Satlık reyglass tohumu

Yeni ekecek olan arkadaşlar; reygrss tohumunu alırken, sertifikalı olmasına özellikle dikkat etmeliler.

ŞU AN KG FİYATI 17 TL.

Sait arkadas gecen sene odeska tohumu aldim sertifikali simdi git bak ekinden cok cavdar ve arpa var sertifika muhabbeti bence sadice para tuzagi elinde saglam doygun bi tohum varsa elettir yeniden ek sertifikalidan daha iyi mahsul alirsin kesinlikle bir ikincisi reyglasi gecen sene esref sekerliden 25 kg 350 tl ye aldik dekarda 200 kg kuru ot aldik nerde kaldi sertifikali tohumun ayrıcaligi ilk eken arkadaslar bostan yere sertifika muhabbetine para harcamasinlar önce ekimi bakimi sulamasi nasil olur deneme yapip ögrensinler sonra sertifikali tohum muhabbetine girsinler ha arkadaslarin parasi coksa dicek bisey yok

Aynı zamanda Reygras otu nun yaprakları dökülmemiş yonca dan protein olarak daha değerli olduğunu unutmamak gerekir. Diğer bir üstünlüğüde reygrass ile birlikte aynı tarladan 2 ürün alabilmen. Kİ BENCE BU BİLE BAŞLI BAŞINA YONCA YI HAYATIMIZDAN ÇIKARTMAMIZ İÇİN EN ÖNEMLİ SEBEP.

Tek olumsuzluğu ise; yonca kadar olmasada su ya ihtiyaç duyması.

Yoncayla reyglasi aynı tefeye koymamiz mumkun deil ikiside farklı ürünler arasinda secim yapmak gerekirse birim alandan nekadar kar ederiz nekadar daha cok hayvana bakariz ona bakmak gerekir buyuzden reyglass bi adim önde denemeyen kullanmayan bilmeden arkadaslar besi ve süt işletmelerinin olmazsa olmazi reyglss ekin yedirin farki kendiniz görün bişey kaybetmezsiniz

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Sait kardesin dedigi gibi bölgenizde yagıs coksa suyada ihtiyac yok ekin kurac araziye allah ne verdi bereket versin bu sene nasip olursa kırac arazi denemesi yapacam sonuclarini paylasirim sizinle

Ben şunu sormak istiyorum ilk biçim nisan diyorsunuz ama bizim oralar nisanda yağışlı olur. Nisanda nasıl biçip kurutuyorsunuz?

Hava durumunu takip edeceksiniz bizim burda mayısta basladi yagmurlar ve biz sulama yapamadigimiz için nisanda ilk bicimi yaptik kasim aralik mart nisan aylarinda bicim yaparsaniz balya yapmaniz mantikli deil 10 günde kuruttuk biz saten bitki 20 ila 25 günde tekrar bicime geliyo iki bicimde bir bicim kaybetmiş oluyodunuz ya sılaj yapmanizi veya yesil olarak yedirmenizi tavsiye ederim saten süt hayvanciligi için yesili makul

• Beğen
Tepkiler: meraklibiracemi
Bir trakkülüp üyesi olarak size itimat edip(Tohumda yabancı çeşit olmaması) denemelik 10 kğ almak isterim.

Tohum saten eledikten sonra isteyen arkadaslara gönderim yapilcak ben sertifikali aldim verimi yakalayamadim toprak hazirligi ve tam sulayamadimiz için ilk basta ister istemez acemilik yasiyosunuz ek bikac dönüm yesil yedir hayvanlarina son bicimini tohuma birak tohumunu al devam et anlattiklarim tohum almani saten saglıcaktir zor bisey deil 50 yuz kilo bile alsan sana yeterde artar yere dokukeni sur tekrar seneye gene biter

Bunlari iyi hesap etmek gerek
Toprak çamur olursa ne hayvan otlatilir ne traktör girer
Yağıs biçimler silaj olabilir yağışta kurutmak sıkıntı birde kuvvetli olursa bicip kurutmak daha sıkıntı
Çamurda hayvan salınırsa içine karıştırır zarar yapar camur zamanda kollamak gerek iyi tavda salmak gerek
Topraklar farklı farklı suzek gecirgen topraklar camur olmaz daha uygun
Ama herşeye rağmen verimli guzel ot

• Beğen
Tepkiler: ebubekirterzi
Tohum saten eledikten sonra isteyen arkadaslara gönderim yapilcak ben sertifikali aldim verimi yakalayamadim toprak hazirligi ve tam sulayamadimiz için ilk basta ister istemez acemilik yasiyosunuz ek bikac dönüm yesil yedir hayvanlarina son bicimini tohuma birak tohumunu al devam et anlattiklarim tohum almani saten saglıcaktir zor bisey deil 50 yuz kilo bile alsan sana yeterde artar yere dokukeni sur tekrar seneye gene biter

Arkadasim bende deneme amacli ekmek istiyorum 8 dekar yere ne kadar tohum lazim birde gonderim yazarmisiniz.
Yardimci olursaniz sevinirim