PEAT HARVEST TRACTORS ( turba hasadı traktörleri )

toprağın içinde çürümüş ve hatta kömürleşmeye yaklaşmış kristal şeklinde turba denen ( peat moss) eski bitki ve hayvan atıkları bulunmakta. bunlar bir nevide fosilleşmiş yosunlar .. bazı bölgelerde parça parça kesekler halinde toprakta bulunmakta... bu turba denen fosiller iskoç viskisi yapımında kullanılıyormuş.yakılarak elde edilen koku iskoç viskisinin asıl tadını veriyormuş . diğer viskiler arpa maltından yapıldığından malt kokar ve iskoç viskisi ise yosun oktuğundan farklı ve turba dan yapıldığı için kıymetliymiş. işte buradaki traktörlerde turba hasadında çalışan makineler.

keyifle izlenemiz dileği ile :)

TV140_f_weights.JPG

TV140_unfinished.JPG

tv140_extended.jpg

TV_140_wkshop.JPG

TV_+_peat%20work.JPG

TV140_3pl.JPG

TV140_tracks.JPG

TV140_ditching.JPG

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BUNLARDA BİR KAÇ AYNI İŞTE ÇALIŞAN DİĞER MARKALARIM RESİMLERİ

FORD 7840

Ford_7840_tracked.JPG

MF 1200

MF1200_Tracks.JPG

JCB with tracks and Artic conversion

JCB_tracked_artic.JPG

Ynt: PEAT HARVEST TRACTORS ( turba hasadı traktörleri )

okay abi emeğine sağlık.gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.bilmediğim bir konuydu.turba maddeside çok ilginçmiş.yakıt olarak da kullanılabiliyormuş.aceba çıktığı yerler belirlimi yoksa araştırmalar sonundamı belirleniyor ?...

Ynt: PEAT HARVEST TRACTORS ( turba hasadı traktörleri )

_FaTıH_ link=topic=17835.msg160229#msg160229 date=1235862895' Alıntı:
okay abi emeğine sağlık.gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.bilmediğim bir konuydu.turba maddeside çok ilginçmiş.yakıt olarak da kullanılabiliyormuş.aceba çıktığı yerler belirlimi yoksa araştırmalar sonundamı belirleniyor ?...

turba işini VALTRA sitesinde öğrendim ve çevirdim ... oradaki resimlerde tarlalarda çalışılıyordu hatta VALTRA bölümünde de resimlerini koymuş anlatmıştım... bence suni olarakta elde edilebiliyor ... tarlada çalıştıklarına göre ...