Modotörlerim Uzman Arkadaşlar Tecrübeliler Baksın Ve Cevaplasın Lütfen

Ynt: Modotörlerim Uzman Arkadaşlar Tecrübeliler Baksın Ve Cevaplasın Lütfen

Arkadaşım hiç bilmediğin konuya balıklama dalıyorsun. Sana haklısın bu işten çok para kazanırsın dersem sana kötülük etmiş olurum. Hayvancılık deneyim isteyen, bilgi isteyen en önemlisi para isteyen bir iştir. Kusura bakma ama sen bu kafayla gidersen hiç bir yere varamazsın. Hiç birşey bilmiyorsan git bir çiftliğe bir ay bedava çalış. 300 000 lira lira ile 50 başlık işletme kurulmaz.

stulu link=topic=81853.msg972274#msg972274 date=1424184422' Alıntı:
Arkadaşım hiç bilmediğin konuya balıklama dalıyorsun. Sana haklısın bu işten çok para kazanırsın dersem sana kötülük etmiş olurum. Hayvancılık deneyim isteyen, bilgi isteyen en önemlisi para isteyen bir iştir. Kusura bakma ama sen bu kafayla gidersen hiç bir yere varamazsın. Hiç birşey bilmiyorsan git bir çiftliğe bir ay bedava çalış. 300 000 lira lira ile 50 başlık işletme kurulmaz.

Hocam vallahi Kafayı yiceem O Sattıgım ürün Üstüne bir okadar daha eklebilirim diyorum Ön yargılısınız bi tüm yorumları okuyun Zaten çiftlikte Mayıs 20 Sinde gelicek inekler bu ay sonunda giriyorum Çiftliğe Ücret zaten almam arkadaşın yanında görcektim fakat çiflik daha uygun Stajyerlik bunları biliyorum 50 başlık İşletme 300 Bin e de rahat kurulur hedefim bu digil 600- Bin e kadar 100 Başık 200 Başlık kurma.İlerde tabi şimdi küçük bir max 50 kapasiteye kadar büyütrüm anca Ve GÜZEL YORUMUN UZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

300 binin üzerine 300bin daha ekleyebilecek durumun varsa ve hayvancılığa yeni başlıyorsan git o 300 bine bildiğin bi iş yap daha hayırlı olur.illa yapacam diyorsanda hayırlısı olsun 5 inekle bugün başlasan 5 sene sonra 25 ineğin olur 20de danası olur.5senede karın 20 dana olur.

serdar38 link=topic=81853.msg972298#msg972298 date=1424188885' Alıntı:
300 binin üzerine 300bin daha ekleyebilecek durumun varsa ve hayvancılığa yeni başlıyorsan git o 300 bine bildiğin bi iş yap daha hayırlı olur.illa yapacam diyorsanda hayırlısı olsun 5 inekle bugün başlasan 5 sene sonra 25 ineğin olur 20de danası olur.5senede karın 20 dana olur.
1 sene daha bekler 20 ineğin doguurmasını ve o danalarında düve olup dogurmasını eder 30 Düve(Süt verimine başlamı yeni) 40 Buzağı 20 inek 1 sene 1.5 sene daha beklerim tabi avlumun kapasitesi yeter.Hocam ne bileyim hani hayvanıda %95 ini sevdiğim için yapıoyrum Karnını doyuurdummu içimde bi ferahlık hissediyorum Ve gıda nın üzerine gitmeyi istiyorum sürekli.

Hocam belli ki bu işi yapcaksın ama şunu bil evde ki hesaplar çarşıya uymayacak gün gelecek düşündüğünden fazla kazanacaksın, gün gelecek daha az kazanacaksın hatta cepten yiyeceksin. Mesela ineğin hastalanacak antibiyotik vurman gerekecek, öyle olunca o hayvanın sütünü 4-5 gün dökmen gerekecek. Ayrıca 5 inekten aldığın sütüdirek firmaya satabilecek misin? Çevrende firmalar en az kaç litreyi gelip alıyor?

Açık konuşayım, bende bu işe dışardan giriyorum. Bu işe gireceğimi söylediğim herkes deli misin dedi. Herkes batarsın, bu işte para yok, aklı olan hayvanı satıp kaçıyor dedi. Sonra tanıdıkların çiftliklerini gezmeye başladım, oturdum sohbet ettim. Kimisi başladığım yıl 60 hayvan kaybettim anam ağladı dedi, kimisi çok şükür 50 lirayı 5 lira gibi harcıyoruz dedi. Sana diyeceğim şudur, işi düzgün yaparsan para kazanırsın ama öyle 3-5 yılda yüzlerce hayvanın olmasını bekleme. Bu arada hayvan işini seviyorum diyorsun, bir sağıma girip üzerine bok sıçramasını ağzının yüzünün sidik olmasını tatmadan hayvan severim deme. Çünkü bu iş hayvan değil, bok sevgisi gerektirir :)

vasago link=topic=81853.msg972423#msg972423 date=1424201137' Alıntı:
Hocam belli ki bu işi yapcaksın ama şunu bil evde ki hesaplar çarşıya uymayacak gün gelecek düşündüğünden fazla kazanacaksın, gün gelecek daha az kazanacaksın hatta cepten yiyeceksin. Mesela ineğin hastalanacak antibiyotik vurman gerekecek, öyle olunca o hayvanın sütünü 4-5 gün dökmen gerekecek. Ayrıca 5 inekten aldığın sütüdirek firmaya satabilecek misin? Çevrende firmalar en az kaç litreyi gelip alıyor?

Açık konuşayım, bende bu işe dışardan giriyorum. Bu işe gireceğimi söylediğim herkes deli misin dedi. Herkes batarsın, bu işte para yok, aklı olan hayvanı satıp kaçıyor dedi. Sonra tanıdıkların çiftliklerini gezmeye başladım, oturdum sohbet ettim. Kimisi başladığım yıl 60 hayvan kaybettim anam ağladı dedi, kimisi çok şükür 50 lirayı 5 lira gibi harcıyoruz dedi. Sana diyeceğim şudur, işi düzgün yaparsan para kazanırsın ama öyle 3-5 yılda yüzlerce hayvanın olmasını bekleme. Bu arada hayvan işini seviyorum diyorsun, bir sağıma girip üzerine bok sıçramasını ağzının yüzünün sidik olmasını tatmadan hayvan severim deme. Çünkü bu iş hayvan değil, bok sevgisi gerektirir :)

Katlanırım hocam Ölümlü dünya Nasıl yaşadıgının önemi var Mesela Hayvancılık yapıyorsun Hergün oo Hayvanın karnını doyuruyorsun Demek istediğim Sevab giriyorsuun hergün. Ve o İneklere şöyle diyeyim Çocugun yeni dogmuş bir bebek Nasıl canla başla bakıyoruz ? Sıcaktan stresden koruyoruz yediği içtiklerini en kalitesi nden veriyoruz.. ben 5-6 Senede belli bir kapasiteye geldiğinde Satıcam.Yarısını 6.sene olursa 1 sene daha beklicem buzaların danaların düve olmasını yeni doğanlarda kalıcak evde de 5 adet kalcak dursun :D Ve o Hayvanın ağzı yok sözsüz :) Ona ne kadar bakarak Okadar Sevap ve bir okadarda o sana Bakıcaktır.Hem hayır alıyorsuun hem verim. Bu Yüzden Her yorumda diyorum Var gücümle bakıcaz çünkü sadece O İşin üzerinde olucaz. Sürekli

eeemreee link=topic=81853.msg972467#msg972467 date=1424204509' Alıntı:
Ahh manisa ahhh.
O imkan şu ovada olsa

:D Kader diyelim 10 mu ineğin 5mi İneğin var 10 Kasa ayda biriktir. Ayda :D 1000tl Cepte O Kısımda çok Faydalı 1000 TL Elektrik SUU Mazot Parası 500 TL Desek geri kalan 500 tl de Hava paran olsun harca :) parasını çıkarcak ayda :D

bantun111 link=topic=81853.msg972418#msg972418 date=1424200585' Alıntı:
1 sene daha bekler 20 ineğin doguurmasını ve o danalarında düve olup dogurmasını eder 30 Düve(Süt verimine başlamı yeni) 40 Buzağı 20 inek 1 sene 1.5 sene daha beklerim tabi avlumun kapasitesi yeter.Hocam ne bileyim hani hayvanıda %95 ini sevdiğim için yapıoyrum Karnını doyuurdummu içimde bi ferahlık hissediyorum Ve gıda nın üzerine gitmeyi istiyorum sürekli.
ne diyelim kafaya koymuşsun.hakkında hayırlısı olsun işin rastgelsin.ölmez kalırsak inşallah 10 sene sonra çiftlik resimlerini atarsın buraya.

serdar38 link=topic=81853.msg972477#msg972477 date=1424205594' Alıntı:
ne diyelim kafaya koymuşsun.hakkında hayırlısı olsun işin rastgelsin.ölmez kalırsak inşallah 10 sene sonra çiftlik resimlerini atarsın buraya.
Allahın izni ile Sağ çıkarsak 5 Sene içinde planlarımızda o %70 Öz sermaye %30 Kredi ile

Tavsiyelerinizi bekliyorum. :) Ve yorumlarıda okuyun ilk olarak konuda bazı yerleri değiştirmdeim yanlış..
yorumlarda hepsi yazıyıor Ve İneklerden süt parası Çok önemli digil Süt ten 6 inekten 500tl Versin onuda vermesin 5 kasa Remork yapıyor gübresi aylık 500tl Ye satılıyor :D 5 kasası.Onada razıyım Ben 5-6 Senede Çok sağlıklı Temiz titiz İnek birikimim önemli Olan

