mf 188 i 4x4 çevirmek istiyorum yardım iyi bir usta var mı?kaça patlar?

Ynt: mf 188 i 4x4 çevirmek istiyorum yardım iyi bir usta var mı?kaça patlar?

beni yanlış anlamayın ama bence bu konu sonuca varmayacak.daha sunuca varacak fikirlere yoğunlaşılabilir.mesela.21 liaysan nasıl 32 li olur mesela? :)))))))))))))))))))

iskender link=topic=76908.msg908985#msg908985 date=1407094952' Alıntı:
beni yanlış anlamayın ama bence bu konu sonuca varmayacak.daha sunuca varacak fikirlere yoğunlaşılabilir.mesela.21 liaysan nasıl 32 li olur mesela? :)))))))))))))))))))
bunun sebebi herkesin ön yargılı olması daha önce buna benzer bi konu açmıştım herkes hemen olmaz orjinal bozulur her zaman bişi orjinali iyi olmayabilir yapılmıcak bişi degil sen parça fiyatlarını araştır gerisi gelir bence bi fiyat çıkar hesabına uyarsa yaptırır bizede bildirirsin yaptıran olmadıgı içinde pek bişi çıkmaz bu konudan

4x2 bir traktörü 4x4 ' e dönüştürebilmek için 3 şey gerekli:

1-) aynı traktörün 4x4 versiyonunun olması
2-) eldeki 4x2 traktörün 4x4 ' e dönüştürülebilmecek bir alt yapısının olması
3-) Çekerli (şanzımanlı aksa sahip) ön düzen ve şaft bağlantıları.

Bunlar olursa olur. Hatta orjinal olur.

Ara işlerde kullandığımız john Deere 1120, yakıtı ve pratikliği ile vazgeçilmezimiz. Ama ara işte de çalışsa bir traktörün 4x4 olması çok faydalı.

Traktör ile sanaayideydim. Yanıma biri geldi. Selam verdi ve traktörün altına eğildi. Ne olduğuna anlam veremeden çıktı ve ' değerini bil bunun' tarzında traktör hakkında konuşmaya başladı.

Demesine göre 1120 ' lerin bazı serilerinde, 4x4 ' e çevirilebilmesi için traktörün alt tarafında bir şaft çıkışı mevcutmuş. O da ona bakmış.

Dedim bunda var mı?

Var, dedi. Onların tarafta (neresi olduğunu sormadım) 4x4 ' e çevirme işlemimi yapan ustaların da hala olduğunu söyledi.

Biraz daha sohbet edip ayrıldık.

Sonrası o kadar araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. Öğrenebildiğim tek şey 1120-1130-2120-2130 gibi eski Alman john Deere ' lerin fabrikasyon olarak 4x4 ' lerinin üretildiği.

Örnek:

yheja9y9.jpg

Yakıyo namıssız..

sebazios link=topic=76908.msg909012#msg909012 date=1407102617' Alıntı:

Ara işlerde kullandığımız john Deere 1120, yakıtı ve pratikliği ile vazgeçilmezimiz. Ama ara işte de çalışsa bir traktörün 4x4 olması çok faydalı.

Traktör ile sanaayideydim. Yanıma biri geldi. Selam verdi ve traktörün altına eğildi. Ne olduğuna anlam veremeden çıktı ve ' değerini bil bunun' tarzında traktör hakkında konuşmaya başladı.

Demesine göre 1120 ' lerin bazı serilerinde, 4x4 ' e çevirilebilmesi için traktörün alt tarafında bir şaft çıkışı mevcutmuş. O da ona bakmış.

Dedim bunda var mı?

Var, dedi. Onların tarafta (neresi olduğunu sormadım) 4x4 ' e çevirme işlemimi yapan ustaların da hala olduğunu söyledi.

Sonrası o kadar araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. Öğrenebildiğim tek şey 1120-1130-2120-2130 gibi eski Alman john Deere ' lerin fabrikasyon olarak 4x4 ' lerinin üretildiği.

Örnek:

yheja9y9.jpg

Yakıyo namıssız..
1130 unda 4wd sı var mıy mıs

abdil link=topic=76908.msg908990#msg908990 date=1407096050' Alıntı:
bunun sebebi herkesin ön yargılı olması daha önce buna benzer bi konu açmıştım herkes hemen olmaz orjinal bozulur her zaman bişi orjinali iyi olmayabilir yapılmıcak bişi degil sen parça fiyatlarını araştır gerisi gelir bence bi fiyat çıkar hesabına uyarsa yaptırır bizede bildirirsin yaptıran olmadıgı içinde pek bişi çıkmaz bu konudan
abi doğru söylüyon bu gidişle hiç uğraşmadan orjinal mf 286 4x4 almayı düşünüyoz temiz bulabilirsek alacak babam bu duruma da karşı zaten 4x4 e çevirlmez diyor.....

sebazios link=topic=76908.msg909012#msg909012 date=1407102617' Alıntı:

Dedim bunda var mı?

Örnek:

yheja9y9.jpg

Yakıyo namıssız..
abi gurbetçi bir akrabamız dan da aynı şeyleri duydum hatta fendt 103 ve 106 için de aynı dedi....

5 bin tl den fazla tutuyor hatta soyle siyleyim 10 bin tl gozden cikar.difransiyel on dingil saft vesayre bunu buldun ama 188 le senin takacan 285 veya gold serisi sanziman icerisindeki disli ayna mahruti gibi uyum saglamayabilir ikinci bir olay power sistemi var sende digeri bucuklu vites arka lastiklere gore on jant ve teker olucak sonra hadi bunlari bi sekilde iyi bu ustanin elinde cozdun yapilmaz degil ama traktore turbo sart bunun icinde biliyosunki motor pompa da bazi degisisiklikler gerekiyor. Kisaca diyosanki zevk icin tasarlicam parasi onemli degil 15 bin tl gozden cikar yalniz bunlarlada bitmez o traktore platform kabin 4 cikis hidrolik cikis arka kollar lifli falan olucakki goren dudagini issiracak ha subu soyleyim keyfe keder param olsa ben zevkine yapardim bunlari

Bizim Nimet 70 ileride lazım olursa satmak yerine 4x4 çevrilir mi? diye araştırmıştım ıuy*u-*
Servise sordum olur dedi ve bende 4 çeker nimeti inceledim ve karşılaştırdım diferansiyelin altında çıkış yeri var öne doğru şavt yolu var, al malzemeyi 4 çeker devam et ama fiyatını araştırmadım hurdada uygun model varmıdır ve fiyat ne tutar bilmiyorum fakat fabrikadan gelse tüm malzeme 10 bini bulur herhalde zaten yerleri hazır ;) ya da 10 bin ver komple değiştir seçeneğinde var ama tercih meselesi...

[size=10pt]Sizde MF ' niz için uygun malzemeyi bulursunuz inşallah :)[/size]

UÖZKAN.77 link=topic=76908.msg909174#msg909174 date=1407169679' Alıntı:
Yapılmasına yapılır ama değer mi?

Ciddi zaman, emek ve para harcanacak... ne kadar getirisi olacak?

Elleme orjinal kalsın derim..
eskiden usta vardı.şimdi öyle bişey kalmadı.şimdikiler yağ ve parça değişim yapıyor.başka bi beecerileri yok.hepsi değil ama geneli böyle.zaten işten anlayanlarda ya uçuk rakam istiyor yada ne uğraşacam diyor.

ozvatan38 link=topic=76908.msg909103#msg909103 date=1407152701' Alıntı:
5 bin tl den fazla tutuyor hatta soyle siyleyim 10 bin tl gozden cikar.difransiyel on dingil saft vesayre bunu buldun ama 188 le senin takacan 285 veya gold serisi sanziman icerisindeki disli ayna mahruti gibi uyum saglamayabilir ikinci bir olay power sistemi var sende digeri bucuklu vites arka lastiklere gore on jant ve teker olucak sonra hadi bunlari bi sekilde iyi bu ustanin elinde cozdun yapilmaz degil ama traktore turbo sart bunun icinde biliyosunki motor pompa da bazi degisisiklikler gerekiyor. Kisaca diyosanki zevk icin tasarlicam parasi onemli degil 15 bin tl gozden cikar yalniz bunlarlada bitmez o traktore platform kabin 4 cikis hidrolik cikis arka kollar lifli falan olucakki goren dudagini issiracak ha subu soyleyim keyfe keder param olsa ben zevkine yapardim bunlari
abi yaptırmaktan vaz geçtik şuan dursun diyoruz günümüz traktörlerine kafa tutacak bir traktör haline getirmek istiyodum ama çok para ilerleyen zamanlar da bel ki yaptırabiliriz... bu arada multi power iptal edilmeden de yapılabilirmiş multi power le ilgili bir video http://youtu.be/WU8ZWJUT9mA?list=UUa9QAx1xzjs1VZVujVpNIig

Kardeş Kayseri'nin girişindeki bir galeride gördüm sanki 188 lik 4x4 ancak pek incelemedim. Orijinal miydi sonradan mı yapılmıştı bilmiyorum. Bence bu işe girme .Sana Mercedes Trac800,900,1000,1100 modellerinden birini almanı ve masraf yapacaksan ona yapmanı öneririm.
MF1080.jpg