Sındırgı'da Çiftçilere Kaliteli Damızlık Koç Desteği

Screenshot_6.png

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi iş birliğiyle oluşturulan damızlık tesisinde üretilen kaliteli koçlar, Sındırgı Belediyesi Hayvan Pazarı'nda düzenlenen özel bir törenle 50 üreticiye teslim edildi. Balıkesir kuzusunun kalitesini artırmayı hedefleyen bu proje, çiftçilere destek sağlayarak tarım sektörüne katma değer kazandırmayı amaçlamaktadır. Törende ayrıca, arıcılık kurslarına katılan kadın üreticilere yönelik olarak da arı kovanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kuzuların kalitesini yükseltme çabalarını vurgulayarak, 5 adet Balıkesir Kuzusu Damızlık Üretim Merkezi'nin hayata geçirilmesiyle elde edilen damızlıkların çiftçilerle buluşturulmasının önemini belirtti. Başkan Yılmaz, bu çabaların sadece ekonomik kazanca değil, aynı zamanda şehrin ve ülkenin genel ekonomik büyümesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, doğal ve kaliteli ürünlere ulaşmanın en kolay yollarından birisinin Sındırgı olduğunu belirterek, üreticilere olan desteklerinin devam edeceğini söyledi. Dağıtım töreninde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda, toplamda 550 koç, 50 üreticiye teslim edildi.

Programa katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Erol Tunçman, MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç ve diğer protokol üyeleri, çiftçilerle bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri değerlendirdi. Dağıtım töreninde ayrıca, kadınların arıcılık kurslarına katılımlarını teşvik etmek amacıyla arı kovanı dağıtıldı.

Screenshot_7.png