Profil pulluk -Döner pulluk karşılaştırması

Arkadaşlar bu konu daha önceden muhakkak tartışılmıştır. Massey 6460 115hp traktörüme pulluk almak istiyorum ve bu konudaki kararımı kısa zamanda vermeliyim. Marka tercihim Ünlü Pulluk olacak. Fakat düz profil 5'li 12 inç pulluk mu, yoksa 4'lü 14 inç döner kulaklı pulluk mu almalıyım. Aralarında 5-6 bin lira fiyat farkı var. Özellikle döner pulluk kullanan arkadaşlardan sürüm zamanı, akaryakıt, işçilik konusunda olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. Hepimiz biliyoruz ki günümüz şartlarında para çok zor kazanıldığından doğru karar vermek zorundayız. Uyumsuz ve sağlıklı olmayan ekipmanlar 2. elde yarı fiyatına düşüyor. Bu konudaki yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu konu daha önceden muhakkak tartışılmıştır. Massey 6460 115hp traktörüme pulluk almak istiyorum ve bu konudaki kararımı kısa zamanda vermeliyim. Marka tercihim Ünlü Pulluk olacak. Fakat düz profil 5'li 12 inç pulluk mu, yoksa 4'lü 14 inç döner kulaklı pulluk mu almalıyım. Aralarında 5-6 bin lira fiyat farkı var. Özellikle döner pulluk kullanan arkadaşlardan sürüm zamanı, akaryakıt, işçilik konusunda olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. Hepimiz biliyoruz ki günümüz şartlarında para çok zor kazanıldığından doğru karar vermek zorundayız. Uyumsuz ve sağlıklı olmayan ekipmanlar 2. elde yarı fiyatına düşüyor. Bu konudaki yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ben dönerli kullanıyorum sorun sadece zaman biraz zaman alıyor dönerli pulluk

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: uğur22

TRaktör 2008 model perkins motor .Sanırım torku daha düşük..Ünlü pulluk pazarlama elamanı na göre 4 14 lü uygunmuş..Benimde kafam ona takıldı..Normal pullukta 5 olan pulluk sayısı dönerlide azalıyormu yoksa..

http://www.tractordata.com/farm-tractors/009/0/3/9037-massey-ferguson-6460-engine.html
http://www.tractordata.com/farm-tractors/009/0/3/9034-massey-ferguson-6460-engine.html
http://www.tractordata.com/farm-tractors/009/0/3/9034-massey-ferguson-6460.html
4500 kg motor torku 470 n.m olabilir.Arazinin zorluğuna bakar, kumsalda 5 lide çekmesi lazım, 4+1 olursa ihtiyaç durumunda 5 liye çevrilebilir.

• Beğen
Zaten şu an kullandığımız 5.12 lik .sıkıntı yok .Dönerli pulluğu araştırıyorum .Kullanıcılardan fikir almak istiyorum..
Edinenin neresindensiniz ben dönerli pulluk kullanıyorum 4lu 14 numara ünlü davlum açmak istemiyorsan tarla başlarını çiğnemek istemiyorsan dönerli pulluk tavsiye ederim

• Beğen
Süloğlu ilçesinden.Sadece davlum alçağı mı avantajı zaman ,yakıt,diğer avantaj ve dezavantajlar ındanda bahsedermisin
Zaman için birşey diyemem ben genellikle tarla düzelme için yamaç tarlalarda kullanıyorum kafama göre istedigim yerden başlıyorum yeri geliyor çapraz sürüyorum yakıt olarak olcmedim hiç süloğlu merkezmi

Dönerli pullukta gider ama ön taraf ikinci sıra ağırlık ister.Ön ağırlıklar 500-600 kg a çıkarılırsa motor yere dengeli basar.Pullukta çekiş esnasında motorun ağırlık merkezi arkaya kayar, tutunma zorlaşıyor, dengelemek için ekipmana göre ön taraf ağırlık istiyor.

• Beğen

Uğur boz senmisin turgay sevincin orda duruyor dönerli pulluk seni bekliyor

Profil Uğur ,lakin yazan baba ..Uğur bu zaman ayırmıyor..Konuyu kısaca şöylre özetleyeyim..Ünlü yakında tarla günü düzenleyecek.İstediğin pulluğu getirelim motorunla deneyelim dediler..bu arada pulluk araları 75,80,85 ne anlama geliyor.işçilikte fark oluyormu..

Profil Uğur ,lakin yazan baba ..Uğur bu zaman ayırmıyor..Konuyu kısaca şöylre özetleyeyim..Ünlü yakında tarla günü düzenleyecek.İstediğin pulluğu getirelim motorunla deneyelim dediler..bu arada pulluk araları 75,80,85 ne anlama geliyor.işçilikte fark oluyormu..
İsmet abi haberleşelim gel dene pulluklari depoyu doldur gel arkanada Bülent tarımın arabayı tak ofise ekinler götürürüm bende 😁😁😁