Mibzer Tavsiyesi

Mibzer konusunda kararsiz kaldim 16 mi 18 mi diskli alicam ve marka konusunda cok.temiz olursa 2. Elde olabilir fiyat performans olarak hangi markayi onerirsiniz
16 li cekilir veya hidlrolikli olan 900 kilo tohum gubreyle 1500 kg
18 li olan 1000 kg tohum gubreyle 1700 kg tt65 bunu hidrolikte kullansak kaldirirmi hidlrolikte kaldirdigim en fazla alet 1350 kg olmustu

Son düzenleme:
TT 65 te 2200kg hidrolik kaldırma kapasitesi vardı sanırım. 1500-1700 kg kaldırır, lakin o yük traktör sallanınca 2000 kiloya yaklaşır. Bence kaldırır, gezdirir lakin traktör ön kaldırma yapabilir arazi yapısına göre, en olmadı mibzer yarım yada eksik doldurulabilir.

Pratikte çevremde hidrolik kaldırma kapasitesi 2000 kg civarında olan tek çeker MF 398 ile 23 ayak 3 metre balta ayak uçtan yaylı mibzer kullanılıyor, traktör şasesi uzun olduğu için fazla ön kaldırma olmuyor.

Yine ben hidrolik kaldırma kapasitesi 1850 kg olan Fiat 640 ile 19 ayak 2,5 metre balta ayak uçtan yaylı mibzeri ön ağırlık olmadan sadece öne tampon artı 50 kiloluk bir iki gübre çuvalı koyarak çalışıyorum. Tamam aşırı sağlıklı olmuyor ama ekilimce mibzerde tohum gübre azalıyor, traktör rahatlıyor. İş görüyor, eğimli arazilerde ön kaldırma oluyor tabiki, dikkatli sürmek lazım.

Mibzer konusunda kararsiz kaldim 16 mi 18 mi diskli alicam ve marka konusunda cok.temiz olursa 2. Elde olabilir fiyat performans olarak hangi markayi onerirsiniz
16 li cekilir veya hidlrolikli olan 900 kilo tohum gubreyle 1500 kg
18 li olan 1000 kg tohum gubreyle 1700 kg tt65 bunu hidrolikte kullansak kaldirirmi hidlrolikte kaldirdigim en fazla alet 1350 kg olmustu
araziniz çoksa büyük alın 22'li olabilir, yeni mibzerler hem çekilir hem de asılır tip onun için beygir gücü önemli değil. mibzer büyük olur çekilir kullanırsınız