Patatesi biraz derin ektik sıkıntı olur mu ?

Patatesi biraz derin ektik sıkıntı olur mu ?
Bazı çeşitler tohumun düştüğü derinlikten aşağıda yumru yapar bazıları yukarıda .
Aşağıda yumru yapan bir çesitse söküm biraz derin olacak biraz da tabanda kaçanlar olabilir sökümcü nün marifeti önemli iyi ayar vermesi lazım makinaya derinlik disk lerini iyi ayarlayarlamak lazım. Sökülen yeride kürekle biraz kazıyarak kontrol edilmesi iyi olur

Bazı çeşitler tohumun düştüğü derinlikten aşağıda yumru yapar bazıları yukarıda .
Aşağıda yumru yapan bir çesitse söküm biraz derin olacak biraz da tabanda kaçanlar olabilir sökümcü nün marifeti önemli iyi ayar vermesi lazım makinaya derinlik disk lerini iyi ayarlayarlamak lazım. Sökülen yeride kürekle biraz kazıyarak kontrol edilmesi iyi olur
40 kg dap 50 kg amonyum sülfat attım üstten ne atmalıyım ek olarak sizce

40 kg dap 50 kg amonyum sülfat attım üstten ne atmalıyım ek olarak sizce
40 kg Dap ve 20 kg sülfat tabana ekimden önce verip .
Bitki yeşil aksam bir karış olduğunda 20 kg üre .
Yumru yapmaya başlayınca 20 kg daha sülfat vermeniz güzel olurdu.

Siz bu şekil gübre verdiğiniz için yeşil aksam için bir 15 kg üre verin cicekten önce yumru zamanında su ile sıvı potasyum verin bor ve çinko oranları olursa iyi olur .

Firma olarak ta doktortarsa ürünleri güzel.
Fungusal hastalık ,ot ve böceklere de dikkat edin gerektiğinde uygulama yapın

40 kg Dap ve 20 kg sülfat tabana ekimden önce verip .
Bitki yeşil aksam bir karış olduğunda 20 kg üre .
Yumru yapmaya başlayınca 20 kg daha sülfat vermeniz güzel olurdu.

Siz bu şekil gübre verdiğiniz için yeşil aksam için bir 15 kg üre verin cicekten önce yumru zamanında su ile sıvı potasyum verin bor ve çinko oranları olursa iyi olur .

Firma olarak ta doktortarsa ürünleri güzel.
Fungusal hastalık ,ot ve böceklere de dikkat edin gerektiğinde uygulama yapın
hümikasit kullanıyorum tam içeriğini bilmemekle birlikte onunda faydasını görüyorum gibi

hümikasit kullanıyorum tam içeriğini bilmemekle birlikte onunda faydasını görüyorum gibi
Suu tutma da işe yarıyor nasıl diyeyim toprağın içindeki elementleri bitkiye aldırmada organik madde arttığı için daha iyi oluyor ama bu yeterli olmaz potasyum verin ürün kalitesi artar raf ömrü yüksek olur albenisini güzelleştirir