Same 75 yakit testi

Çok iyi o zaman benim 240 en az bi o kadar yakar 3 pulluk tek yön buna 4 pulluk takılamazmıydı ben 3/9 no kullanıyorum
4 pulluk arazilere büyük geliyor.araziler dalgalı dalgalı. 4. Kulak boşa çıkıyor.pulluğum traktore küçük geliyor değiştireceğiz. 3lu 14 veya 16 alacağız.

4 pulluk arazilere büyük geliyor.araziler dalgalı dalgalı. 4. Kulak boşa çıkıyor.pulluğum traktore küçük geliyor değiştireceğiz. 3lu 14 veya 16 alacağız.
Bi 50 55 hp same alsak 4*4 o zaman 240 la aynı mı yakar
Yada yakın mı yakar bizim arazilerde ufak ve dalgalı dağlık ve bayır arazi olduğu için 4*4 e çok ihtiaç oluyo ve değiştirmeyi düşünüyorum 240 la çok sıkıntılı oluyor

Bi 50 55 hp same alsak 4*4 o zaman 240 la aynı mı yakar
Yada yakın mı yakar bizim arazilerde ufak ve dalgalı dağlık ve bayır arazi olduğu için 4*4 e çok ihtiaç oluyo ve değiştirmeyi düşünüyorum 240 la çok sıkıntılı oluyor
240 dan hiç anlamam same 50 hp kullanmadım ama toprak yapısı çok önemli toprak sıkı değil ise işinirahatlıkla görür diye duşunuyorum abi

Toprak yapısı çok ağır deyil olan yerler olsada önemli değil yıllık 50 donum kadar bi arazi işleyecek git gel de çok önemli bide parça servis ve bakımları nasıl çok pahalımı araştırma halindeyim de

servis ustaya göre değişir. yaklaşık 3 sene oldu alalı periyodik bakımları hariç masraf çıkarmadı allaha şukur.parçalar biraz palahı ithal olduğu için.

Merhaba 18 gazın üstüne neden ihtiyaç duydunuz? Çekişte fark yaratıyormu? Ben deutz 65 bahçe tipinde pek bir güç artışı görmüyorum. Yakıtsa artıyor. Ayrıca anız bozmada dip patlatan artı diskaro daha etkili ve hesaplı pulluğa göre diye düşünüyorum. [MENTION=56380]mücahit Demir[/MENTION]

Son düzenleme:
Merhaba 18 gazın üstüne neden ihtiyaç duydunuz? Çekişte fark yaratıyormu? Ben deutz 65 bahçe tipinde pek bir güç artışı görmüyorum. Yakıtsa artıyor. Ayrıca anız bozmada dip patlatan artı diskaro daha etkili ve hesaplı pulluğa göre diye düşünüyorum. [MENTION=56380]mücahit Demir[/MENTION]

Ekipman olarak elimde pulluk kullanıyorum ,diğerleri elimde mevcut değil.toprak çok sertti zaman zaman 20 gaza çıktım çekişte azda olsa artış oluyor yakıt konusunda pek fark görmedim şimdiye kadar.http://www.trakkulup.net/showthread.php?t=74975&page=2 video var toprak çok sert ve kesekliydi abi.

• Beğen
Tepkiler: barbarian
Bugün anız bozdum 3lu pulluk ile traktör saati ile 10 saat surdu yarım depo harcadım.ortalama 18 20 gaz ile takviye 2-3 vites aralığında.yaklaşık 30 lt yakıt yaktı same tiger 75.

Mücahit Demir Same 75 Tiger dönüme ne kadar yakıyor bizim anlayacağımız dilde. Veya dönümde kaç litre yakıyor? Normali kaç lt veya liradır.Mesela dönüme 10 lira normal mi? Bende de same 75 tiger var bana fazla yakıyo gibi geliyor. 800 saatte.

same tiger ve deutz agrolux ayrı şapka giymiş ikizlerdir...
75'liklerin dekarda 4/12 inç ünlü ile 1.3 /1.7 lt mazot gideri olur..
fazla yakanlar ayar yaptırsın derim

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi