NEW HOLLAND T5-TR6 Serisi Hidrolik

Merhaba, geçenlerde duyduğum bir bilgiye göre; ithal traktörlerin klasik kılavuzlu orta kolla gelme sebebinin hidrolik hassasiyetinin beyne sağlıklı aktarılmasından dolayı olduğunu duydum. Pistonlu hidrolik orta kol titreşimleri emdiği için kullanmıyorlarmış. T5’in ortakol takılan yerini inceledim herhangi bir hassasiyet algılayan bir sistem görmedim. Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Merhaba, geçenlerde duyduğum bir bilgiye göre; ithal traktörlerin klasik kılavuzlu orta kolla gelme sebebinin hidrolik hassasiyetinin beyne sağlıklı aktarılmasından dolayı olduğunu duydum. Pistonlu hidrolik orta kol titreşimleri emdiği için kullanmıyorlarmış. T5’in ortakol takılan yerini inceledim herhangi bir hassasiyet algılayan bir sistem görmedim. Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Ben de merak ediyorum

Arkadaşlar bu bilgiyi berkay karadeniz adlı arkadaşımız you tube traktör tanıtımın da ifade etti ancak bende tr6 120 kullanıcısıyım sanki yanlış bilgi gibi düşünüyorum çünkü ben traktörü aldığımda hassasiyet yan kollarda demişlerdi birde ital veya tr gibi dışardan gelip burada birleştirilen modellerde hidrolik orta kol pek olmuyor dediğim gibi hassasiyet elk nik ve yan kollarda hatta çiftte orta kolu sökün hiç sıkıntısız başa kadar gidiyor

• Beğen
Tepkiler: 768 ve Alexander
Ben N.H T6 140 kullanan bir arkadaştan duydum. Berkay Karadeniz bana biraz işin reklam kısmı gibi geliyor. Dediğiniz gibi hassasiyet kollardan alıyor diye düşünüyorum. Özellikle baktım traktörün orta kol takılan kısmında mekanik veya hidrolik bir hassasiyet algılayan bir sistem göremedim. Burda sormam da geçenlerde komşumuz J.D5015 M aldı. Onda da mekanikti orta kol.

Bazı traktörler hassasiyeti orta koldan alır. Bazıları ise yan kollardan. Genellikle yeni ve teknolojik traktörler yan kollardan alıyor. Yurtdışında da hidrolik orta kol aynı traktörde kullanılıyor. Tamamen firmaların konuya tr de duygusal yaklaşması dan dolayı kaynaklanan birşey kısacası. Euro ile olduğu için hidrolik bir orta kol en az 500 euro civari bir fiyata satılıyordur. Yurt dışından geldiği zaman.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
arkadaşlar 90 beygir ve üzeri (nh .case erkunt mf) gibi traktörler yan koldan hassasiyet gösterir. isterseniz traktörünüzde pulluk varken orta kolu sökün ve deneyin. orta kolun pistonlu yada kılavuzlu olması sadece konfordur

Ben tr6 120 de traktörü aldığımızdan beri hidrolik orta kol kullanıyorum ekranın ortasındaki ufak göstergeyi kolların derinlik ayarını göstercek şekilde ayarlıyorum ordaki rakamlardan kolların alçalıp yükseldiğini görebiliyorum verdiğim hassasiyetlik ayarına göre tahmini kollar 2 3 santim yükselip alçalıyor

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

Çekilir tip ve uzun şaseli pulluklarda orta kola ihtiyaç olmuyor, hassasiyet yan kollardan alınır, orta koldan olsa hassasiyet algılaması zayıflar.Pulluk uzun olduğundan orta kolun oynama mesafesi kısadır, pulluk yere batarken oynama mesafesi daha fazladır.Döner kulaklı pullukların dayanak tekeri aynı zamanda yolda taşıma içinde kullanılıyor, sıra başında 3 cm kalınlıkta orta kol ekipmanın geri düşmesini engeller.Asıl yükü yan kollar taşır.Hidrolik orta kolların dışarıdaki maliyetleri yüksektir.Kullanılan ekipmanlarda süspansiyonda olduğu için orta kol yük tepelerine maruz kalmaz.

• Beğen
Tepkiler: Sarıca
Birde önemli bir husus. Hidrolik orta kol tercih ederken kapalı olarak orijinal ortakolun boyu delik merkezlerinden ölçülmeli ve alınan hidrolik orta kolda aynı ölçülerde olmalıdır. Hassasiyet ve yük konusunda sorun olursa hidrolik orta kolun orijinal ile aynı boyda olmamasından dolayı olabilir. Yani boyuna özellikle alırken ölçüp dikkat edilmedi. Bu Nh şu JD orta kolu deyip alınmamalı. Bir sürü seri ve model traktör var. Hepsinin orta kol boyu aynı olmuyor. O yüzden orijinale uygun almakta fayda var. Daha sonra ekipman takarken falan da sıkıntı çıkmaması için. Yeri gelmişken bunu da belirtmek istedim. Gördüğüm kadarıyla çiftçilerimiz genelde ölçmeden biçmeden fuarlarda kafasına göre alıyorlar. Ayrıca unutmadan pim deliklerinin de çapını ölçmekte fayda var. Pim delikleri de her model de aynı olmuyor. Büyük serilerde daha kalın pim kullanılıyor. Bu sefer büyük modele göre alırsanız delikte boşluk kalıyor. İçine yüksük yaptırmanız gerekiyor. O yüzden pim deliklerininde çapını ölçüp tercih ediniz.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'

T5 115 kullanıcısı olarak t5 lerde orta kolla hassasiyetin bir bağı yok t6 yı bilmem ama t5 lerde hassasiyet sensörleri hidrolik yan kolların bağlantı yerinde 3 yıldır kullanıyoruz sıfır gelir gelmez hidrolik orta kol aldım diğer traktörlerimdede kullanıyorum yine deksan aldım hidrolik orta kolu hiçbir sorun yaşamadım

T5 115 kullanıcısı olarak t5 lerde orta kolla hassasiyetin bir bağı yok t6 yı bilmem ama t5 lerde hassasiyet sensörleri hidrolik yan kolların bağlantı yerinde 3 yıldır kullanıyoruz sıfır gelir gelmez hidrolik orta kol aldım diğer traktörlerimdede kullanıyorum yine deksan aldım hidrolik orta kolu hiçbir sorun yaşamadım

Merhaba, T5 115 Hi-Lo mu? Nasıl çekiş/yakıt olarak? Memnun musunuz?

Merhaba, T5 115 Hi-Lo mu? Nasıl çekiş/yakıt olarak? Memnun musunuz?
Hi lo Traktör biraz kısa goble çekerken falan kaba yerde çok zıplıyor ama geri kalan işlerde güzel 5 14 pulluk la 1.7 2.1 arası yakıyor 6 ile 8 km gidiyor iyi bence ama çeki işi çoksa goble gibi falan zıplıyor ben ön tekerlere su basıyorum çok faydası oluyor memnunum yani

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci4
Hi lo Traktör biraz kısa goble çekerken falan kaba yerde çok zıplıyor ama geri kalan işlerde güzel 5 14 pulluk la 1.7 2.1 arası yakıyor 6 ile 8 km gidiyor iyi bence ama çeki işi çoksa goble gibi falan zıplıyor ben ön tekerlere su basıyorum çok faydası oluyor memnunum yani

Ben ön ağarlık mesnetini 20cm. uzattım. Bayağı faydası oldu. Bizde ki E.C vites araları fazla onun için yazılım attırmayı düşünüyorum. Forumda ki arkadaşlar silindir hacminden şikayetçi. Kullanıcı olarak siz bu konudan şikayetçi misiniz?

Ben ön ağarlık mesnetini 20cm. uzattım. Bayağı faydası oldu. Bizde ki E.C vites araları fazla onun için yazılım attırmayı düşünüyorum. Forumda ki arkadaşlar silindir hacminden şikayetçi. Kullanıcı olarak siz bu konudan şikayetçi misiniz?
Onu bende uzattım pek faydası olmadı en garantisi su basmak hemen hemen 450 500 kg su alıyor
Silindir hacmi konusunda sadece bu yıl pancar yerlerine patlatma çekerken biraz sıkıntı oldu hidroliği ilk atınca boğulma yapıyordu ama hidrolik hassasiyeti çalışmaya başlayınca sıkıntı yok 11 gaza kadar düşürüyorum basınca topluyor

• Beğen

Yazılımı ben de düşünüyordum 130 beygir olur yakıt düşer dediler ama bazılarıda şanzımanla diferansiyel e çok yüklenir dediler maksima 115 i şanzıman yüzünden değiştirdik aynı sorunla uğraşmayalım diye vazgeçtim

• Beğen
Yazılımı ben de düşünüyordum 130 beygir olur yakıt düşer dediler ama bazılarıda şanzımanla diferansiyel e çok yüklenir dediler maksima 115 i şanzıman yüzünden değiştirdik aynı sorunla uğraşmayalım diye vazgeçtim

Bizim orada T5 Hi-Lo şanzıman arızası çıkarttı. T5 E.C, TR6 şanzıman ve diferansiyeline sahip, onun için yazılım yaptırıyım diye düşündüm. Servis sevdiğim bir ağbim istemedi. Hala kararsızım. Çok danışıncada işler karışıyor. T5 için kısa diyorlar ama yeni J.D 6 seriside kısa şasi olarak üretiliyor. Bu formda yazarken bayağı ölçüp biçip yazmaya gayret ediyorum. Konu ilginç bir şekilde o bundan daha iyiye doğru gidiyor. GESTAY+B formülüne göre incelediğimde N.H T5 kendi sınıfında diğer bir çok markaya göre daha üstün bence!