Mısır silajı zamanı

Buğday arkası ekilen 2. Mahsül mısır silajının yapım aşaması ve paketlemesini derledim
İyi seyirler
Ekim tarihi Temmuz 15-20 arası gibi tam hatırlayamadım
Çeşit dekalp 6442 15 cm ektim
30 kg 20.20 üstüne de 25-30 kg üre 3 salma sulama yapıldı yaprak gübresi ve ot ilacı atılmadı tahmini verim 3 ton/ dekar

Buğday arkası ekilen 2. Mahsül mısır silajının yapım aşaması ve paketlemesini derledim
İyi seyirler
Ekim tarihi Temmuz 15-20 arası gibi tam hatırlayamadım
Çeşit dekalp 6442 15 cm ektim
30 kg 20.20 üstüne de 25-30 kg üre 3 salma sulama yapıldı yaprak gübresi ve ot ilacı atılmadı tahmini verim 3 ton/ dekar

3 ton verim maliyeti kurtardımı
Arpa arkasına ekilsemdaha iyi gelişmez miydi verimde farkederdi

EyvAllah. Kusura bakmayın bende düşünüyorum arpadan sonra eksen nasıl olur diye. Direk eleştiri yapar gibi yazdım.
Kendi hayvanlarınız içinse çok iyi maşallah. Allah bereket versin

2. Mahsül pek randımanlı olmuyor kurak giden bir sene de özellikle sıkıntı bu yıl 1. Mahsül olarak damlama sereceğim daha iyi bir bakım daha iyi bir verim inş

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
selam
biz fiği ot olarak biçtikten sonra tarlayı sulayarak ve sonrasında silajlık mısır ektik. damlama ile sulama ve gübrelemesini yaptık. 4 ton civarı çıktı.
yulaf yerini yeşil biçip ot yaptık danelik ektik. normalde 1600 üstü aldığımız yerden 1. mahsül olarak. 2. mahsül olarak 1000kg aldık. danelik iyi olmadı bence ama silajlık ikinci mahsül olarak iyi oluyor bence. yer manisa

• Beğen
Tepkiler: 6206d
selam
biz fiği ot olarak biçtikten sonra tarlayı sulayarak ve sonrasında silajlık mısır ektik. damlama ile sulama ve gübrelemesini yaptık. 4 ton civarı çıktı.
yulaf yerini yeşil biçip ot yaptık danelik ektik. normalde 1600 üstü aldığımız yerden 1. mahsül olarak. 2. mahsül olarak 1000kg aldık. danelik iyi olmadı bence ama silajlık ikinci mahsül olarak iyi oluyor bence. yer manisa

Bu silajı biçtiğim yere buğday ektim nisan da ot silajı yapacağım çelikel duoble chop ot silaj makinesi ile arkasına yine silajlık mısır ekeceğim öyle daha performanslı olur diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: AltınSüt