Newholland TN-A ve TND-A model traktörlere ait tanıtım broşürü (2005)

Arkadaşlar merhaba..

Newholland TN-A ve TND-A model traktörlere ait tanıtım broşürü ve teknik bilgi tablosunun fotoğraflarını bilgilerinize sunuyorum. Broşürleri 2005 yılında Newholland servisinden almıştım. Orijinalleri halen elimde. İlgilenen ya da merak eden arkadaşlara faydalı olmasını diliyorum..

ec272e22bf9423314a7f1e965a4995bb.jpg

c4ec14158bb642d53f15eb2d4a8858a2.jpg

f4a78202b8d36af2114c8911e29413e8.jpg

31d6b61bde17b2c02c57865465f1f102.jpg

d8adf674ed69bd6359b20b7007890768.jpg

9ed7ebec78ccb90f28fde1848202a4ae.jpg

Türk çiftçisine bu traktörü çok gördüler.3 silindir.vitesler 16 x16. 2005 yılında 32000 euroydu bu traktör.çok ama çok istemiştim satın almak ama nasip olmadı.bana göre Türk Traktör bu modeli kesinlikle türk çiftçisine uygun fiyat ile sunamadilar.gerekli pazarlama becerisini saglayamadilar.türk çiftçisi için bence büyük bir kayıp.

Orman kesim ekibinin tn nh traktorunu çalışırken gördüm .İlk dava ve son kere TN serisi New Hollanda marka traktörü orada gördüm,;o kadar güçlü ve kullanışlı olduğuna şaştım.Dere tepe hic fark etmiyor,giriyor çıkıyor,seri şekilde işini yapıyordu.Bayide olsa hemen almayı düşündüm o derece kullanışlı geldi bana...

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Orman kesim ekibinin tn nh traktorunu çalışırken gördüm .İlk dava ve son kere TN serisi New Hollanda marka traktörü orada gördüm,;o kadar güçlü ve kullanışlı olduğuna şaştım.Dere tepe hic fark etmiyor,giriyor çıkıyor,seri şekilde işini yapıyordu.Bayide olsa hemen almayı düşündüm o derece kullanışlı geldi bana...
Bizim taraflarda ormanda çalışan bir tane TN75 vardı abi, arazide ya da sahada performansını görmek nasip olmadı bir türlü. Ama onun alındığı yıl alınan yerli Newholland'lar satıldı, bir tek o kaldı günümüze. Ama yakında satılır, muhabbeti vardı bayramda, satılmış bile olabilir.

Türk çiftçisine bu traktörü çok gördüler.3 silindir.vitesler 16 x16. 2005 yılında 32000 euroydu bu traktör.çok ama çok istemiştim satın almak ama nasip olmadı.bana göre Türk Traktör bu modeli kesinlikle türk çiftçisine uygun fiyat ile sunamadilar.gerekli pazarlama becerisini saglayamadilar.türk çiftçisi için bence büyük bir kayıp.
İskender abi, beni bilirsin arka hidrolik kaldırma kapasitesine takıntım vardır.

O kadar güzel traktör yapmışlar, 2100kg kapasite koymuşlar. Yaw, ormanda odun taşıyacak boş sandık 500kg, şimdi ben ona 1000-1200 kg odun yüklecem, hemde günde 15-20 sefer. Af buyur bizim 640'ta 1850kg hidrolik kaldırma kapasitesi var, ne anladım bu traktörden. Adam traktöre az büyük gelen bir disk tiller koşacak olsa, bir de çamur topladı mı vay haline. Ya da 3 metre mibzer vs. Nasıl güvenerek takarsın?

Tek hoşuma gitmeyen yer burası bu traktörde.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Paylaşım için teşekkürler. Bu traktörü ilk Harman grubunda görmüştük. Power shuttle, powershift, el debriyajı, elektro hidrolik çiftçeker, 1000 devir pto gibi sınıfının en dolu traktörlerindendi. Üstelik yanlış hatırlamıyorsam 3000kg gibi bir ağırlığı vardı. Kabinin içi çukur olmasaydı şuan garajımızdaydı. Yıl olmuş 2016 bu sınıfta bu donanımda Fendt 200 serisi hariç halen daha traktör yok. Jxc halt etsin bunun yanında...:D

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Mustafa aradan bizim c serisine de dokundurdun sağol eksik olma : ) .fakat harman grubunun getirdikleri 4030 4040 4050 olması lazım.TTF TN75A ve DA serisini getirdi.16x16 bu şanzıman hazır.patentli bu opsiyonu neden sunmuyorsunuz be TTF.opsiyon olarak sun,fiyata yansıt.bukadar basit.isteyen istediğini alsın

Son düzenleme:
Olabilir İskender abi. Benim gördüğüm donanımlı modeldi. Çamurluk üzerinden hidrolik kolları indir kaldır düğmeleri de vardı. Muhtemelen T4000 serisidir onlar. Bu arada bazı modellerinde F5C motor kullanılıyormuş. Jxc'ye şatıllı powerlı 32x16 t4000 arka takımı olur mu acaba. En sonunda böyle birşey yaptıracaklar insana. TFF'nin insafına kalırsak daha çok bekleriz...[emoji2]

bu traktörün 75 liğini görmüştüm benimde çok hoşuma gitmişti. ve hiç kaba durmuyor motor. çalışırken görmedim ama yan ilçede birisinde halen var. tna modelleri yurt dışında üretilip de geliyor galiba değil mi. yanlış mı biliyorum. zaten çok güzel motorları bi ara çıkarıyorlar sonra arkası kesiliyor kıymeti daha sonradan çıkıyor. aynı 260 gold lar gibi

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez