şanzumanlı mibzer

Ynt: şanzumanlı mibzer

bana sorarsanız gübreliye fazla özenmeyim gübresiz oduğu zaman bir kere doldurdumu 9 10 dekar iç durmadan ekiyorsun ve böylece iş kaçmış oluyor bizde alıcaktık destekli çıkmadı alcak olursamda gübresiz alıcaz gübrelide gübre koy 4 çuval 4 5 çuval tohum ek 4 5 dekar yer dur doldur en güzeli saçarım bir gün önceden gübreyi öbür gün gidip ekerim benim şahsi görüşüm kurtla irtem arası bu kadar fark atıcanı biliyodum ali abi alıcaksan irtemi boş ver kurt al ama güngör alıcam dersen onun makinası nasıldır bilemem bir kaç link daha atayım sana hepsi burdan hayrabolun sanayisindendir iyi işçilik ve iş yapanların kini atıcam
http://www.altinaytarim.com/tr/urunlerimiz.html
http://www.durmaztarimmakinalari.com.tr/#!/İletişim
http://www.duransantarimmakinalari.com/urunlerimiz.php

Selam Ali,
Bugüne kadar Yıldırım , Özerdiren 12 li , Öztunç 14 lü , Öztunç 16 lı , İrtem Baltalı 19 lu , İrtem Tek Diskli 18 li ve Geçen hafta Çift Diski İrtem 19 lu aldık. İrtem bize 11000 e yakın bir paraya mal oldu.
Baltalı makinalar eğer tarla temiz hazırlanmış ise , toprak yapısı kepir , killi , kızılaç toprak ise güzel sonuç veriyor. Ama eğer tarlada geçen yıldan kalan ot artıkları , ayçiçeği sap artıkları , mısır sapı artıkları varsa çok topluyor , kum toprakta tohumun derine gitme riski oluyor.
Tek diskli makinalar tarla özellikle kumsal toprak ise çok güzel sonuç veriyor , tarlada geçen yıldan kalan bitki artıkları olsa bile toplamadan güzel çalışıyor. Lakin kepir , kızıla. ve ağır topraklarda çok iyi değil , tohum yukarıda kalabiliyor. Kuruda kalınca çıkamıyor veya kışın toprak tohumu dışarı atabiliyor açığa çıkıyor , donlardan zarar görüyor.
Bu sene çift diskli ve baskı tekerli makinaya geçtik , makinamız yeni teslim edildi , henüz ekim yapmadık. Çift diskli ve baskı tekerleri olan makinamızda , baltalı ve tesk diskli makinanın iyi yanlarını birleştirmiş firma , hem toprak yerde hemde kumsal yerlerde iyi işçilik yapacak , geçen yıl alan birkaç arkadaşımız vardı , işçlikleri güzel oldu ekimde.
Kurt ' un makinalarıda İrtem den aşağı kalmaz , lakin neden gübreli ürtemiyorlar bende anlamadım. Gübreli alternatifi olsaydı çift disklilerde ciddi şekilde düşünecektik.

hatunsarayli link=topic=58820.msg638081#msg638081 date=1349943726' Alıntı:
SELAMLAR BIRDE BIZIM MAKINALARI BIR INCELE KARDES.yalniz biz balta ayakli yapiyoruz,www.hatunsarayli.com manisa ya makinamiz girsin insaallah
Braderim rekabetçi bir fiyat verin Ali KArdeşime , oda düşünsün. Makinanız madem ilk olacak , sizde bir güzellik yapın.
Ali kardeşim sen ne dersin?

SELAMLAR BIRDE BIZIM MAKINALARI BIR INCELE KARDES.yalniz biz balta ayakli yapiyoruz,www.hatunsarayli.com manisa ya makinamiz girsin insaallah

Bi güzellik yapın Ali abiye dışarıya çalışırsa görenler ve performansını değerlendirenler olacak. Manisa ' da ilk olacağı için ilk izlenim önemli sonuçta.

recover90 link=topic=58820.msg638106#msg638106 date=1349945926' Alıntı:
Bi güzellik yapın Ali abiye dışarıya çalışırsa görenler ve performansını değerlendirenler olacak. Manisa ' da ilk olacağı için ilk izlenim önemli sonuçta.
ali beye gerekeni yazdim ararsa bana ulasirsa manisa ya ilk makinayi satacagiz insaalah

19945688.jpg