Süt hayvancılığında kullandığınız Yem katkı markaları (süt premiks) neler ve gözlemleriniz neler ?

06.10.2020 de eşref şekerli'den Vİtacowa(180₺) aldım. Bugün kargolamaya çalışacağım en geç yarın kargolarız dediler kargolamadılar. Bende gittigidiyor.com'dan http://www.euro-power.com.tr/tr/index.html firmasının Euromax ürününü sipariş ettim. Fiyatı 111,63₺.
eşrefşekerli nin vitacowasının vaat ettiği içerik:
d1f72c-vitacowa-içerik.jpg

Europower Firmasını Euromax çeşitinin vaat ettiği içerik:
0005.jpg

Sizce ne olur ne gider?

• Beğen
Tepkiler: murat1919
06.10.2020 de eşref şekerli'den Vİtacowa(180₺) aldım. Bugün kargolamaya çalışacağım en geç yarın kargolarız dediler kargolamadılar. Bende gittigidiyor.com'dan http://www.euro-power.com.tr/tr/index.html firmasının Euromax ürününü sipariş ettim. Fiyatı 111,63₺.
eşrefşekerli nin vitacowasının vaat ettiği içerik:
Ekli dosyayı görüntüle 53011
Europower Firmasını Euromax çeşitinin vaat ettiği içerik:
Ekli dosyayı görüntüle 53012
Sizce ne olur ne gider?
Zaten kısa vadede bırsey anlamak zor devamlı kullanmak gerekiyor
Tabı kullanılan urun vaat ettıgı ıcerıge sahıpse
Ben ureme sorunları yasıyorum bazı hayvanlarda kızgıniık gec gosterıyor gebelik bozuyor bazı hayvan. bu tur ıcerıkler doğru kullanılırsa karsılıgını fazlası ile verır

Zaten kısa vadede bırsey anlamak zor devamlı kullanmak gerekiyor
Tabı kullanılan urun vaat ettıgı ıcerıge sahıpse
Ben ureme sorunları yasıyorum bazı hayvanlarda kızgıniık gec gosterıyor gebelik bozuyor bazı hayvan. bu tur ıcerıkler doğru kullanılırsa karsılıgını fazlası ile verır
Deneyecem abi.
ADEMIN YELDIF vururdum ESKİDEN ayda bir. Birde bunu deneyeyim.

Evet ona baktım bende.
Benim aldığımın 10kg daki içerik miktarı sizinkinden daha az.
Ama çok paraymış be.
Valla diyecek bişey bulamıyorum.
Tek tek hesap etmek lazım hangisi daha uyguna geliyor diye.

Benim hesabıma göre hayvan başı ort 7.5 gr versem ayda 6 tl gibi para tutuyor
Sizin kullandığınız ürün önerilen miktara göre aylık ne kadar tutuyor

Benimkide 50-100gr öneriliyor.
Benimki ton yeme 10 kg sizinki ton yeme 1 kg hesabıyla veriliyor.
Burda ne kadar köfte aldık onu hesap etmek lazım ben bir hesaplayayım müsaadenizle.
Bunu kullanırken bırde hayvan basına denk düşürmek önemli
Kendi kullanımına uygun urun secmek gerek
Ben yem karmaya sepelıyorum
Ama daha onemlısı kesif yem yerken önlerine tek tek ölcek İle vermek gerek oda ayrı işçilik

Premikslerin içerik karşılaştırması.
DSC_0605.JPG

A-D3-E vitamini olarak ödenen paranın karşılaştırması.
DSC_0606.JPG

Sadece 3 vitamin olarak karşılaştırdığımızda Yem-Vit çok daha hesaplıya geliyor.
Tabi birde İsmail abinin dediği gibi hayvan başı istenilen gramajı düşürebilmek önemli. Buda verilecek gramaj ne kadar az olursa o kadar zorlaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Piyasada satılan ürünlerin içeriğine baktığımızda taşıyıcılar veya bağlayıcılar diye yazdıkları ürünlerde bonkolit,karbonat,yonca unu, maya gibi ürünlerle karıştırarak ürünü seyreltiyorlar bende aynı şekilde birkaç ürünle iyice karıştırıp seyreltmeyi düşünüyorum ozaman daha dengeli bir dağılım olabilir

• Beğen
Tepkiler: Aydın38