Pancar tohumu

Arkadaşlar bu yıl hangi pancar tohumu ekmeyi düşünurnyrsn verimler polar ne oldu bizde kws danica ektik capa hiç yapılmadı 16 cm ekmstk verimler dekardan 7.5 8 civarı oldu hiç te memnum kalmadık capasız pancardan

İşci Çapa’sı yapılmadı tekleme
Havalı mibzer ile mi ektiniz yoksa mekanik mibzer ile mi ?
Havalı ile eksek çift düşermi tohum
Bende havalı alıp 16 santim ekip çapa yaptırmayı düşünmüyorum ayrıca tohumdan ettiğim kar ile birlikte 15 bin tele gibi sırf oradan kar etmiş olurum diye düşünüyorum işçi de girdirmesem 40 binde capadan hesap yaptım mantıklı mı sizce

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bizim geçenyıl 300dekardı tamamını çapasız yaptık. 22cm kaplamalı ekim yaptık çeşitler kws terranova ve valentina idi. Valentina erken sökümde tonajlı bir çeşit fakat şeker 13-14civarı geldi terranovaları ondan sonra söktük onlarda geç kaldığı için aynı tonajı yakaladı şekerde 15-19 arası değişti.
Buyıl yine terranova valentina ve beta firmasının huno çeşidini ekeceğiz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bizim geçenyıl 300dekardı tamamını çapasız yaptık. 22cm kaplamalı ekim yaptık çeşitler kws terranova ve valentina idi. Valentina erken sökümde tonajlı bir çeşit fakat şeker 13-14civarı geldi terranovaları ondan sonra söktük onlarda geç kaldığı için aynı tonajı yakaladı şekerde 15-19 arası değişti.
Buyıl yine terranova valentina ve beta firmasının huno çeşidini ekeceğiz.
Capasiz pancar uygulamalarini biraz acarmisin. Hangi ilaclari ne zaman uyguladin. Simdiden teşekkür ler.

Capasiz pancar uygulamalarini biraz acarmisin. Hangi ilaclari ne zaman uyguladin. Simdiden teşekkür ler.
Biz araziye yeni yeraltı borusuyla su getirdik normalde kıraç araziydi. Bu nedenle ot potansiyeli düşükbir arazi. 22cm havalıyla kaplamalı ekim yaptık. Ekim sonrası üstten pyramin uyguladık, 5-6 yaprak dönemi hektaş tess uyguladık araçapayı gübreli makina ile yaptık. Daha sonrasında pamcar köklenince ot yolum tavına gelince otunu yoldurduk bu şekilde...

• Beğen
Tepkiler: Ozkalemehmet@16
Biz araziye yeni yeraltı borusuyla su getirdik normalde kıraç araziydi. Bu nedenle ot potansiyeli düşükbir arazi. 22cm havalıyla kaplamalı ekim yaptık. Ekim sonrası üstten pyramin uyguladık, 5-6 yaprak dönemi hektaş tess uyguladık araçapayı gübreli makina ile yaptık. Daha sonrasında pamcar köklenince ot yolum tavına gelince otunu yoldurduk bu şekilde...
22cm fazla degil mi. sira uzeri mesafe kuvvetli kara toprakta ne olmali sence.

Tohum büyümeye elverişliyse sık ekmek mantıklı gelmiyor bana. Eğer şekerli bi çeşit ekilecekse o çeşit 16cm e kadar düşürülebilir çünkü büyümüyo zaten.
Fotoğraftaki bizim çok seyrek kalan bi bölgeden. Damacana kadar pancarlar oldu. Bu gibi durumlar istenmeyen durum fakat tohumun büyüme kapasitesinide gösteriyo bize.
IMG_20191108_151356.jpg

Seyrek pancar iri oluyor ama verim ideal olan sıklıkta ki pancardan az veriyor
Seyrek sökünce bile sıkıntı yüksekte fırça vurunca makinanın hemen firliyo sensör bıyık ları boşluğa gelince kafasına göre gidiyo
Dip dibe olacak çaydanlık üstü gibi büyüyecek tamam makinayı hizaya sok sıra sonuna kadar arkana bakma vede verimi iyi oluyor
Küçük pancarın şekeri de yüksek oluyor genelde

Tohum büyümeye elverişliyse sık ekmek mantıklı gelmiyor bana. Eğer şekerli bi çeşit ekilecekse o çeşit 16cm e kadar düşürülebilir çünkü büyümüyo zaten.
Fotoğraftaki bizim çok seyrek kalan bi bölgeden. Damacana kadar pancarlar oldu. Bu gibi durumlar istenmeyen durum fakat tohumun büyüme kapasitesinide gösteriyo bize. Ekli dosyayı görüntüle 45336
Kac ton aldin dekardan. Makinayla sokumde sıkıntı olmadi mi