Satılık Erkunt İlanı

Ynt: Satılık Erkunt İlanı

bir erkunt sahibi olarak söylüyorum 2.el de çok değer kaybediyor belki hak ettikleri fiyat bu biz sıfırını yüksek fiyata alıyoruz eski bir massey kullanıcısı olarak bu duruma alışamayacağım herhalde :)

2. el piyasası tam anlamıyla oturmadı bir türlü , bu neden kaynaklanıyor acaba? Yedek parçası , servisi vb yeterince var , oldukça geniş ve yaygın bir bayi ağıda var. Mesela Kırklarelinde güçlü ve düzgün bir bayisi var , yılların MF bayisiydi.

Sıfır ve 2. el arasındaki değer her sene açılıyor , bu piyasa şartlarında traktör üreticilerini ve galerileri zengin ediyoruz. Şartlar böyle olunca insan sıfır almaktan soğuyor , gidip böyle temiz ikinci el almak çok daha mantıklı.

sıfır alma sebebi ustadan bıkmış insanlar var benim gibi arkasında duran birileri olsun istiyor ama buda bize 100hp traktörde 25-30 bin tl ye patlıyor farkında olmadan sıfırın kokusu insanın başını döndürüyor ve niyet ile imkan varsa olan orada oluyor zaten :)

onurs link=topic=64301.msg725930#msg725930 date=1364589047' Alıntı:
sıfır alma sebebi ustadan bıkmış insanlar var benim gibi arkasında duran birileri olsun istiyor ama buda bize 100hp traktörde 25-30 bin tl ye patlıyor farkında olmadan sıfırın kokusu insanın başını döndürüyor ve niyet ile imkan varsa olan orada oluyor zaten :)
Haklısın , lakin sıfır traktörlerde çok çabuk tanışıyor ustalar ile.
Eskidendi MF ler , Steir ler , Fiatlar anahtar yüzü görmezdi rektefeye kadar.
İlanda daha yepyeni traktörler neredeyse sfırından 20.000 tl daga ucuz , yazık vallahi paramıza , bu aradaki farkın tek çıktığı yer çiftçinin cebi.

aslında en büyük zararı biz kendimize açıyoruz bayii lerin süslenmiş yalanlarını gerçek sanıyoruz ihtiyacımız olmayan belki satana kadar hiç kullanmayacağımız özelliğe bile para veriyoruz. Erkunt un piyasası düşük çünkü tam oturmuş bir yeri yok mesale kendimden örnek veremek gerekirse 2.el traktör bakarken sadece massey ve new holland baktım hiç erkunt aramadım ama sonunda ağına alıp sattılar işte :)

onurs link=topic=64301.msg725933#msg725933 date=1364589557' Alıntı:
aslında en büyük zararı biz kendimize açıyoruz bayii lerin süslenmiş yalanlarını gerçek sanıyoruz ihtiyacımız olmayan belki satana kadar hiç kullanmayacağımız özelliğe bile para veriyoruz. Erkunt un piyasası düşük çünkü tam oturmuş bir yeri yok mesale kendimden örnek veremek gerekirse 2.el traktör bakarken sadece massey ve new holland baktım hiç erkunt aramadım ama sonunda ağına alıp sattılar işte :)
Bayilerde birkaç ayakçı oluyor bizlere gaz vermek için , insana hiç almayacağı trkaötür aldırmaya çalışıyorlar gaza getirip.
Bu piyasa şartlarında 2. el erkunt çok mantıklı olurmuş senin için , paran cebinde kalırdı.

tabiki öyle ama kısmet buymuş bizide kandıran bi ayakçı ve bayii oldu işte, memnun olduğum yönüde var olmadığım yönüde aslında güzel makina fiyatına göre iy,i ama içte gizli bir mf sevdası olunca buruk sevinç oluyo işte gönül isterdiki şuan kapıda kudret100 yerine mf 5445 dursun :)

onurs link=topic=64301.msg725941#msg725941 date=1364590114' Alıntı:
tabiki öyle ama kısmet buymuş bizide kandıran bi ayakçı ve bayii oldu işte, memnun olduğum yönüde var olmadığım yönüde aslında güzel makina fiyatına göre iy,i ama içte gizli bir mf sevdası olunca buruk sevinç oluyo işte gönül isterdiki şuan kapıda kudret100 yerine mf 5445 dursun :)

daha once sizde mf vardı sanırım

Traktörü MF ile tanıdım.
Ülkemizde Uzel - Massey Ferguson birçoğumuzun ilk göz ağrısı idi.
Hepimizin bildiği üzere UZEL battı.
İthaline de güç yetecek gibi değil.
Zaten 70 li yılların masseyi ile şimdilerin masseyini kalite olarak kıyaslamak mümkün değil.
Ne varsa eskilerde var. sağlam, dayanıklı vs.
Hangi markayı alırsak alalım.
Eski sağlamlığı bulamayız düşüncesindeyim.

Hakan TOKSOY link=topic=64301.msg725944#msg725944 date=1364590671' Alıntı:
Traktörü MF ile tanıdım.
Ülkemizde Uzel - Massey Ferguson birçoğumuzun ilk göz ağrısı idi.
Hepimizin bildiği üzere UZEL battı.
İthaline de güç yetecek gibi değil.
Zaten 70 li yılların masseyi ile şimdilerin masseyini kalite olarak kıyaslamak mümkün değil.
Ne varsa eskilerde var. sağlam, dayanıklı vs.
Hangi markayı alırsak alalım.
Eski sağlamlığı bulamayız düşüncesindeyim.
Aynen katılıyorum.