PAKSAN BALYA MAKİNASI

Arkadaşlar ilk defa balye makinası alacağım kendi işimi yapmak için haşbaylı paksan alacağım hangi paksanın modelini tavsiye edersiniz sıfır alacağım

Bende 2019 paksan s8002E modelini kullanıyorum benimki hasbaysız tafsiye edilir
20200303_160854.jpg
20200303_121100.jpg

Bende 2019 paksan s8002E modelini kullanıyorum benimki hasbaysız tafsiye edilirEkli dosyayı görüntüle 46645Ekli dosyayı görüntüle 46646
Peki abi şunu sorcan normal buğday sapını haşbaysiz makine ile balya yapılsa olurmu sence bizim buralarda genelde yulaf ve buğday ekilir ekilen yulaflarin %80 i ota biçilir haşbaysiz makine ile balya yapılır buğday dabi şekilde yapılabilir mi burda buğdayda haşbaylı makine kullanılıyo.
Kullandığın makineye haşbay takabiliyomusun bide.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Peki abi şunu sorcan normal buğday sapını haşbaysiz makine ile balya yapılsa olurmu sence bizim buralarda genelde yulaf ve buğday ekilir ekilen yulaflarin %80 i ota biçilir haşbaysiz makine ile balya yapılır buğday dabi şekilde yapılabilir mi burda buğdayda haşbaylı makine kullanılıyo.
Kullandığın makineye haşbay takabiliyomusun bide.
Bizdede genelde arpa ve yemlik buğdaylar (Tırtıkale) yesil bicilip balya yapılır sadice yem karması olanlar haşbaysız bağlatıyor birde zaten bicercinin kendi makinasi oluyor o bağlıyor bende yonca yulaf ot bağlıyorum haşbay takılıyor ama ben almadım 15 bin tl gibi bi fark vardı zaten gerekte yok %80 yoncada çalışıyorum 15 güne başlarım kasım 15 de bitirim sezonu

Bizdede genelde arpa ve yemlik buğdaylar (Tırtıkale) yesil bicilip balya yapılır sadice yem karması olanlar haşbaysız bağlatıyor birde zaten bicercinin kendi makinasi oluyor o bağlıyor bende yonca yulaf ot bağlıyorum haşbay takılıyor ama ben almadım 15 bin tl gibi bi fark vardı zaten gerekte yok %80 yoncada çalışıyorum 15 güne başlarım kasım 15 de bitirim sezonu
Sizin orda mevsim erken geliyo galiba abi bizim yoncayı biçmemiz 30 günü rahat bulur yoncaya gübre attı mı kıştan çıkınca ve bictikten sonra gübre atiyomusun.

Sizin orda mevsim erken geliyo galiba abi bizim yoncayı biçmemiz 30 günü rahat bulur yoncaya gübre attı mı kıştan çıkınca ve bictikten sonra gübre atiyomusun.
Bizde şuanda diz boyundan yukarda yoncalar devamlı resim atıyorum takip ediyorsan
1. Bicimler hersen 15 20 nisanda yagış durumuna göre başlar ve her bicim sulamak şartı ile 6 7 biçim rahat alınır ilk 2 bicim sulanmadan biceriz busene 2. Senesi benimkinin hic gubre atmadim daha

Markasını bilmem de alacağınız makina temiz ise fazla kafa ağrıtmaz ama gel gelelim makinadan anlamıyorsan saç baş yoldurur ufak bir arzada almadan önce bunları bil kardeşim gel gelelim servis varsa yakının da kafan rahat olur
Benden söylemesi bizim oğlan

Bizde şuanda diz boyundan yukarda yoncalar devamlı resim atıyorum takip ediyorsan
1. Bicimler hersen 15 20 nisanda yagış durumuna göre başlar ve her bicim sulamak şartı ile 6 7 biçim rahat alınır ilk 2 bicim sulanmadan biceriz busene 2. Senesi benimkinin hic gubre atmadim daha
Evet takip ediyorum abi biz 5 defa biciyoruz şuan ayaklari anca kapatıyo boyu hava soğuk şuan daha

Hocam bnde porta tarımdan alacağım en uygun fiyat ondan aldım Eskişehir deyim ben nasıl memnun kaldınmı makinadan satış sonrası servis hizmeti nasıl
Ben sezon sonu almıştım fazla bi iş yapmadım daha 10 güne başlar bizde balya işı servis konusunda fazla bilgisi yok kendisi yapamadıgı arızayı başka usta getiryormuş ben hic cağırmadım ama servis konusunda sıkıntılılar