Mf 285 4x2 ön lastik büyütme yardım

İyi günler arkadaşlar bnm 285 tek çeker traktörün ön lastik bitmek üzere 7.50.16 şuanki kullandığım orjinal ebatlar
Ben jantı ve lastiği değiştirmek istiyorum küçük geldiğini düşünüyorum traktörü yoruyor zannımca. Aklımda tek çeker phantom 3085 ön teker ebatları var 9 00 16 galiba ebatları tam bilmiyorum
Asıl soru şu ne gibi değişiklikler yapmam lazım göbek değişimi yapılması lazımmı jant ve lastik alıp direk olarak hiç uğraşılmadan takılabilirmi bijon sayıları aynımı
Bilen kullanan değiştiren arkadaşlar cevap verirse sevinirim

İyi günler arkadaşlar bnm 285 tek çeker traktörün ön lastik bitmek üzere 7.50.16 şuanki kullandığım orjinal ebatlar
Ben jantı ve lastiği değiştirmek istiyorum küçük geldiğini düşünüyorum traktörü yoruyor zannımca. Aklımda tek çeker phantom 3085 ön teker ebatları var 9 00 16 galiba ebatları tam bilmiyorum
Asıl soru şu ne gibi değişiklikler yapmam lazım göbek değişimi yapılması lazımmı jant ve lastik alıp direk olarak hiç uğraşılmadan takılabilirmi bijon sayıları aynımı
Bilen kullanan değiştiren arkadaşlar cevap verirse sevinirim
Bildiğim kadarıyla jant ve lastiği değiştirmek yeterli oluyor. 3085 lastiği traktörün önünü biraz kaldırır ama traktör dışardan daha hoş gözükür.
Küçük lastik traktörü yorar demişsiniz bi de
Neye dayanarak bunu söylediniz acaba?

Bildiğim kadarıyla jant ve lastiği değiştirmek yeterli oluyor. 3085 lastiği traktörün önünü biraz kaldırır ama traktör dışardan daha hoş gözükür.
Küçük lastik traktörü yorar demişsiniz bi de
Neye dayanarak bunu söylediniz acaba?
Usta ben kabak ekiyorum motorun önüne 300 litrelik tanker koyuyorum ekstra 5 tane ağırlıkda var, pullukla sürülmüş tarlaya girince ekim yapmak için, ön tekerler sürünerek gidiyor zorla dönüyor gibi frenliyor sanki yormakdan kastım bu

• Beğen
Tepkiler: Reşat ve iharun23

Usta ben kabak ekiyorum motorun önüne 300 litrelik tanker koyuyorum ekstra 5 tane ağırlıkda var, pullukla sürülmüş tarlaya girince ekim yapmak için, ön tekerler sürünerek gidiyor zorla dönüyor gibi frenliyor sanki yormakdan kastım bu
Lastik tabanı ince olduğundan toprağa gomuluyordur sen geniş tabanlı lastik al bence arkadaşın da dediği gibi jant aynı taban genişliğini arttır

• Beğen
Tepkiler: kertici
Eski jantlar sağlamsa dene eski jantlara değiştirmene gerek yok bence
900 . 16 yada 1000. 16 jant ayni nasıl olsa yeter ki genişlikten dolayi aksonlara yada rotlara surtme sıkıntı olmasın
Eski jantlar sağlam ben jantlarda değişmesi lazım sanıyodum. o verdiğin lastik ebatları bnm jantlara olursa öyle yapabilirim saolun. 9.00.16, 10.00.16 bunlarda o dediğim phantom serisinin lastik ebatıydı zaten bildiğim kadarıyla. Teşekkürler ustam