıvatalara oynaması için çekiçle vurmakta denenebilir.
Makinenin sökülüp temizlenerek bakıma sokulması iyi olacak gibi duruyor.
Zaten bütün mesele ayar kolunun kısa düz ve lama bir kol olması, güç uygulayamıyorsun, paslanınca hepten ilk hareket zor oluyor.

Mesele ayar kolunu bişekilde uzatmak uygulayacağın gücü artırmak.

Senin mibzer eski lamali tipmis yeni gördüm makaraya vurmakda ise yaramaz. gübre sandığını aç uzun demirle lama gibi ağzını açıp kapatan yere vuracaksin ilk attığım fotoğrafı unut. Ayar koluna çekiçle vurma alttan kırılıyor.

Dediğimi yap ekermak çekicten anlar onun kolu normal açık halinde bile çekiçle ayarlaniyor
Ayar kolu kısmı dondu herhalde.
Ayar kolunu gevşeten siyah kafalı somunu gevşetiniz.
Ayar kolunun üstüne kalın demir boruyla ek uzatma yaparak kolu oynatmaya çalışınız.
Cıvatalara oynaması için çekiçle vurmakta denenebilir.
Makinenin sökülüp temizlenerek bakıma sokulması iyi olacak gibi duruyor.
Çekiç işlemiyor maalesef.Dun demir boruyla da denedik.
Arkadaşın dediği gibi artık metazori bişeyler yapıcaksınız, çekiçle vururken koldan asılmak yetmiyor, kaldıraç etkili asılma yapmak için uzun ağaç bağlaÿın yapın.

Ben o kollara uzun ağaç bağlar çekiç vurmadanda açarım, ayar kolu uzun olduğunda daha fazla kuvvet uygulayabileceğinizi düşünün yaparsınız.

Pas sökücüyü aşağıda kayar saç ile gübre tabanı arasında gözüken yerlere (resimde pas sökücünün ucundaki yerleri gösteriyorum) arasına doğru sıkın komple hepsine, çünkü sadece delikten her yerine ulaşmaz, delikleri açan kayar saçın kolunada nasıl gücü artıracağınızı gösterdim, uzun ağaç iş görür, bağlayın ve kolun aşağıdaki ucuna taktırın, yukardan sağlam asılın, oklarla gösterdim, hareket başladımı tamam, ileri geri hareketlerle açılır.

resimde anlatmaya çalıştım. :)

Ekli dosyayı görüntüle 76030
Uzun bir boru bağlayıp bayağı bir asıldık ama muhemelen oralarda donan bir yer var,fazla vaktimiz yok uğraşamıyoruz ama halledicez inşallah.
Senin mibzer eski lamali tipmis yeni gördüm makaraya vurmakda ise yaramaz. gübre sandığını aç uzun demirle lama gibi ağzını açıp kapatan yere vuracaksin ilk attığım fotoğrafı unut. Ayar koluna çekiçle vurma alttan kırılıyor.
Ayar kolunun altında birisi donan yer var dedi ama bakıcam gidince.