Mf 135 gitti Tümosan 8175 geldi

Römork olarak , çift dingil , tandem olması yolda fazla sarsıntı olmadan gidebilmeyiz sağlar.
5 tona kadar olan yüklerde tek dingil yeterli oluyor ama 8 ton yük attığımız zamanlarda oluyor, traktörde rezonans titreşimleri oluşturur, vuruntulu sallanma hareketleri olur.
2*3,8*1,4 metre ebatlarında römork yaklaşık 8 ton buğday alır.
Balye ebatları , 40*45*125 cm olursa 3 sıra balye arka kapak açmadan römork içine girer.
Üst üste 3 sıra yapılırsa * 45 cm den 135 cm den sonra römorkun ortası hafif göçük kalacağından kasa üstü balye dizmesi rahat olur.
Römorkun arka kapakta zincirle açılırsa 100 balye ve üzeri römorka rahatlıkla yüklenebilir.
900*16 4 tane lastik kullanışlı olur, makaslarda muavin makas kullanılması iyidir.
Römorkun kasa yüksekliği biraz alçak olursa balye yüklemesi rahat oluyor.
Çok teşekkür ederim hocam bilgiler için , güzel adamsın vesselam 🤚🏻

Hayirti
Hayırlı, uğurlu olsun,Büyük traktör,seri iş demektir.135 de çok özel bir traktör bence, bende de önceden mf 240 vardi.Yerini bir arıyorum ki...
Teşekkür ederim Allah razı olsun hocam , bana şuan tam olarak serilik lazım . 150 dönüm bir alan daha kiraladım tabi parça parça ama en azından yan yana . 30 senedir sürülmemiş , 35 likle bir denedim yemedi . Nasip olursa bu sene çayır otu yapıp sonbaharda sürüp buğday yapmayı düşünüyorum . 35 lik güzeldi , ilk göz ağrım ama artık biraz büyük çalışmalıyız , belki birgün buluşuruz yine 35 likle :)

Hayırlı olsun, çok sert ama harika bir geçiş olmuş. Yalnız tekerleklere yenileme isteyebilir. Ufak çamurda yükte patinaj atar.
Tekerler bana göre bitik ama seni biraz daha idare eder diyorlar , çift sezonuna daha var duyarsam ihtiyacı orda duyarım o zamana kadarda farklı bir planım var olursa gerek kalmaz olmaz ise 4 tekeride sıfırlayacağız artık pazarlıktan düştük , kaderim olacak galiba her aldığım traktöre lastik takmak :)) Amin hocam Allah razı olsun

Çok teşekkür ederim bilgiler için , bölge Samsun Ladik köyün toprakları ağır ve çoğu uzun zamandır sürülmüyor . 4/12 de tezek çok büyük çıkar diye tavsiye etmiyorlar . Motor yorulmasın arkayı dağıtmasın diye 4/8 takayım diyorum hassasiyet çalışmaz diyorlar o zaman 5/8 li takacaksın diyorlar kararsızım
Ankara'da 12 numara üstü kesek yapiyo ben 4lü12 numara dik yaylı pulluk kullanıyorum kesek yapmiyo 13 lü kaz ayağı kullanıyorum sıkıntı cikarmiyo

Ankara'da 12 numara üstü kesek yapıyor ben 4lü12 numara dik yaylı pulluk kullanıyorum kesek yapmıyor 13 lü kaz ayağı kullanıyorum sıkıntı çıkarmıyor
Tane veya silaj mısır , yonca gibi yerlerin Kasım ayı bozma sürümlerinde pulluğun kesek yapması istenir.
Tek ürün her yıl tane mısır ektiğimiz tarlalarda Kasım ayında bozma sürüm yaparız.
Kışın üzerine kar yağsın, toprak tavlansın beklenir , Şubat' ta 11 bacak kaz ayağı ile havalandırma yaparız.
Nisan ayında tiller çekeriz, 23 Nisan'dan sonra ekimlere başlanabiliyor.

Tane veya silaj mısır , yonca gibi yerlerin Kasım ayı bozma sürümlerinde pulluğun kesek yapması istenir.
Tek ürün her yıl tane mısır ektiğimiz tarlalarda Kasım ayında bozma sürüm yaparız.
Kışın üzerine kar yağsın, toprak tavlansın beklenir , Şubat' ta 11 bacak kaz ayağı ile havalandırma yaparız.
Nisan ayında tiller çekeriz, 23 Nisan'dan sonra ekimlere başlanabiliyor.
Kolay gelsin
O ürünler için kesek gerekiyormuş demek

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin