nedir bu yangınların sebebi, vatandaş bilsin...

mersinden marmaris-bodruma kadar,
vatan yakıldı...
mavi-yeşil vatan toprakları...
isli, kara, taş toprağa çevrildi...
hayat yok edildi...artık onlar yaşamıyor...

bu seri yangınların sebebi neydi, kimler buna sebep oldu...
seri katil kim, kimler...
bilen varsa, açıklasın,
biz de bilelim...

Bu yangınları çıkartanlar bellidir...
dünyadaki gelişmişler...
yurt içinde besledikleri, ismi lüzum değil, teröristleri, eliyle yaptırdılar...
halk bunu gördü.
istiklal harbinde de,
yenildiklerinde yakıp yıkmışlardı...
yenildiler...
son çırpınışları...
devlet, gereğini şüpheniz olmasın,...yapacaktır.
yenildiler...bunu gördüler
yapılan işte akıl var mı? yok...

Yakanlar onaylanmış piçlerdir abi kim olacak o insan mı ancak domuz kategorisine girer belki
yakanlar, maşa (lar)(iki) (ikisi de yenildi)
icraatı yapan, taşeron, belli
yaktıranlar, düşman...
onlarda belli,

yapılan işte akıl var mı?
yok...
düşmanlık var mı?
var...

tedbirli olmak gerek...
güvenlik güçleri işbaşında olmalı...
dikkatli olmak lazım...
mesele, uçak meselesi değil...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: filizma
mesele uçak değil, daha az zarar görmesi için uçak gerekliydi. iki kurum arası anlaşmazlık yüzünden yangın söndürme işinde bi kolu kırık kaldık.
yakan kişiler ayrıca bulunmalı. böyle bir zamanda doğudan gelen sınırın kevgire döndüğü videolar da herhangi bir aksiyon alınmadığını gösteriyor.

bir akp li belediye başkanıda diyor ki, üzülmeyin toki size ev yapacvak. evi yanmayan keşke benim evimde yansaydı diyecekmiş... Allah senin evini yaksın

bu yangınlar, her yıl yaşanan yangınlar değil...3-5 yangın değil,
pilanlanmış bir saldırı, sözkonusu...
kiminlerin yaptığı, kimin yaptırdığı belli...
herkes bunu biliyor...bunlar yenildi.

o bölgelerde yaşayan insanlar zarar gördü...
turizm zarar gördü...türkiye zarar gördü...
düşmanlar 'sevindi...' yurttaşlar üzüldü'...
'düşmanla işbirliği içinde olanları'... vatandaş değerlendirsin.

'allah senin evini yaksın' ifadesi yanlış
allah bu akp li belediye başkanının...' demen gerekirdi...

bu yangınlar, her yıl yaşanan yangınlar değil...3-5 yangın değil,
pilanlanmış bir saldırı, sözkonusu...
kiminlerin yaptığı, kimin yaptırdığı belli...
herkes bunu biliyor...bunlar yenildi.

o bölgelerde yaşayan insanlar zarar gördü...
turizm zarar gördü...türkiye zarar gördü...
düşmanlar 'sevindi...' yurttaşlar üzüldü'...
'düşmanla işbirliği içinde olanları'... vatandaş değerlendirsin.

'allah senin evini yaksın' ifadesi yanlış
allah bu akp li belediye başkanının...' demen gerekirdi...
Arkadaşlar ,kardeşlerim hepimiz;icinde Allah korkusu tasiyanda,vatan sevgisi olanda,milli degerleri baş tacı edende,yeşili ve her türlü canlıyı yasadigi yerde sevende,evrensel degerlere inananlarda hepimiz üzgünüz. Kısacası içinde hissiyat taşımayan gaddar ve acımasızdır, heleki bu kötülükte payı olanlar cani ve hain dir.Ancak bu üzüntümüz bizlere istedigimiz kisiye ve zümreye agzimiza ve aklımıza geleni söyleme hakkini vermiyor.O sözleri muhtemel ki evi yananlari teselli maksadiyla söylemiş olabilir, guzel Türkçemizde "maksadını aşan sözlere "örnek olabilir.
Daha sakin olalım, doğru bilgilenelim,itidal sahibi olalım, selametle...

