New Holland TD110D İçin Pazarlık Bitti Alıyoruz. Lastik Seçimi Konusunda Yardım??

Merhaba. Hayırlısıyla 1993 Model 285S 3300 saatteki traktörümüzü verip Td110D BlueMaster ı alıyoruz. Fakat resimdeki traktörün lastiği Kleber Marka ölçüsü arkanın 420/85/R34. Sizce bu lastik iyimi yoksa bunu Lassa mı yapalım. Açıkçası resimdeki traktör 0 ama hafiften balonlar var biraz iş yapınca bunlar çoğalır bence. Diğer sorum ise Balon teker mi yoksa resimdeki tekerler mi balon tekerde traktör daha heybetli duruyor ama çekiş ve yakıta etki eder mi diye aklıma takılıyor. Balon teker 38 jant oluyor. Yarın sipariş geçilecek balon teker istersem istemessem de resimdeki Td110 u alacağım.

Görüşleri bekliyorum hızlı olursak iyi olur.

Cevap: New Holland TD110D İçin Pazarlık Bitti Alıyoruz. Lastik Seçimi Konusunda Yardı

Teker seçimi konusunda yardımcı olamam ama o kutsal soruyu sorayım diyorum☺ kaça geldi td110?
Çok sağolun. Massey 285S 1993 Modelin üstüne 77 bin verdik hocam.

Hayırlı olsun servisle aranı bozma çok görüşeceksiniz kaç paraya geldi bence 34 jant al

Evet farkındayım ama fiyat olarak uygun geldi Erkunta göre bizde buna karar verdik. Traktörümüzün üstüne 77 bin verdik iyimi ettik kötümü zaman gösterecek diyelim.

Cevap: New Holland TD110D İçin Pazarlık Bitti Alıyoruz. Lastik Seçimi Konusunda Yardı

Kleber michelin fabrika bünyesinde üretim yapan firma aslında michelinle kardeş sayılır iyi olduğunu düşünüyorum. Lastik ebatı konusunda kendi kararın ona bişey diyemiyorum

Kleber michelin fabrika bünyesinde üretim yapan firma aslında michelinle kardeş sayılır iyi olduğunu düşünüyorum. Lastik ebatı konusunda kendi kararın ona bişey diyemiyorum

Bana görüntü de pek iyi gelmedi balon yapıyor şimdiden tabi lastiğin özelliği mi bilmem ama kullananlar dan yorum almak gerek.

• Beğen
Tepkiler: omerali42

38 jant asagisini alma derim. Lassa felan hikaye. Kleber cok iyi lastik. Radyal balon lastigin her zaman tirnaklarin tamami basar. Diger duz lastiklerde traktore cekili makina taktigin anda lastigin sadece orta kismi basar. Ama balon lastikte kenar tirnaklarda basar o yuzden balon lastik daha avantajlidir bu konuda. Simdiden hayirlisi olsun. 38 jant kleber balon lastik bence gucun tamamini topraga ileten bi lastik.

• Beğen
Tepkiler: abici

38 jant asagisini alma derim. Lassa felan hikaye. Kleber cok iyi lastik. Radyal balon lastigin her zaman tirnaklarin tamami basar. Diger duz lastiklerde traktore cekili makina taktigin anda lastigin sadece orta kismi basar. Ama balon lastikte kenar tirnaklarda basar o yuzden balon lastik daha avantajlidir bu konuda. Simdiden hayirlisi olsun. 38 jant kleber balon lastik bence gucun tamamini topraga ileten bi lastik.

En yükseği 38 jant o da balon tekerler ile geliyor. Fiyat farkı yok zaten balon tekerler ile. Tek çekincem Td110D düşük devirlerde bayılan bir motor balon tekerde takarsak daha fazla zorlamaz mı traktörü? Görüntü olarak çok iyi oluyor ama çekiş düşüklüğü yaşatır gibi geldi bana kullananlardan yorum almakta fayda var. Petlas iyi değil ama otomobil lastiklerinde Lassa çok başarılı Kleber de yanlardan balon yapmış gibi durduğu için çekincem var.

