New Holland L95 mazot kokutuyor?

Merhaba arkadaşlar,
L95 egzostan çiğ mazot kokutuyor nedendir bu? Traktörü geçen sene ikinci el aldık alındığında pompa ve enjektörler bakımdan geçti sibop ayarı oldu. Rampalarda 14 gazın altına düşünce bayılma yapıyor gaza yükleniyorum çok zor toparlıyo kendini. Geldiğinden beri böyle mazot pompasından mazotu kıstım 3/4 tur motor daha rahat çalışmaya başladı rolantide gar gar diye çalışıyordu onu kesti fakat yine mazot kokutuyor. Aynı zamanda Valtra 6400 var ona göre düşük devirleri aşırı ölü motor silkme yapıyor düşük devirde. Valtra servisine sordum avans ayarından dediler ama yaptırdık tüm ayarları. Acaba mazot mu fazla geliyor biraz daha mı kıssam ?

Ynt: New Holland L95 mazot kokutuyor?

Koku için birşey diyemiycem muhtemelen yakıtın yanmasındaki teknik bir sorun. ancak siz bunu römork çekim anında 1400 devirde kullanamazsınız torkunu 1700-1800 devirde bulan bir traktör yeni trend gibi 1400 devirde torkunu bulmuyor 1700 devrin altına düşürdüğünüz an bayılmaya başlar Valtradaki devir seriliğini L95 te bulamazsınız hantaldır. tavisyem 1700 deviri gördüğünüz an vites düşmeniz boş motorda olsa 1400de toplamıyor hemen kendini. 1800 devirden sonra ivmeli gaz açmaya başlıyor artık gazınız nekadar açıksa 2700-2800devire kadar yaslıyor. Şikayetiniz için tavisyem traktörünüzü yeni sanayideki Urallar servisine götürmeniz Ahmet usta orda her derdinize deva olur.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yakıtım petrol ofisinden kalitesinde bir problem yok. Dediğiniz ustayı biliyorum iyi biri vaktim olunca onada danışacağım. Dediğiniz gibi 1800 devirde iyi asılmaya başlıyor ama o zamanda çok yakıyor. Teknik özelliklerde 1500 devirde 340nm üretir diyor ama olmuyor çekmiyo motor. Ben pompadan şüpheleniyorum fazla açmışlar herhalde

MUSTAFA361 link=topic=69991.msg798624#msg798624 date=1385139994' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yakıtım petrol ofisinden kalitesinde bir problem yok. Dediğiniz ustayı biliyorum iyi biri vaktim olunca onada danışacağım. Dediğiniz gibi 1800 devirde iyi asılmaya başlıyor ama o zamanda çok yakıyor. Teknik özelliklerde 1500 devirde 340nm üretir diyor ama olmuyor çekmiyo motor. Ben pompadan şüpheleniyorum fazla açmışlar herhalde

Teknik bilgilere pek aldanmayın neticede 1990 ların traktörü ve 1700 devirde ulaşıyor. 2200 devirdede maksimum beygirine ulaşıyor. sürüm yaparken zaten 1800 devrin altında kullanamazsınız şahsen kendi kullanımım bu yönde. 1600 devirle sürmeye çalıştığınızda motor silkeliyor 1400-1600 arasında yavaşlayıp hızlanıyor sürekli baygın gidiyor bu motor içinde iyi bişey değil devirli kullanmanız lazım bu traktörü. yakıt bu traktörde 2000 deviri aştığınızda ciddi farkettiriyor tecrübelerimce çekiş ve ekonomi bakımından en ideal 1800devir. 9200saat oldu daha ne enjektörüne bakıldı ne pompasına anahtar deydi yanlız 2 senedir yakıtta biraz artış var sanırım pompa artık elle beni diyor. Dediğim gibi siz Tekirdağ sanayisine giderseniz bütün sorunlarınıza cevap bulursununz. size L95 ile fikir vermesi açısından bir topic te paylaşayım yorumları aşağılara doğru kurcalarsan sürüm yaptığım videolar var

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-320/new-holland-l95-massey-ferguson-3-095-3-085/msg794769/#msg794769

Forumda L95 kullanıcısına rastlamam iyi oldu. Bizimkisi 98 model powerlı olandan. Valtranın yanına aldık ama Valtra 3 ' lü 16 çekip dahada var mı derken L95 3 ' lü 14 ' ü ancak götürebiliyor. Yakıt tüketimide Valtra ' dan fazla.