Arkadaşlar ,kardeşlerim hepimiz;icinde Allah korkusu tasiyanda,vatan sevgisi olanda,milli degerleri baş tacı edende,yeşili ve her türlü canlıyı yasadigi yerde sevende,evrensel degerlere inananlarda hepimiz üzgünüz. Kısacası içinde hissiyat taşımayan gaddar ve acımasızdır, heleki bu kötülükte payı olanlar cani ve hain dir.Ancak bu üzüntümüz bizlere istedigimiz kisiye ve zümreye agzimiza ve aklımıza geleni söyleme hakkini vermiyor.O sözleri muhtemel ki evi yananlari teselli maksadiyla söylemiş olabilir, guzel Türkçemizde "maksadını aşan sözlere "örnek olabilir.
Daha sakin olalım, doğru bilgilenelim,itidal sahibi olalım, selametle...
cemilbey,
milletimizi, türk milletini (bu bir ırk kavramı değil),
şucu, bucu, şana inanan, buna inanmayan, şu parti taraftarı, bu parti taraftarı diye parçalara, kısımlara ayırmanın doğru olmadığı kanaatindeyim.
milletimize ve vatanımıza yapılan bir saldırı karşısında,
topyekün biriz ve yapılan saldırıya karşıyız...
sizin de bu fikirde olduğunuzdan , şüphem yok...

cemilbey,
milletimizi, türk milletini (bu bir ırk kavramı değil),
şucu, bucu, şana inanan, buna inanmayan, şu parti taraftarı, bu parti taraftarı diye parçalara, kısımlara ayırmanın doğru olmadığı kanaatindeyim.
milletimize ve vatanımıza yapılan bir saldırı karşısında,
topyekün biriz ve yapılan saldırıya karşıyız...
sizin de bu fikirde olduğunuzdan , şüphem yok...
Behcet hocam,hocam diyorum çünkü açtığınız konularda hayvan beslenme rasyonlari ve muhasabesi konusunda bilgili oldugunuzu görüyorum.
Yangınların onemli sebebinin gerek terör ve gerekse rant icin alanen yakılması oldugunu düşünüyorum ...
Bir kulturumuz ve bir devletimiz var.Buna uygun davranmamiz gerekir.Türk kültürünü diger tüm kültürlerden ayri tutan ozelligi devlet kültürünü icinde barındırmasidır,tarihin her devrinde Turk devleti yerini korumuştur. Canimiz yanabilir ama sukunetimizi korumamız lazim.Basibos bir yığın olmadık, degiliz...
Vakti geldiginde vatandaş gereken tavri degerlendirir.
Son olarak 1918 yılında idam edilen Bogazliyan kaymakamını hatırlatırım, osmanli hükümeti isgalcilere yaranmak icin ölüme mahkûm etti,karisi ve cocuklari vardi,Ağzını açıp ne devletine ne kimseye söz etmedi.Allah rahmet eylesin...
Beni ayrımcı olarak kasteddiniz ya tebessüm etsemde canim yandı ...
Cok sey yazılır da neyse sizler bilirsiniz zaten,cümleten selametle...

Behcet hocam,hocam diyorum çünkü açtığınız konularda hayvan beslenme rasyonlari ve muhasabesi konusunda bilgili oldugunuzu görüyorum.
Yangınların onemli sebebinin gerek terör ve gerekse rant icin alanen yakılması oldugunu düşünüyorum ...
Bir kulturumuz ve bir devletimiz var.Buna uygun davranmamiz gerekir.Türk kültürünü diger tüm kültürlerden ayri tutan ozelligi devlet kültürünü icinde barındırmasidır,tarihin her devrinde Turk devleti yerini korumuştur. Canimiz yanabilir ama sukunetimizi korumamız lazim.Basibos bir yığın olmadık, degiliz...
Vakti geldiginde vatandaş gereken tavri degerlendirir.
Son olarak 1918 yılında idam edilen Bogazliyan kaymakamını hatırlatırım, osmanli hükümeti isgalcilere yaranmak icin ölüme mahkûm etti,karisi ve cocuklari vardi,Ağzını açıp ne devletine ne kimseye söz etmedi.Allah rahmet eylesin...
Beni ayrımcı olarak kasteddiniz ya tebessüm etsemde canim yandı ...
Cok sey yazılır da neyse sizler bilirsiniz zaten,cümleten selametle...
cemilbey, ben sizi ayrımcı olarak kastetmedim,
böyle anlaşıldıysa, özür diliyorum...

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan