MF 3075 PHANTOM ARKA LASTİĞE EK AĞIRLIK

08.08.2017
484
729
26
Elazığ

3075in arkaya bi çift daha ağırlık atmayı düşünüyorum. Üstündeki şu an 40 kglık.Onun üzerine montajı yapılacak ağırlığın onunka uyumlu olması gerekiyormuş. Üstünde seri numarası falanda yazıyor. Mevcut ağırlığın üstüne hangi ağırlık uyumlu olur. Katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkürler.
IMG_20191213_231957.jpg

Aynı ağırlıklardan takabilirsiniz, patinajı azaltacaktır bunun yanında şanzımana binen yük artar avantaj dez avantaj dengesini iyi düşünün..
Toplamda 160 kg yük artışı olacak. Dediğiniz gibi patinajı azaltacak. Traktör yere daha iyi tutunacak. 160 kg'ın şanzımanı çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Yani ağırlık atmak daha avantajlıdır diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 43283lastikler radial de olunca çok güzel oluyor çekişi falan gayet güzel tavsiye ederim
İnşallah niyetim var radial almaya. Hocam sizin de mi arkada fazladan ağırlık var? Önlere de ağırlık attırmışsınız. İntercooler etiketini siz yapıştırdınız heralde. İntercooler taktırdıysanız ne gibi faydalarını gördünüz? Bir de sizin arka ağırlıkla benimkisi farklı fark ettiyseniz. Sizinkinden alsam benimkinin üstüne montajı olur mu?

Hangi ürün yetiştiriciliği yapıyorsun, ne iş yaparken sıkıntı hissettirdi de ağırlık arttırmak istedin?
Hocam biz genelde tarları biçilir biçilmez süreriz. O dönemde de toprak şu anki döneme göre daha sert oluyor. Aşırı olmasada patinaja biniyor traktör. Biz 285s'e de orjinalinin üstüne bi tane daha ağırlık attık sağlı sollu. Çok faydasını gördük.

Su koyma kullanılan bi yöntem. Ama 500 kg artış da lastik çok hızlı aşınır gibime geliyor. Ağırlıkların ne zararı var tam anlayamadım. Biraz açıklar mısınız hocam?
Şanzımanın yükü artıyor, ekipmanı olması gerekenden büyük kullanırsanız çeki elde etmek için kullanılır.
Suyun teker içinde dönme direnci çoook az olur, canttaki ağırlığı 0,2-0,4 m(kütle) kadar dönme direnci bulunuyor.
Pullukta ve ön kepçe kullanımında arkadan şahlanmayı önlemek için kullanılır fakat debriyaj vurdurmasında istavrozların perçinlerini zorluyor.
Ağır hizmet tipi şanzımanlı ve hafif traktörlerde pullukta kullanılır, mesela Kubota M110GX de olduğu gibi.
Yere güç aktarımı iyi olan modellerde fazla ihtiyaç olmaz.

• Beğen
Tepkiler: iharun23

Hocam biz genelde tarları biçilir biçilmez süreriz. O dönemde de toprak şu anki döneme göre daha sert oluyor. Aşırı olmasada patinaja biniyor traktör. Biz 285s'e de orjinalinin üstüne bi tane daha ağırlık attık sağlı sollu. Çok faydasını gördük.
Ekstra ağırlık önceki traktörde kullanmışsınız, bı sorun olmamıştır. Ben de ilave 100 kg ile sorun olacağına inanmıyorum. Ağırlık almak için bütçe ayırdıysan al. Arkadaşların antifirizli su işini de düşün.
Yine de kendi fikrimce traktör aşırı patinaj yapıyorsa çeki hassasiyet ayarlarını bı daha gözden geçir, mümkünse traktörün hidrolik kumanda kullanım kılavuzunu bul, onu oku. Bazı tamirciler bile yanlış biliyorlar.

Ekstra ağırlık önceki traktörde kullanmışsınız, bı sorun olmamıştır. Ben de ilave 100 kg ile sorun olacağına inanmıyorum. Ağırlık almak için bütçe ayırdıysan al. Arkadaşların antifirizli su işini de düşün.
Yine de kendi fikrimce traktör aşırı patinaj yapıyorsa çeki hassasiyet ayarlarını bı daha gözden geçir, mümkünse traktörün hidrolik kumanda kullanım kılavuzunu bul, onu oku. Bazı tamirciler bile yanlış biliyorlar.
Aşırı bi patinaj söz konusu değil hocam. Ama yine de atmakta fayda var diye düşünüyorum.