Şeker gübre amonyum sülfat

Arkadaşlar buğdaya amonyum sülfat ve üre atmayı düşünüyorum. Üre dekara 20 kg amonyum sülfat 20 kg olacak şekilde üst gübreleme. Amonyum sülfat tek başına fırdolayı atılıyormu yoksa üre ile karıştırıp atmakmı daha kolay. Bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: MURTKAYA
Arkadaşlar buğdaya amonyum sülfat ve üre atmayı düşünüyorum. Üre dekara 20 kg amonyum sülfat 20 kg olacak şekilde üst gübreleme. Amonyum sülfat tek başına fırdolayı atılıyormu yoksa üre ile karıştırıp atmakmı daha kolay. Bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum şimdiden teşekkürler
Köyde arkadaşlardan birisi toz halde olan amonyum sülfat ı gübre makinesiyle attığını söylemişti, ben işi garantiye almak için granül amonyum sülfat aldım

• Beğen
Tepkiler: melih bdemir
Igsas granüllü iyi gubretasin granüllüsu seker gibi bir farki yok firfir 15 metre atiyorsa normal gubreyi seker 9 metre atar birde yagmur oncesi atin ureden daha cok ucuyor sulfat
Ureden daha cok ucuyor derken toprak ve bitkiye karisi diyorsaniz cook hatalisiniz sulfat en ince cigde en ufak nemde bile erir topraga karisir ure gibi amanyok azatu falan beklemeden bitkiye nufus eder sulfatta kaybim var diyen urede bu kaybi carpmali