En yükseği 38 jant o da balon tekerler ile geliyor. Fiyat farkı yok zaten balon tekerler ile. Tek çekincem Td110D düşük devirlerde bayılan bir motor balon tekerde takarsak daha fazla zorlamaz mı traktörü? Görüntü olarak çok iyi oluyor ama çekiş düşüklüğü yaşatır gibi geldi bana kullananlardan yorum almakta fayda var. Petlas iyi değil ama otomobil lastiklerinde Lassa çok başarılı Kleber de yanlardan balon yapmış gibi durduğu için çekincem var.
Lastiklerin yanlarindaki balon yapmasi onun ozelligi. Yuke bindigi anda fazla havayi yan balonlara alir. Tirnaklara yuklenip yuklu halde lastigin kenarlarina baski uygulayip ortasini kaldirmiyor. Gorunuse aldanmayin. Kleber 38 jant dar lastik alanlar var ikisindede bi fark yok. Genis lastik patinaji onler. Iyi bisey bence karar sizin. Benim fikrim bu yonde. Ben 80-66 da petlas duz lastik kullaniyorum. Lastigi alali 7 sene oldu tirnaklardan once orta gobegi bitti lastigin. On lastiklerde ayni sekilde. Ama balon lastikte tabanin tamami topraga baski yapiyor kacirma imkani yok. Bitersede hepsi birden bitiyor bu sayede daha uzun kullanma imkani sagliyor bence.

Yol hızı önemli derseniz 38 cant, çekiş önemli derseniz 34 cant.
Radyal lastik yanaklardan esner, balon yapmıyor.Yük taşıma kapasiteside normal lastiğe göre fazladır.Tutunma olarakta farklıdır, çamur tutmaz, çalışırken fark edersiniz.Radyal lastiklerin tabanıda bezlidir ve sağlamdır,yanaklardan çatlama patlama yapmaz,düşük havayla 15 psi kullanılabildiğinden tutunması fazladır.
Kleber kullanan arkadaşlar var,Michelin ile çalışan ikinci marka gibi,kalite konusunda şüphemiz yok.
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Hayırlı olsun. Arkadaşlar da söylemiş, radial lastiğin tasarımı o balona benzer şekil, radial lastik daha düşük hava ile kullanabilme imkânı sunar yanakların yapısı sayesinde.
Resimdeki lastik 420-85 R34, 16,9 genişliğinde, 640, 70-56, mf265 in balon lastik ile aynı. Diğer opsiyon 38 jant da 420-85 R 38 in genişliği de 16,9 yani resimdeki ile aynı, farkı daha büyük olması. Td110 da bi seçenek daha var 460-85 R34 , 18,4 genişlik, o da mf285, 80-66 nın balon ile aynı genişlikte, farkı büyük olması.
Ben olsam 110 hp traktöre en geniş 460-85 R34 alırım, mf 285 balon teker çekiyor da 110hjp niye çekemesin? Toprak sıkışması da az olur.

Balon gibi görünen boğumlar lastik amortisörlü olduğundan yapısı nasıl tam bilmiyorum ama hava az olsa da çok olsa da hep o şekilde duruyor lastik. Kenarları normallerden daha iyi basıyor yere. Hayırlı olsun :)

Hayırlı olsun. Arkadaşlar da söylemiş, radial lastiğin tasarımı o balona benzer şekil, radial lastik daha düşük hava ile kullanabilme imkânı sunar yanakların yapısı sayesinde.
Resimdeki lastik 420-85 R34, 16,9 genişliğinde, 640, 70-56, mf265 in balon lastik ile aynı. Diğer opsiyon 38 jant da 420-85 R 38 in genişliği de 16,9 yani resimdeki ile aynı, farkı daha büyük olması. Td110 da bi seçenek daha var 460-85 R34 , 18,4 genişlik, o da mf285, 80-66 nın balon ile aynı genişlikte, farkı büyük olması.
Ben olsam 110 hp traktöre en geniş 460-85 R34 alırım, mf 285 balon teker çekiyor da 110hjp niye çekemesin? Toprak sıkışması da az olur.

Tabanı genişletmeyi düşünmüyorum. Kendi aracim da 225 tabanı 245 yapinca hem çekişte azalma oldu hem yakıt artti ki aracim 180 PS.
Birde birşey soracagim. Bayi bana en full olanı dedi liste fiyatı 134 bin dedi siteden baktığımda full olanı en yüksek fiyat 157 bin. Ne farkı var bilginiz var mı bu konuda?
http://www.newholland.com.tr/fiyat_listesi_traktor.aspx

Tabanı genişletmeyi düşünmüyorum. Kendi aracim da 225 tabanı 245 yapinca hem çekişte azalma oldu hem yakıt artti ki aracim 180 PS.
Birde birşey soracagim. Bayi bana en full olanı dedi liste fiyatı 134 bin dedi siteden baktığımda full olanı en yüksek fiyat 157 bin. Ne farkı var bilginiz var mı bu konuda?
Kepçeli olabilir o

Kepceli ve 1000 devir opsiyonlu olabilir.