Pancar makinesi hangi modelinden alayım.

Ynt: Pancar makinesi hangi modelinden alayım.

güzel kardeşim ben bir ÖZENİŞ kullanıcısı olarak hiç menun değilim malzemesinde kalite die birşey arama makinamız 2010 model 3 gündür sanaiden çıkamıyoruz valla bilya dağıtıyor sepeti kırılıyor boşaltıcı zinzirlerin altına hemen pancar alıyor,beyini çok hasas hemen bozuluyor daha ne marifetleri varki sorma gitsin. KEŞKEDE HARMAK ALSAYDIK ÖZAN İŞİN YERİNE TORUNOĞLUDA GÜZEL AMA bence en sistemle sağlam kaliteli olanı HARMAK. BU MARKADAN ŞAŞMA VE HARMAK AL PİŞMAN OLMAZSSIN. BUGÜN MAKİNAMIZDA EN SON OLARAK İSE BOŞALTICI ZİNCİELERE BAĞLI OLAN SEPETİN ALTINDA BÜYÜK MİLİ KESTİ GARANTİ YARISINI KARŞILADI MİLİN EL EMEĞİNİ FELAN İSE BİZDEN ALDILAR BU KADAR LANET BİR MARKA OLAMAZ HEM SAĞLAMLIK AÇISINDAN HEMDE MÜŞTERİYE HİZMET YÖNÜNDE. O YÜZDEN HARMAK DİYORUM.

o zaman sen şaftlı eski sistem yağlılar var 65-56 çok rahat çeker onlardan al torunoğlundan şikayetçi çok özçelikten memnun millet ama mekanik makine ona göre özen-işi çok meht ediyorlar şaftlısını pompalılar çabuk bozuyormuş pompayı

şimdiden hayırlı olsun kardeşim harmak çok güzel makina dediğin gibi harmağı snn traktör çekmez bizde 285s ve 90.80 var bu sene desteklemeden harmak çıktı bize ama söküm yapamıyoruz çünkü sökümcülerle anlaştık gelecek seneye inş.ben bile 285 le araları acıp 90,80 le sökeceğim çünkü büyük makina bizim köyde bir harmak var adam 74,80 rahat bir şekilde söküyor bazı arkadaslarım demişler yanlış anlasılmayım cok para diyorlar eee adam yapıyorki istiyor biz bu makineleri 10-15 sene kullancağız tavsiyem ayhan dündar sana bizim burda styer 768le bile söküyorlar snn traktörün cok rahat bir şekilde çevirir

keykubat link=topic=47359.msg455001#msg455001 date=1318593325' Alıntı:
özeniş ama neden özeniş dedin dersende bilgim yok ama kullanlar çok memnun.
yukarıda özeniş demiştim ama yanlış duymuşum dündarlar iyiymiş tam aksine özenişten memnun olan yok hatta pişman olanlar var.

atom karınca link=topic=47359.msg456365#msg456365 date=1318842159' Alıntı:
hafif olsun ucuz olsun diyorsan o zaman özeniş, çok ağır işlerde kullanmassan iyi senelik özenişin hakkı 100(dönüm).
senelık hakkı 100 donum demıssınde bende de var özenıs 350 donum oldu soktugum yer 24 saat durmadan calısıyo hıcte bır arazızası yok

s.a gardas bende torunoglu makına var karaman malı uç sene oldu bıze gelelı su ana kadar 400 donum pancar sokmusumdur allah senı ınandırsın daha bır yerı kırılmıs deyıl makına tamamen elektıronık yapısı bakımından dıger makınalara gore cok saglam adamlar cok saglam demır kulanmıslar şasısı zaten cok saglam yedek paraca sorunumuz yok bızım ılceye uc sene once dor makına geldı ıkısı torunoglu ıkısı harmak gecen baktım her tarafı kırılımıs kaynak yapılmıs ama torunoglu makınada daha bır yerı kırılmıs deyıl makınalarının sokum selı hep aynı elektıronık sıstemlerı hep aynı ama bırazda makına saglam olması çıftçının en buyuk ıstegınden bırısıdır bana gore ole torunoglu mak da saft derdı de yok tamamane yag saft derdı olmadıgı ıcın tehlıkeseıde olmuyor ustelık saftlı makınada zora geldıgınde saft bosa donuyor fazla topraga yada fazla pancar aldıgında saft bosa donuyor ama torunogluda ne kadar toprak gelsın ne kadar pancar alsın ceviriyor ustelık makına tas aldıgında yada camur oldugunda tıkandıgında gerı cevırmeseıde var cıftcıye cok kolaylık bana kalırsa torunoglu al bu yazdıklarımı oku dıger makınalarla karsılastır begenırsen sana kalmıs gerdas