Piyasada En Çok Tutulan Traktör Markası Hangisi ?

Eğer 2.el olarak en çok satılan traktörü piyasada tutulan traktör kabul edersek aşağıdaki markalar aşağıdaki sayılarda ikinci el piyasasında bulunmaktadır. Bu sayılar şu an satılık olan traktör sayısıdır. Tabi burada eski traktörlerin sayısı daha çok eğer bu sıralamayı model yılı 2010 ve üstü olarak yaparsak sıralama değişir. Gözümden kaçmış olan olabilir. Son durum bu:

Massey Ferguson 3305

New Holland 3268

Fiat 1860

Tümosan 830

John Deere 416

Erkunt 390

Case IH 378

Başak 372

Ford 323

Steyr 287

Hattat 283

Kubota 206

Deutz 205

Son düzenleme:
Sanırım bunu sahibinden.com dan aldınız
Piyasada en çok tutulan ve satan New holland şu an
Manisa Kırkağaç'daki galericiler sitesine gittim Türkiyenin en büyük galeri sitelerinden biridir
%70 maviydi
massey, uzelden sonra piyasadan çok düştü ama avrupa olarak en çok satan masseydir yerli pazarı ezici üstünlükle new holland

Son düzenleme:
Eğer 2.el olarak en çok satılan traktörü piyasada tutulan traktör kabul edersek aşağıdaki markalar aşağıdaki sayılarda ikinci el piyasasında bulunmaktadır. Bu sayılar şu an satılık olan traktör sayısıdır. Tabi burada eski traktörlerin sayısı daha çok eğer bu sıralamayı model yılı 2010 ve üstü olarak yaparsak sıralama değişir. Gözümden kaçmış olan olabilir. Son durum bu:

Massey Ferguson 3305

New Holland 3268

Fiat 1860

Tümosan 830

John Deere 416

Erkunt 390

Case IH 378

Başak 372

Ford 323

Steyr 287

Hattat 283

Kubota 206

Deutz 205
Türkiye piyasasında az yakan parçası bol markalat tutuluyo (n. Holland case kubota vs.) Amerika ve Avrupa pazarını zaten biliyoruz (Fendt JD CLASS MF)

New Holland çok tutuluyor ama neden tutulduğuna bir anlam veremiyorum. TDD ve TT serilerini çok kullandım. Kesinlikle güven veren seriler değil. TDD serilerinde fren hem tutmaz hem de öter. Ayrıca hidrolik ileri-geri kolu senkromeç ve halat arızası çok verir. TT serilerinde de fren iyi olmadığı gibi dökümlerde çok çatlama ve kırılma olur. Avrupa serileri olarak T5000 çok iyiydi. Kısacası yerli traktörleri ısmarlama üretim gibi bir şey.

Yerli üretimde en cok kullanilan traktör eski modelleri saymiyorum son 10 yilda new holland 2inci ise fiyatlarindan kaynakli timosan
Avrupa traktörlerde ise massey fergusonun 5400 serisi cok tutuldu 5700s ler ve 7700s ler tutuluyor diye biliyorum

240 265 285 en fazla dışârı giden traktorlar
Keşke 2000 model altı bütün traktörler ihraç edilse de çiftçiyi soymaktan vazgeçseler
285'ler 6 bin dolara ihraç ediliyormuş
bizde en hurdası 60 bin lira Allah korkmuyorlar mı onlara o fiyatları istemeye bizde kullandık 285 o parayı edecek bir traktör değil

Keşke 2000 model altı bütün traktörler ihraç edilse de çiftçiyi soymaktan vazgeçseler
285'ler 6 bin dolara ihraç ediliyormuş
bizde en hurdası 60 bin lira Allah korkmuyorlar mı onlara o fiyatları istemeye bizde kullandık 285 o parayı edecek bir traktör değil
55 56 ya bile 60 bin isteyenler varmış nasıl bir piyasa olduysa millet kafayı yemiş fiat 450 lere 25 30 civarı diyorlar, yeni motor almak daha kârlı bu zamanda

deutz almak hiç aklımın ucundan geçmezdi ama iş güven vermeye gelince mecburen aldım nh case kullanan buralarda çok tabi tercih meselesi benim için önemli olan güvenlik nedense herkes frenler debriyaj keçe vs en çokta fren diyor kullananlar piyasa malı hemen satılır alınır prim yapar deutz hemen satılmaz mesala alıcısı az olur tabi listede en son sırada olması normal