Tanrılar Çıldırmış Olmalı

Ynt: Tanrılar Çıldırmış Olmalı

evet abi sayfaya ulaşmıyor ve sayfanın başlğı ile trakötrün hiç bir halakası yok yani tamam sen şaka manasınla yazmışındır ama yanlış anlaşılır

abisi sanki sen tanrılarından önce çıldırdın ne yaptın yaw öle başlık atacaktın bari filmin fragmanını yüklese o oradada linkini vereydin neyse olsun hepimiz iyiyiz çok şükür yaralı felan yok...)))

TT 55 link=topic=59927.msg649765#msg649765 date=1353002660' Alıntı:
islam inancında Tek Tanrı vardır.

abi islam inancıda tanrı kavramı yoktur
BİR TEK ALLAH vardır oda bütün dillerde ALLAH olarak söylenir hiç bir dile çevrilemez tanrı kelimesi ilah dan çevrilmedir ilahlar denilebilir ama TÖVBE HAŞA ALLAHLAR denilmez

her neyse bir mümin tanrı kelimesini telaffuz etmez

şerefli1 link=topic=59927.msg649832#msg649832 date=1353008347' Alıntı:
abi islam inancıda tanrı kavramı yoktur
BİR TEK ALLAH vardır oda bütün dillerde ALLAH olarak söylenir hiç bir dile çevrilemez tanrı kelimesi ilah dan çevrilmedir ilahlar denilebilir ama TÖVBE HAŞA ALLAHLAR denilmez

her neyse bir mümin tanrı kelimesini telaffuz etmez

Muzaffer abi, sen de çoğul ekine değil de 'Tanrı' kavramına mı takıldın ?

Tanrı Türkçe bir kelimedir ve eski Türkçedeki 'Tengri' kelimesinden gelmektedir. Tanrı Allah ' ı kasteden bir isimdir, yani günümüzde o şekilde kullanılmaktadır. Lakin bence tam olarak Allah ismine karşılık gelemeyeceği için kullanılması hoş değildir. Tanrı Allah değil de daha çok alelade bir 'ilah' anlamı taşımaktadır benim için...
Ancak konudaki en büyük yanlış Tanrı ismine getirilen çoğul ekidir. Yani 'Tanrılar' denmesidir. Ancak bu da şimdi uydurulmuş bir şey değil, zamanında oldukça popüler olan bir filmin adıdır.
Onu da Tanrı kelimesi zaten Allah ' ı karşılamaz nasıl olsa diyerek görmezden gelebiliriz. Yani tartışmaya gerek yok. Tanrı nedir ne değildir bilemeyiz bizim için asıl ve gerçek olan Allah ' tır. Yani Tanrı ayrı şey, Allah ayrı şeydir.

Neyse konuyu açan abimize akıl vermek haddime değil. Bunu yazmak, bu başlığı açmak günahsa, onun günahı.
Ben sadece fikrimi söyledim ve geçtim.

Traktöre de epey çok istemişler hakikaten. Bu traktörü göreli 3-4 gün falan oldu bi daha o tarafa yolum düşerse özellikle gidip soracağım fiyatını. :)

Ahmed Gülsu link=topic=59927.msg649860#msg649860 date=1353010934' Alıntı:
Muzaffer abi, sen de çoğul ekine değil de 'Tanrı' kavramına mı takıldın ?

Tanrı Türkçe bir kelimedir ve eski Türkçedeki 'Tengri' kelimesinden gelmektedir. Tanrı Allah ' ı kasteden bir isimdir, yani günümüzde o şekilde kullanılmaktadır. Lakin bence tam olarak Allah ismine karşılık gelemeyeceği için kullanılması hoş değildir. Tanrı Allah değil de daha çok alelade bir 'ilah' anlamı taşımaktadır benim için...
Ancak konudaki en büyük yanlış Tanrı ismine getirilen çoğul ekidir. Yani 'Tanrılar' denmesidir. Ancak bu da şimdi uydurulmuş bir şey değil, zamanında oldukça popüler olan bir filmin adıdır.
Onu da Tanrı kelimesi zaten Allah ' ı karşılamaz nasıl olsa diyerek görmezden gelebiliriz. Yani tartışmaya gerek yok. Tanrı nedir ne değildir bilemeyiz bizim için asıl ve gerçek olan Allah ' tır. Yani Tanrı ayrı şey, Allah ayrı şeydir.

Neyse konuyu açan abimize akıl vermek haddime değil. Bunu yazmak, bu başlığı açmak günahsa, onun günahı.
Ben sadece fikrimi söyledim ve geçtim.

Traktöre de epey çok istemişler hakikaten. Bu traktörü göreli 3-4 gün falan oldu bi daha o tarafa yolum düşerse özellikle gidip soracağım fiyatını. :)

ahmet kardeş çok haklısın ama tanrıyı hırıstiyanlarda kullanıyor bu yüzden bizim şüpheye düşmemek için ALLAH dememiz lazım ziraa İSLAM dini şüphe götürmez her şey kesin ve katidir tereddüte düşmemek gerek şöyleki mesala namaz kılamak için abdestlimiyim değilmiyim denirse o zaman şüpheye düşülür eğer öyle olursa en iyisi abdesti yeniden almaktır yoksa isteyen bunca varlığı yoktan VAR EDEN ALLAH a istediğni diyebilir ama herkes ağzından çıkan her şeyden hesabını verecektir bu da göz önünde bulundurulması gerekir

burda en büyük yanlış kişinin inancını sorgulamak dikkat diyorum

konuyu acan kişi mensup olduğu dini bildirmiş ve film adını kullanarak konunun komik durumunu vurgulamak istemiş film bilenler başlığın anlamını daha iyi kavrayacaktır
benim ilk aklıma gelen buydu espiri olduğu için takılmadım

hasanfuat link=topic=59927.msg649897#msg649897 date=1353014043' Alıntı:
burda en büyük yanlış kişinin inancını sorgulamak dikkat diyorum

konuyu acan kişi mensup olduğu dini bildirmiş ve film adını kullanarak konunun komik durumunu vurgulamak istemiş film bilenler başlığın anlamını daha iyi kavrayacaktır
benim ilk aklıma gelen buydu espiri olduğu için takılmadım
ben pek film fln izlemem bu konulardanda bilhaber bi halim wardır..
ama hiç yorum yapmadım baktım geçtim hatta çokkez bakttım ki herkezin yorumlarını okudum herkein kendince haklı tarafları war..
ben ilk baktım motorlarla fiyatları nedeniyle böyle yazılmış oldugunu farkettim ve üzerine olmadm konunun ..
ama Tanrı kellimesini ne söylemek nede duymak isterim bu benim sorunum ama pekte bu konularda yazmak istemem demem oki
bu mevzuyu uzatmayalım bence motorunnu bulunmaz sanan kişilerin fiyat şişirmesi diyelim..