PARAZİT İLACI YAPMAK

5 aylık gebe düveye parazit ilacı yapsam bir sıkıntı olurmu yoksa son 2 ayına girincemi yapalım 3 adet düvem var bunlara aylık ademin yapıyorum 6 cc mastit - ecoli ve benzeri aşılamalarını doğumdan ne kadar süre önce ve tekrarlarını ne zaman vurmalıyım bu konuda tecrübe ve bilgi sahibi olan yetiştiricilerden yardım istiyorum

İemektin ic ve tis parasit enjeksiyonlu cozelti h
Ekoben ic parsit hapi tohumlama zamani ve gebelik ilk 3 ayi ve son ayinda kullanmayin
Vetriner kilini canli hayvan kilonuza gote uygulama seklini sorsiniz mart ayinda uygulama yapdinizmi rahatlikla meraya cikarabilirsiniz
Mastitiz ve ecoli gebeligin 7 ayinda uygulaniyor ben uygalamayirum hijne onem veriyorum ademin her ay vurmam kisin agira alirken iki sefer vurur mart ayinda disari salarken gebe ineklerde ve duvelerde ise 15 gun varken buzaglamasina vuruyorum igne sitresi yerine toz vitaminler var onlari kullancam bundan sonra stresden uzak durmak icin

• Beğen
Tepkiler: bilal_26
ivemektin 5 aylık gebe düveye belirtilen dozda uygulasak sıkıntı olmaz değilmi tanıdığım civardan yapma sıkıntı olur diyenler var aynı rasyonşa beslememe ramen diğer hazyvanlarda gözle görülür bir gelişme var fizksel olarak ama bir hayvanım olduğu yerde sayıyor

• Beğen
Tepkiler: casus09
ivemektin 5 aylık gebe düveye belirtilen dozda uygulasak sıkıntı olmaz değilmi tanıdığım civardan yapma sıkıntı olur diyenler var aynı rasyonşa beslememe ramen diğer hazyvanlarda gözle görülür bir gelişme var fizksel olarak ama bir hayvanım olduğu yerde sayıyor

Dış parazit, yani Bit, bunlar kan emici olabilir, yada kırkıcı bitler olabilir, bunlara dökme çözelti almalısın, yada kenaz tarzı ilaçlar ile püskürtme yöntemi ile mücadele edin, iç parazitler için Okzan, Rabanzole tarzı hap yutturman gerekli, bunların gebeliğe bir etkisi yoktur.

http://hayvansagligi.bayer.com.tr/tr/urunler/urunler.php

• Beğen
Tepkiler: bilal_26
Benim sahsi uygulamam 3 5 aylik gebe ineklere 12 15 10 duvelere ve 60 gunluk buzaga uyguladim sikinti yasamadim sirtini siklikla yalyosada altoks diye ilac var bunda kullandim ilk ve 3 ay ve son ay icin tetbir amacli kullandirmiyor uc ayi doldurunca gununu gunune uyguladik deru altindan ic parasit icin ve dus parisit icin ayri ayri uygulamalar pahali olur tek ilacla olumlu sonuclar aldim memnunumda en ufak yalanma dahi yok oksuruk isdahsizliklar yok ic parasit icin mart 20 si gibi hap adicam oda terbir amacli sonrasida meraya salicam benim tercubem bu yonde karar sizin
Yalanmasi yoksa yada maileyete onem vermiyosaniz bide gonul rahatligiyla kullanayim derseniz nail beyin onerilerini de dikkatte alabilirsiniz
Onceden tozuydu hapiydi hayvan basina 50 tl harcama yaparken ivemekdinle isdedigim sonuclari 50 tlye tum 7 baslik hayvanlarimda aldim artanida komsuya verdim o kullandi

yardımcı olmak adına yapmış olduğunuz yorumlar için tşk. en kısa zamanda veterinere bir uğrayıp bu ilaçlar elinde varmı bir sormak lazım
bunlarda kedi köpek değilki öğle hemen zapdurak edelim hap yutturalım biri çok aksi yapıştırmak için fırsat kollar

Dectomax 500 ml 290 liraya aldım. 50 veya 100 ml kücük dozlar pahalı. Okzan paketi 10 lira ( 10 adet). Bide sirtina dokülen adı şuan hatrimsa degil 500 ml bidonda 40 lira. Butün hayvanlara üçünüde uyguladım.