Tarımsal kredilerde faiz oranı düştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale'de gerçekleştirilen "Çanakkale İş Dünyası Buluşması" etkinliğinde yaptığı açıklamada esnaf kredileri ve tarımsal kredilerde kamu bankalarının kredi faizlerini düşürdüğünü açıkladı.

Albayrak, "Kamu bankalarımız, esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizlerini artık yeni yıl itibarıyla yıllık yüzde 12'den yüzde 9'a düşürdü. Bu şu demek halihazırda tarımsal kredilerdeki yüzde 25 ila yüzde 100 oranındaki Hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama yüzde 5'in altına düşecek. Yüzde 6-7'ler değil artık yüzde 5, yüzde 4,5 hatta sıfıra kadar inecek durumda. Özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6'lık faizin de yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileyeceğini buradan müjdelemek istiyorum" dedi

Keşke çiftçilerimiz , hiç krediye gerek kalmadan işini görebilse,kredi çekerken ödenecek faizlerin yanında bir yığın masraf var, seni sigortalar, ürünü sigortalar, ipotek verirsen expertiz ücreti var.en iyisimi hiç bulaşmamak, imkan varsa.
Çok doğru, katılıyorum ama bazen de kredi kullanmak gerekiyor.
Kredi kullanmak isteyenler için iyi haber.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale'de gerçekleştirilen "Çanakkale İş Dünyası Buluşması" etkinliğinde yaptığı açıklamada esnaf kredileri ve tarımsal kredilerde kamu bankalarının kredi faizlerini düşürdüğünü açıkladı.

Albayrak, "Kamu bankalarımız, esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizlerini artık yeni yıl itibarıyla yıllık yüzde 12'den yüzde 9'a düşürdü. Bu şu demek halihazırda tarımsal kredilerdeki yüzde 25 ila yüzde 100 oranındaki Hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama yüzde 5'in altına düşecek. Yüzde 6-7'ler değil artık yüzde 5, yüzde 4,5 hatta sıfıra kadar inecek durumda. Özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6'lık faizin de yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileyeceğini buradan müjdelemek istiyorum" dedi
Mrb ekim ayında bitkisel üretim kredisi kullandım bu kredilerdede güncelleme oluyor mu?bilginiz varmı?

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
bir sorum olacak. haziran ayında traktör kredisi çektim. şimdi de faiz oranı düştü. bu krediyi yapılandırabilir miyim acaba? sübvansiyonlu kredilerde yapılandırma var mı?
krediyi onayladıysanız ödeme bodrosu çıktıysa yapıcak birşey yok sadece erteleme yaptırabilirsin ama tabi oda faiz tanıdığım bu sene 13.5 ödiyecekken ertelettiği için 15 küsür ödedi