NEWHOLLAND 5.80 SAP KIRICI

Bu yıl malum nohut ekimi fazla bizde biçerdövere sıfır kırıcı aldık umarım değer makineyi aldığımızda kırıcılı alacaktık ama o zaman almadık nedense. Hiç olmazsa kendi tarlamızı biçerken kullanırız sapı saman yapan olmuyo bizdede hayvancılık yok en azından tarlaya parçalayıp dağıtırız

Bu yıl malum nohut ekimi fazla bizde biçerdövere sıfır kırıcı aldık umarım değer makineyi aldığımızda kırıcılı alacaktık ama o zaman almadık nedense. Hiç olmazsa kendi tarlamızı biçerken kullanırız sapı saman yapan olmuyo bizdede hayvancılık yok en azından tarlaya parçalayıp dağıtırız
Buğday sapından gelir elde edemiyorum yıl oluyor tarlada kalıyor bizim bu tarafda kiyicili makina yok ...Tarlaya organik madde kazandırmış olurum en azından ...

Güzel düşünmüşsünüz. Kıyıcılı biçer bulabilsem bende biçtiririm bizim buraya saman yapan biçerler geliyor bizim üzerimizden dekardan 60 tl para kazanıyolar ufak tarlalara naz yapıyolar bide daneyi samana atıyomu şüpheli. Saman karşılığı para vermeden biçtiriyoruz ama kıyıcılı olsada para versek daha iyi en azından organik madde artar. Sivas kangal bölgesine geliyormusunuz nerelerde çalışıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: MURAT40 ve Bave
Güzel düşünmüşsünüz. Kıyıcılı biçer bulabilsem bende biçtiririm bizim buraya saman yapan biçerler geliyor bizim üzerimizden dekardan 60 tl para kazanıyolar ufak tarlalara naz yapıyolar bide daneyi samana atıyomu şüpheli. Saman karşılığı para vermeden biçtiriyoruz ama kıyıcılı olsada para versek daha iyi en azından organik madde artar. Sivas kangal bölgesine geliyormusunuz nerelerde çalışıyorsunuz?

ne kadar yeriniz var ben gelirim 2013 kıyıcı var

evet sivasta yaygınlaştı bu saman karşılığı bedava biçtirme ama günlerce sürüyo dıye bazıları normal biçere biçtirip sapını satıyo. sivasta neredeyse heryerde çalıştı olabilir duruma göre iletişimede geçeriz çünkü ben ne desem boş babam bilir ama tanıdık çok biçerde önerebilirim gerekirse

Kirici montaji tamam servis yazilim atacak bu sene yaprak gubresi attik kendi tarlamizda kullaniriz organik madde cogalsin. Tabi hayvancilik yapan komsu arkadas sap benim demzse

Resimler ve ekler

• IMG-20180331-WA0002.jpg
    IMG-20180331-WA0002.jpg
    250.2 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG-20180331-WA0006.jpg
    IMG-20180331-WA0006.jpg
    293.1 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG-20180331-WA0004.jpg
    IMG-20180331-WA0004.jpg
    190.5 KB · Görüntüleme: 91