Same-Deutz Fahr Ön Dingil Yağ Atması

Selamünaleyküm, yolda 5. vites dip gaz uzun rampa iniyordum, ön lastiklerin içinde yağ farkettim, usta cer in havalandırmasından atıyor hız yapınca gibi bir şeyler dedi tam anlamadım, bilen veya başına böyle bir durum gelen var mı? 4x4 de değildi.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Selamünaleyküm, yolda 5. vites dip gaz uzun rampa iniyordum, ön lastiklerin içinde yağ farkettim, usta cer in havalandırmasından atıyor hız yapınca gibi bir şeyler dedi tam anlamadım, bilen veya başına böyle bir durum gelen var mı? 4x4 de değildi.
Bizim de Tiger 70 de başımıza geldi yükle rampa aşağı firen kullanarak indiğimiz için oldu servise sorduğumuzda yağ ısınıp kabardığı için atar dedi yağı kontrol et az ise ekle tam ise sıkıntı olmaz

• Beğen
Tepkiler: mekanik10
yokuş aşağı traktör kendini aşan hıza ulaşır.
bu akan yağlar ön disk frenlerin yağıdır.
dişlilerin aşırı hızlı dönmesi sonucu içerideki yağ doğal olarak kabarıp köpürür.
normalde havandırma kanalından atar.
haaa normalmi,aslında değil.
bu fren yağının azalması demektir.
tekerin içine doğru aks başının olduğu yerde,"yağ akan yerin hemen 10 cm altında alyan anahtar"ile açılan bir civata var oradan hem yağ konulur, hemde dolup akarsa,zaten seviyeyi buldu demektir.
bu olay sadece traktör yokuş aşağı giderken;ağırlık basıncından doğan hızdan olur.
diğer zamanlarda sıkıntı çıkmaz.

yokuş aşağı traktör kendini aşan hıza ulaşır.
bu akan yağlar ön disk frenlerin yağıdır.
dişlilerin aşırı hızlı dönmesi sonucu içerideki yağ doğal olarak kabarıp köpürür.
normalde havandırma kanalından atar.
haaa normalmi,aslında değil.
bu fren yağının azalması demektir.
tekerin içine doğru aks başının olduğu yerde,"yağ akan yerin hemen 10 cm altında alyan anahtar"ile açılan bir civata var oradan hem yağ konulur, hemde dolup akarsa,zaten seviyeyi buldu demektir.
bu olay sadece traktör yokuş aşağı giderken;ağırlık basıncından doğan hızdan olur.
diğer zamanlarda sıkıntı çıkmaz.
Sağol abi, makine sağlam frenler de iyi diye sınırları zorlamak iyi değilmiş demek ki, kullanmıyoz yatıyor zaten 3 yılda 250 saate geldi, bakım saati herhalde, bakımla beraber servise gösteririm.

Ben telefonun gps i ile 48-50km/h ölçtüm, ve yüklü kamyonları zorluyor ve kimini geçiyor. Bazen hızlanırken önü çok sekmeye başlıyor gaz kesip daha yavaş hızlanmak zorunda kalıyorum ama son hıza çıkınca araba gibi akıyor.

Ben telefonun gps i ile 48-50km/h ölçtüm, ve yüklü kamyonları zorluyor ve kimini geçiyor. Bazen hızlanırken önü çok sekmeye başlıyor gaz kesip daha yavaş hızlanmak zorunda kalıyorum ama son hıza çıkınca araba gibi akıyor.
Bendede massey ferguson 148 var hız dişlisi koydurdum düz yolda 54 55 km/h hız yapıyor ortalama 70 - 80 krş yakıyor tam gaz birde tekerleri büyülteceğim 56 57 km/h hız yapar tahminim rampada kamyoncular kornaya basıyor [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: murat1919