Nohut

Nohut ekmekten vaz geçtim. Çünkü o kadar eken oldunu gördüm ve duydum ki 2018 yılı kokacak. Keşke düzenli bir tarım yapa bilsek herkes aynı işi yapınca para kazanmıyor

evet aşırı bir ekim oldu geçen senelere göre de nohut hassas bir bitki en ufak hastalıkta komple kuruyor ayrıca ülkemiz tarım ülkesi ama hala dışardan alıyoz kendimize yetemiyoz ekilen nohut iç piyasayı karşılamıyor ki ihracat yapalım. ithal edilecek nohut dolarla gelecek 1 dolar 4 lıra oldu bugün ucuza mı mal edilecek ki düşsün ben iddia ediyorum piyasada yalan bir algı oluşturup çiftçiden ucuza alsalar bile düşmeyecek geçen sene yazın 4,5 ten başladı alt sınır bu senede en az o olacak

binlerce lira harcadı millet, dahada harcayacak... kesinlikle fiyatı düşmez çünkü ilaçların fiyatları da ortada ve malesef bazen tek uygulama bellis bile yetmiyor antraknoza. zaten tükedici de ne olduğu belirsiz ithal nohutu tercih etmiyor. iyi düşünelim iyi olsun, kimse zarar etmesin, fiyatı daha fazla artmasın, herkes alabilsin ve Allah kimsenin emeğini zayi etmesin...