New Holland td65d 7'li patlatma ile mısır yeri sürümünde

31.12.2015
5,713
6,963
30
osmaniye

https://youtu.be/NNktCyy8hRk
https://youtu.be/xlQd0GjBv6o
50208695fc99cdc275c5da2ac2297538.jpg

a29cc3ef6c7b31ecd5fc3a1725100606.jpg

8caeb40decdcf314a60e4bb1df482cea.jpg

2919c84bbdf654340d4b2295df7b5cb8.jpg

4bd7539555b86b4d6e90c9381afe8b6c.jpg

Ve is sonu yıkanmak 😀

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Mahmutbey ,işinize karışmış olmayayım istiyorum ama ,anız yakarak iyi örnek olmamış bence,sebep neydi?bazı yerlerde kiyicili biçerdöverler varmış,sapları kiyarak toprağa organik madde ve gübre geri kazanımı sağlayan.
Kıyıcılı biçerdöver yoktu normal tabla. Yakmaya gelirsek birisi atıyor takımdan takıma geçiyor doğal olarak ateş heryere gidiyor bizde istemeyiz mısır sapının siyahları hem traktöre hem bize nefes aldırmıyor

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Kıyıcılı biçerdöver yoktu normal tabla. Yakmaya gelirsek birisi atıyor takımdan takıma geçiyor doğal olarak ateş heryere gidiyor bizde istemeyiz mısır sapının siyahları hem traktöre hem bize nefes aldırmıyor

Geçmiş olsun,ben hasattan hemen sonra yangın tehlikesi için sınırları sürerek sapların yanmasını engelliyorum

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Mısır saplarının yanmasını engelleseniz birkaç yıl için de organik madde oranımız iyi yönde artacak ve yüksek verim alabileceksiniz , toprağın tav ve işleme durumları duzelecektir
Mısır sap parçalama makinesi almak lazım abi inşallah zamanla alınır toprağa organik olarak geri döner

Lastikler sizce daraltılmış haliylemi iyi yoksa sizinki gibi geniş haliylemi bizim ki de td65d ince teker fakat babam daralttırmış aldığı zaman ben geri açmayı düşünüyorum

Biz bir ara daralttik bence geniş daha iyi, motor daha iyi tutunuyor. Sıra arası işimiz olmadığı için bu traktörle arası sürekli geniş