Merhaba 10-15 baş hayvan için sıfırdan ahır yapacagım yardımcı olurmusunuz

Ben besi için 21 m uzunu 9 m eni karşıdan geçmeli batma ahır yapacağım 16 x16 karşılıklı hayvan baglayacagim dışkı ortada birleşecek malzemesi 15 bin usta hariç ben de aksaray liyim malzemeleri konyada n alacağı [emoji4]

a00a8ace727adf1b9755c1d8cbe36e44.png

benim aklımda çift taraflı ortada yem yolu olan bu şekil bi ahır var tabi yem yolu araç girmeyeceği için dar olacak

O arka tarafta yataklar yok zaten orda hayvan pisliğini sıyaracağın sağım makinalarını süreceğiniz gibi işleri yapman için sana alan lazım ben o alanı onun için dedim. Bunlardan ayrı olarak bir çok sağım sistrmleri yapan firmaların güzel sabit sağım üniteleri var onlarıda araştır derim benim pek bilgim yokta.

Besi amaçlı mı yoksa süt üretim amaçlımı yapılacak öncelikle bunu belirtin? Besi amaçlı olacaksa kapalı ağıra ne gerek var. Süt amaçlı olacaksa yarı açık olması daha uygun olur. Hayvanlar üşür-donar diye niye kafanızı yoruyorsunuz. Kapalı ağırlara boşuna paraları gömüyor, sonrada hayvancılıktan kar elde edemiyoruz diye yakınıyorsunuz.

Yok anlatamadım galiba resimde de göründüğü ğibi sırası ile yemlik ,yemlik durakları , hayvanın pislediği yer ve sağım makinasını kıllanacağın yer ,en arkada da yatacakları yataklık görünüyor bu arkadaki yataklığı iptal edemezmiyiz şartmı bu

S.A Hocam arkadaşlar iyi proje resimleri paylaşmışlar 10 15 hayvan arası bir ahır mı yoksa ileride büyütürmüsünüz işleri şimdi 15 hayvanlık ahır için 12*10 büyüklüğünde ahır 15*10 bir samanlık işinizi çok rahat görür ileride büyütme ihtimaliniz varsa ahırı büyük yapın soğuk vs olması durumunda brandayla bile kasabilirsiniz.

S.A Hocam arkadaşlar iyi proje resimleri paylaşmışlar 10 15 hayvan arası bir ahır mı yoksa ileride büyütürmüsünüz işleri şimdi 15 hayvanlık ahır için 12*10 büyüklüğünde ahır 15*10 bir samanlık işinizi çok rahat görür ileride büyütme ihtimaliniz varsa ahırı büyük yapın soğuk vs olması durumunda brandayla bile kasabilirsiniz.

Çift sıra içinmi bu rakamlar 12 genişlik 10 uzunluk heralda yanlış anlamadıysam

Yok anlatamadım galiba resimde de göründüğü ğibi sırası ile yemlik ,yemlik durakları , hayvanın pislediği yer ve sağım makinasını kıllanacağın yer ,en arkada da yatacakları yataklık görünüyor bu arkadaki yataklığı iptal edemezmiyiz şartmı bu
Yem yiyeceği yeri yani musur boyunu uzun yapıp hayvanların yattığında sığabileceği şekilde olursa gerek kalmaz zaten.