Şunu anlamadım. Neden 5 yada 6. sene sonunda elindeki hayvanların hepsini satacaksın ki? Zaten elit ideal bir sürü 5-6 sene içinde ancak kurulur. Sen elindeki baltayı ağaç yerine taşa vuracaksın. Hem balta körelecek hemde kıvılcımla varlığın yanacak. Sana kim ne dese boş. Şu an ancak seni gaza getiren yorumları seversin. Hızlı giden atın b*ku seyrek düşermiş. Yavaş yavaş canım kardeşim. Sen kaç yaşındasın şu anda?

doganbey1 link=topic=81853.msg972505#msg972505 date=1424210114' Alıntı:
Şunu anlamadım. Neden 5 yada 6. sene sonunda elindeki hayvanların hepsini satacaksın ki? Zaten elit ideal bir sürü 5-6 sene içinde ancak kurulur. Sen elindeki baltayı ağaç yerine taşa vuracaksın. Hem balta körelecek hemde kıvılcımla varlığın yanacak. Sana kim ne dese boş. Şu an ancak seni gaza getiren yorumları seversin. Hızlı giden atın b*ku seyrek düşermiş. Yavaş yavaş canım kardeşim. Sen kaç yaşındasın şu anda?
Hocam şuan düşük maliyeli ve zengin bir küçük çiftlik ve hiç aliyet etmedende 1.5 dönüm arsa Evimin önünde Bize ait orayı yapıcam ve inek sayısı arttıcak büyüyecek.Şöyle düşünüyorum 5-6 Senede Elimdekilerin hepsini Örnek misal 40 İnek+20 Buzağı diyelim 250 Bin e sattın 150-De üstün 200de Üstüne koyarsam 300 Başlık Gene maliyetleri en kısabildiğimce kıscam kendim de çalışcam inşşatda.Ve orayı öz sermaye ile yapıcam Dediğim gibide İnekleri gene Sermayem yeterse az sermaye olur galiba ve orayıda Az sermaye ve kredi ile 100 Baş ineği ithall Etmeyi düşünüyorum ve 1-2 Senede işletme hariç diğer gelirlerden de ve birikimden de Allahın izni ile ödücem.Kurtulcam sonrasındada başka prjoler. Yaşım 20. Ve neden öyle dediniz bir tavsiye verirmisiniz uzunca anlatırsaınız ayrınıtılı yazarsanız Sevinirim hocam..Bu atasözlerinin arkasındaki yani neler önereiyorsunuz anlat abi.

Eğer yapacaksan şimdiden elit sürü nasıl hazırlanır onu öğren. Elindeki sürünü çıkartma. Eğer elit bir sürün varsa, senin dışarıdan alacağın hayvanlardan iyidir. Sadece barınak masrafın kalır. Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Zaten biraz araştırma yapsan benim ne demek istediğimi anlayacaksın.

doganbey1 link=topic=81853.msg972551#msg972551 date=1424219954' Alıntı:
Eğer yapacaksan şimdiden elit sürü nasıl hazırlanır onu öğren. Elindeki sürünü çıkartma. Eğer elit bir sürün varsa, senin dışarıdan alacağın hayvanlardan iyidir. Sadece barınak masrafın kalır. Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Zaten biraz araştırma yapsan benim ne demek istediğimi anlayacaksın.

Hocam Elit sürüyü yapıcaz diyelim ki.Hani Sizin demek istediğini anladım İlerde Elit sürü olunca Sadece Çiftlik Masrafı yap ve İneklerini satma.Diyorsunuuz şimdi Sadece benim maliyetimleri sermayemle olcak iş değil Gene kredi çekicem bu sefer tabi 100 başlık gene kapasitesi arttırabilir işletme ama hedefim o degil İnekleri satıp Birazda kendim ekleyip Öz sermaye ile Çiftliği kurmak Ve 100 Baş ' da 0 Faizli hayvan kredi almak.Bulabilrsek A Sınıfı Türkiyeden. Bulamassak ' da Hollanda ' dan düşünüyoruz.Tabi ozamanna ne olur ne kalır bilmiyoruz Sen şunu biraz daha ayrıntılı söylesen be abi. ? ???

Önce ufak capli bir aileden üretimin olmali veya calismisligin.
Arazileriniz uygunsa,gelirinde bir sorun olmadigini düşünerek. Yapacağın işi severek yapacagin ,calisacagin için aile büyüklerinin de önerileri ile bu işlere başlayabilirsiniz.
Risksiz iş olmuyor,riski göze almissin.Başarılar.Kolay gelsin.
Arkadaşların senin için yazdiklari büyük tecrubelerdir.