Petlas lastik sorunu

Ynt: Petlas lastik sorunu

benim 2002 başak lastikler hala üzerindeki orjinal lastikleri arka lastikler ortalama 1-2 yıl daha götürür daha sonra bende lastik almayı düşünüyorum konuştuğum lastikçiler petlastan sürekli bu tür şikayetler geldiğini söylüyor özkada hemen hemen petlas kadar dayanıyormş ama bu şekilde atma vs olmuyor demişti ayrıca arka lastikler için bu ebatlarda radyal lastik bulabilir miyim acaba?

MasseyFerguson 265 link=topic=66049.msg749275#msg749275 date=1370020862' Alıntı:
Öyle diyosun ama bizim köyde var bikaç traktör 10-15 sene hala kullandığı lastik var. Lastik %0 denilecek kadar sıfır lastiğin markası good yeardı galiba. Bunlar neden iyice sıfır olana kadar tırnaklarda çatlama yapmıyorda petlas 5 sene oldu %30 civarlarındayken çatlama yapıyor. Demekki petlas daha kötü bunlardan.
arkadaşım hemen kötülemeye başlama ben kendim petlas aş de radyal lastik oporatörüyüm dünya ya hükmetmeye başlıyor günde 300,400 ton lastik üretimi yapıyoruz lastik senin kullanıma baglı olabilir. binek iş mak birçok üretimi ola bilir bizim iki dane tümosan var lastikler petlas hiçbir sıkıntı yok kendi aracım 2011 honda civic lastikleri petlas takılı kullanıcı hatası olabilir

Valla parasina göre. Contınental de olur mesela ama pahalı lastikler Goodyear de çok uzun ömürlü lastik ama verdigin paraya değermi bilmem.
Benim traktörde lassa vardı on arka. Önler 1000 saat civarı dayanabildi bitti hemen. Ama arkalar halen 2200 saatte ve %60 civarı da. Lassanin normal lastiğini alacağıma gittim petlasin radialini aldım o paraya.
Diyeceğim paraya kıyarsan Goodyear veya contınental in radialini alırsan düzgün kullanımla 10 yılı rahat devirirsiniz.

ademin link=topic=66049.msg749734#msg749734 date=1370191735' Alıntı:
Valla parasina göre. Contınental de olur mesela ama pahalı lastikler Goodyear de çok uzun ömürlü lastik ama verdigin paraya değermi bilmem.
Benim traktörde lassa vardı on arka. Önler 1000 saat civarı dayanabildi bitti hemen. Ama arkalar halen 2200 saatte ve %60 civarı da. Lassanin normal lastiğini alacağıma gittim petlasin radialini aldım o paraya.
Diyeceğim paraya kıyarsan Goodyear veya contınental in radialini alırsan düzgün kullanımla 10 yılı rahat devirirsiniz.
evet arkadaşım dedigingibi fiyat farkı çok diger markaların içlastikli fiyatına petlas radyal alırsın ken aracımın lastigi pelasda tanesi 160 tl michelin 280 tl continal 300 civarı

kardeş 4-5 seneyi boşver sen. arkadaşların dediği gibi kaç saat çalıştı bu lastikler. görünürde %20 demiş işi bitmiş. bu saatten sonra yarılmasa nolur çalışacağı kadar çalışmış. dişleri yeni iken yarılsa hata var diyecem. ama normal gibi görünüyor. ha şunu da unutma aynı marka lastik bile olsa üretim yıldan yıla sezondan sezona değişebilir. aynı marka 2 lastikten biri 10 sene gider biri 5 sene gitmez bunlar olağandır.

akadaşlar birkonuda yardımcı olabilirmisiniz
diyelimki bir traktör düşünün tek çeker
önlastikler standart 7.50-16
fakat arka lastikte opsiyon çok
mesela
14.9/13-30(8kat)
14.9/13-28(8kat)
vebenzeri lastik ebatları var diyelim
burdaki arka lastiklerdeki boyut farkı 28 jantla 30 jant arasında nasıl bir degişim gösterir nekadar fark olur veya hangi ebatı almak daha mantıklı
şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

YILLARDIR LASSA KULLANIRIZ DAHA EN UFAK BI CATLAK HATA GÖRMEDIM FIYAT FARKINA ALDANMADAN GONUL RAHATLIGIYLA ALIN.NE GOODYYER NE PETLAS V.S MARKALAR LASSANIN YERINI TUTMAZ DERIM.1 HAFTA ÖNCE YENI LASTIKLERIMI ALDIM.

Taştoplama makinasının üzerinde petlas lastik geldi makinayı çok az kullandık deneme amaçlı lastik durdugu yer bu hale gelmiş

1511627_10152154744749771_1150530132_n.jpg