Patates Yerlerine Buğday Ekimi İçin Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar.
Bu sene patates ekili tarlalara buğday ekmeyi düşünüyoruz. Susuz olacak, Kızıltan düşünüyoruz şimdilik.
Daha önce hiç yapmadığımız için,
Gübresiz ekersek olur mu?
Dap ile eksek kaç kilo yeterli olur, sulamadığımız için yanma riski var mıdır?
Kızıltan yerine önereceğiniz çeşit var mı?
Esperia ve Bayraktar ekiyoruz normalde. Rakım 1650-1700, ilkbaharda soğuk olur.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58
Merhaba arkadaşlar.
Bu sene patates ekili tarlalara buğday ekmeyi düşünüyoruz. Susuz olacak, Kızıltan düşünüyoruz şimdilik.
Daha önce hiç yapmadığımız için,
Gübresiz ekersek olur mu?
Dap ile eksek kaç kilo yeterli olur, sulamadığımız için yanma riski var mıdır?
Kızıltan yerine önereceğiniz çeşit var mı?
Esperia ve Bayraktar ekiyoruz normalde. Rakım 1650-1700, ilkbaharda soğuk olur.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Patates e verdiğimiz yeri sökümden sonra kaz ayagı ile sürüp mibzer ile taban gübresi kullanmadan dönüme 26 27 kilo kızıltan ektim üzerine demir log attım güzden yeşermedi baharda ot ilacı ve sıvı gübre attım üst gübresi 26 can 12 kilo attım 26 can 5 para etmez üre şart su vermedim verim 350 kilo civarı oldu
Aynı sartlarda ekiz olan yerler 400 ü geçti

Resimler ve ekler

• 20220614_103337.jpg
    20220614_103337.jpg
    150.8 KB · Görüntüleme: 36
  • 20220722_140133.jpg
    20220722_140133.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 35
  • 20220809_154056.jpg
    20220809_154056.jpg
    151.1 KB · Görüntüleme: 37
Patates e verdiğimiz yeri sökümden sonra kaz ayagı ile sürüp mibzer ile taban gübresi kullanmadan dönüme 26 27 kilo kızıltan ektim üzerine demir log attım güzden yeşermedi baharda ot ilacı ve sıvı gübre attım üst gübresi 26 can 12 kilo attım 26 can 5 para etmez üre şart su vermedim verim 350 kilo civarı oldu
Hocam üresiz zaten olmaz, Nitrat sadece boy yapıyor tek başına olmaz.

Kızıltan ve Ekiz'in koşullar aynı mıydı? Rakım kaç?

Teşekkür ederim bu rakamlar güzel, bizim arazide nasıl olacak seneye göreceğiz :)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58
Kızıltan gibi sert buğdaylar hazırdaki yani sizin vereceğiniz gübredeki makro besin maddesini kullanmayı ister..
Bir önceki sezondan arta kalanlar ile tatmin olmaz bayraktar gibi ..
En az 10 12 kg DAP tavsiyemdir
Haa bide patates ekilen parseller eğer 2 kez üst üste patates ekilmemiş (sadece ilk defa )ise yüksek verim alman ihtimal diğer türlü ise zarar etmen yüksek ihtimaldir

Kızıltan gibi sert buğdaylar hazırdaki yani sizin vereceğiniz gübredeki makro besin maddesini kullanmayı ister..
Bir önceki sezondan arta kalanlar ile tatmin olmaz bayraktar gibi ..
En az 10 12 kg DAP tavsiyemdir
Haa bide patates ekilen parseller eğer 2 kez üst üste patates ekilmemiş (sadece ilk defa )ise yüksek verim alman ihtimal diğer türlü ise zarar etmen yüksek ihtimaldir
Çok teşekkür ederim
İlk defa ekildi tekrar ektirmeyiz aynı tarlaya büyük ihtimalle.