Pancarda otun önünü alamıyoruz

Herkese iyi bayramlar. 3martta ektiğimiz panc
20230421_183951.jpg
arlarımızda kaba ot ilaçlaması yapmamıza rağmen otu bitiremiyoruz trakya bölgeside son 15gündür çok yağışlı çapa için de giremiyoruz yağışlar izin verse çapa yapacağım ancak onun öncesinde ot ilacı kullanmak istiyorum en yoğun olan otun fotografını yüklüyorum otun ne oldugunu ve hangi ilaçla çözebileceğime yardımcı olabilir misiniz iyi günler teşekkürler

Resimler ve ekler

• 20230421_175203.jpg
    20230421_175203.jpg
    240 KB · Görüntüleme: 63
100gr goltix plus+100 Gr tess
100gr goggles +100gr belvedere gibi farklı etken maddeli iki ilacı karıştırıp deneyin.
Tess, betanal, belvedere gibi ilaçların içinde yakıcı bir etken madde de var.bunlarda uygulama dozuna dikkat etmek önemli.sizin pancar marul gibi olmuş kolay kolay darbe almaz ama yine de dikkatli olmak lazım.
Durum kritik görünüyor, ot işine acilen kimyasal uygulamayla müdahale edip takip edin, otun önünü hala alamazsanız çapacı getirip tarlayı çapalatın.
Ya da direkt arasını sürüp çapacı getirip çapalatın, çapayı işin ehli işçi yaparsa el çapasının verime de artısı olur.

Son düzenleme:
100gr goltix plus+100 Gr tess
100gr goggles +100gr belvedere gibi farklı etken maddeli iki ilacı karıştırıp deneyin.
Tess, betanal, belvedere gibi ilaçların içinde yakıcı bir etken madde de var.bunlarda uygulama dozuna dikkat etmek önemli.sizin pancar marul gibi olmuş kolay kolay darbe almaz ama yine de dikkatli olmak lazım.
Durum kritik görünüyor, ot işine acilen kimyasal uygulamayla müdahale edip takip edin, otun önünü hala alamazsanız çapacı getirip tarlayı çapalatın.
Ya da direkt arasını sürüp çapacı getirip çapalatın, çapayı işin ehli işçi yaparsa el çapasının verime de artısı olur.
çok teşekkür ederim dediğiniz gibi kimyasal uygulama yapıp toprak tavı yerine geldiği zaman makine çapası yapacağım arkasından da sıra üzeri için işçi sokacağım ancak iki senedir bölgemde tabana atabilecek ot ilacı bulamıyorum tabanca ilaç olmadan üsttende ruhsatında yazmayan ancak pancara zarar vermeyecek ilaçlar kullanıyorum trakya ya yakın pancar için ilaçlarımı karşılayabileceğim bir yer veya bayi var mı bu konuda da bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü pancar yetiştiriciliği yapmak istiyorum ancak sadece ot yüzünden seneye ekmekten korkar oldum tekrar teşekkür ederim murat bey.

Toprak işleme faliyetleri sonucu organik madde miktari azalir karbon azot dengesi bozulur tabandan verdigimiz ilk dönemlerde gereksiz azotlu gubrelerinde etkisi var ektigimiz ana bitki ve topraktaki canlilar dengeyi korumak adina ot çikişini destekler
tabanda fazla bi azotlu gübre yapılmamış olsada yinde de haklısınız gübrenin etkisiyle bu kadar hızlı ve yoğun çıkış yaptılar teşekkür ederim.