Süt inekçiliği kesif yem

Selamun aleyküm arkadaşlar ben bu fabrika yemlerinden hiç memnun değilim son 2 yıldr özellikle hayvanlarımda kızgınlık tutmama gibi sorunları sıklıkla yaşıyorum bu fabrika yani kesif yem yerine arpa buğday Mısır 3 lüsünü alıp yem değirmeninde kırıp versem acaba daha mı iyi olur
Şuan kuru ot paketi,yonca paketi,Mısır silajı,saman,pancar posası,kesif yem bunları veriyorm holştein ineklerime süt verimleri güzel lakin yılda 1 buzağı alamıyorum Öneri görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Saydığın yemlerin 3 de Enerji kaynağı birde protein kaynağı lazım sana soya küspesi gibi buğdayı kullanmanı tavsiye etmem çok hızlı yıkılır Asidoz yapabilirsin hayvanları. Kesif yemin yarısını da fabrikadan almaya devam et yarısını kendin yap ham maddelerin biter temin edemezsin ne olur ne olmaz fabrika yeminden devam edersin . Birde rasyon yaptirabilecegin birini bul oranlari ayarlasın en güzeli

A.s. bereketli olsun herkese
Kaba yem konusu düzene girmeden bu hayvancilik ve et konusu düzene girmez bence
Bilgili ve dengeli rasyonlu kaba yem süt inekleri için hem sağlık hemde karlılık
Fabrika yemi zaten pahalı
Kaba yem üretimini ne yapip yapıp arttircaz
Meralari cayirlari cok iyi değerlendircez
Düşük verimli kirac tarim arazilerini yem bitkisi ekip ota biçip tane üretimine kalmadan daha iyi degerlendircez
Bahar geldiği zaman yesil ot biçim zamani çok calisacaz Hububatta baktik taneye zarar edecek ota bicebiliriz yada imjan varsa dökme silaj yada paket silaj
Süt inekciliginin özü ottur ot sagliktir bence ve kaliteli kaba yem fabrika yemine kalirsa iş zor
Ot temini konusunda cok bölge zayif herkes taneye samana kaliyor ama olmuyor