Römork lastiği hakkında.

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar 5 ton kapasiteli römork var.Ama lastikler çok eskidi ve her yerinden yarıldı.İşimi görecek lastik bakıyordum bu lastiği gördüm.Bu konu hakkında bilgisi olanlar yada bu lastiği daha önce kullanan arkadaşlardan tavsye bekliyorum.Normalde özkanın yada petlasın lastikleri var ama onlar çok pahalı geldi çifti 800 tl yi buluyor.Bu lastik çok uygun ama 5 ton yükü taşırımı ucuz lastik almaya çalışırken işi iyice berbat etmeyelim.Senede en fazla 1 kere sadace buğday çekmek için kullanılacak.Çok kararsızım bu konuda bilgisi olan varsa bilgi almak isytiyorum.https://www.lastikcimiz.com/BlackBelt-825-20-14PR-KAR,PR-253.html
ol0XyWI.jpg

Ynt: Römork lastiği hakkında.

14 kat bi lastik -nekadar kötü olursa olsun- 5 tonu rahat taşır bu markayi hic fuymadim isterseniz bide btk markasi var hindistanin ama dünyada 3. Sirada üretim bazinda cok uygun fiyatlari bunu derseniz ben alirim

Ucuz lastikler ile marka lastikler arasında fiyat farkı çok yoksa eğer, o zaman bilinen garanti kapsamında lastik al derim. Bir de yük taşıyacağı için kat sayısı fazla olmalı.

Bu ölçüde gezilse çıkma lastikte bulunabilir bu ebatlar çamurda battıgi için genelde 900-16 ile değiştiriyorlar bizimde römorkun birinin lastikleri bu ebattı çamurda çok oturuyor diye 900-16 ile degistirip çıkanlarıda lastikciye vermiştik.

Özka be Petlas daha yeniyken çatlama yapıyor bu markayı bilmem ama Petlastan ucuz olduğunu göre pek sağlam bişey değil gibi ya da bilmediğimiz marka olduğu için ucuz. Pek kullanılmayacak ta olsa buraz iyisinden almak daha garanti olur bence yolda kalmaktan iyidir.