Pulluk Hassasiyet Ayarı.? Eski Zetorcular Yardım

Bir sorum olacak bu zetorun pullukla giderken hassasiyeti nereden verilir?Bana pulluk için küçük kolu M ye getir dediler fakat M ye getirip kolu indirince pulluk ta tabana dalıyor ham toprağı alıp çıkıyor vidayı sabitleyip biraz kolu üstte bırakınca da batmıyor. D yazana alınca da tavsız yerde sade yüzünden çizip gidiyor.Zetorun hassasiyeti çok süperdir dediler Kazayağı - Kültivatör süper diyecek yok ama pullukla o ayarı ben bir türlü bulamadım tutturamadım bu nasıl iştir bir türlü çözemedim.Kazayağında - Tırmıkta sorun yok.Pulluğun seviye tekeri olmadığı için sadece sıkıntım pulluk hassasiyet derinlik ayarında..

P. Ye getir ben oyle kullaniyom super hassasiyet 5 pullugu dahi tekersiz kullan :)

P konumunda aynı MF'nin damperi kaldırıp indirdiğimiz koldaki gibi seviye seviye kaldırıp indiriyor fakat;
P konumuna getirince kolu indiriyorum ondada taa şaseye kadar iniyor bu sefer :) :)

P konumunda hidrolik kaldırma kolunun konumu nasıl olacak bir fotoğraf yada kısa bir video atabilirmisiniz.?

P konumunda aynı MF'nin damperi kaldırıp indirdiğimiz koldaki gibi seviye seviye kaldırıp indiriyor fakat;
P konumuna getirince kolu indiriyorum ondada taa şaseye kadar iniyor bu sefer :) :)

P konumunda hidrolik kaldırma kolunun konumu nasıl olacak bir fotoğraf yada kısa bir video atabilirmisiniz.?

G IMG_20161109_094041.jpg ben boyle kullaniyorum

Biz zetorda hassasiyet i m de yakaladık

Bizim topraklar çok sert tavsız olduğundan M`de kulakları komple gömüyor motor olduğu yerde mevzi kazıyor D`ye getirdiğimde hassasiyet çok oluyor hiç batmıyor yüzünden kayıp gidiyor.Amcamın 75`lik benim 4`lü 14 numara pulluğu 2 takviyeyle çekmemiş birkaç günden P kısmında deneyeceğim nasıl olacak bakalım artık..

D`nin yanında kırmızı cetvelin karşısında koltuğun altında bir vana var o ne işe yarıyor hassasiyetmi yoksa indirip kaldırma hızınımı ayarlıyor.benim hidrolik filtresi değişime geldiği için pek bir işe yaramıyor ne olduğunu çözemedim..o küçük kol ne işe yarar.?

D`nin yanında kırmızı cetvelin karşısında koltuğun altında bir vana var o ne işe yarıyor hassasiyetmi yoksa indirip kaldırma hızınımı ayarlıyor.benim hidrolik filtresi değişime geldiği için pek bir işe yaramıyor ne olduğunu çözemedim..o küçük kol ne işe yarar.?

Evet dedigin gibi hiz ayari.sen busekilde denedinmi m.ile d .de hidrolik kolunu santim indiriyon komle iniyo santim kaldiriyon komple kaldiriyo pullukta en iyisi p ben oyle kullaniyom

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Evet dedigin gibi hiz ayari.sen busekilde denedinmi m.ile d .de hidrolik kolunu santim indiriyon komle iniyo santim kaldiriyon komple kaldiriyo pullukta en iyisi p ben oyle kullaniyom

Dün çizelde denedim aynı şekil D'de yüzünden çizip gitti M'de yine şaseye kadar indi.. P'de güzel o ayarı sevdim istediğim gibi bir seviye götürdü hassasiyet tam oldu aynı eski masseyler gibi tabana dalacağı zaman kendisi kaldırıyor..

O kolu da sağa sola çeviriyorum indirirken de kaldırırken de değişen bir şey yok hız aynı..Size zahmet olmazsa o kolun çalışırken bir videosunu atabilir misiniz.?