me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

Ynt: me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

aksoylar link=topic=45840.msg432997#msg432997 date=1313006858' Alıntı:
topragam bu adam bilgiden anlamazki bu adam sadece gıcıklıgına forumlara katılıyor baksanıza katıldıgı her forumde biriyle birleşip ortalıgı karıştırıyor.
aynen sn abicim..

ben fanatiklik yapmıyorum neyin ne oldugunu konuşuyorum.senin hastası oldugun newhollandın devri eskide kaldı artık boş traktör üretiyor.hem sen erkuntu begenmiyorsum ama senin begendigin traktörünün arka kovanlarında bloglarında şanzumanında ne yazıyor bana bi söylermisin.

S@BİT link=topic=45840.msg433005#msg433005 date=1313007100' Alıntı:
aynen sn abicim..

bak sayın kardeşim sen daha kaç yaşındasında bana bilgi gösterecen.ne bilgini söylede hadi görelim.tututmuşsun kubota diye.kubota nedir neyin nesi kimin fesi türkiyede tutulurmu yoksa işbora gibi odamı kaybolur bunları hiç düşündünmü.

aksoylar link=topic=45840.msg433012#msg433012 date=1313007401' Alıntı:
bak sayın kardeşim sen daha kaç yaşındasında bana bilgi gösterecen.ne bilgini söylede hadi görelim.tututmuşsun kubota diye.kubota nedir neyin nesi kimin fesi türkiyede tutulurmu yoksa işbora gibi odamı kaybolur bunları hiç düşündünmü.
bak toprağım biz Çorumlular fiattan masseyden başka bir şey bilmeyiz...... ama Osmancıktan itibaren Kubota traktörleri bizdede hızla yayılıyor... şimdi sen mitsubishi ye güvenmiyonmu buda mitsubishi Erkuntu almadan benle bir yarım saat konuşsaydın belki kubota alırdın .... adamlar milli helikoptere motor yapıyolar gerisini sen hesap et....

mustafagursacli link=topic=45840.msg433015#msg433015 date=1313007595' Alıntı:
bak toprağım biz Çorumlular fiattan masseyden başka bir şey bilmeyiz...... ama Osmancıktan itibaren Kubota traktörleri bizdede hızla yayılıyor... şimdi sen mitsubishi ye güvenmiyonmu buda mitsubishi Erkuntu almadan benle bir yarım saat konuşsaydın belki kubota alırdın .... adamlar milli helikoptere motor yapıyolar gerisini sen hesap et....
ve işte bu adam haklı alk-*s alk-*s
aksoylar link=topic=45840.msg432997#msg432997 date=1313006858' Alıntı:
topragam bu adam bilgiden anlamazki bu adam sadece gıcıklıgına forumlara katılıyor baksanıza katıldıgı her forumde biriyle birleşip ortalıgı karıştırıyor.
bu işi siz daha iiy yapıyorsunuz..
aksoylar link=topic=45840.msg433010#msg433010 date=1313007284' Alıntı:
ben fanatiklik yapmıyorum neyin ne oldugunu konuşuyorum.senin hastası oldugun newhollandın devri eskide kaldı artık boş traktör üretiyor.hem sen erkuntu begenmiyorsum ama senin begendigin traktörünün arka kovanlarında bloglarında şanzumanında ne yazıyor bana bi söylermisin.
bende nh fanatikliği yapmıyorum zati bunu farklı markalarla yapan sizlersiniz.. her karşılaştırmada nh yi sokup karalamaya çalışıyorsunuz ve erkunt begenmiyorum dememişim.. onu diyen sabit arkadaşa toplama diyordu..
ben erkuntu biliyorum benim 54-cnin altında da onların marka logosu war ve işte yine lafı çevirip fanatiklileştiriyorsun erkuntu aldın başladın övmeye ..
nh nin devri eskidiğinden millet sıra oluyor almak için ;)

SmhGwz link=topic=45840.msg433017#msg433017 date=1313007683' Alıntı:
Sırf o yüzden adamlar açık ara farkla pazar birincisi.Ama bunun sizin için bi önemi yok siz sadece benimki iyi diyorsunuz bunun adına ne dendiğini düşünün bi aksoy ağabeyciğim :D

SmhGwz link=topic=45840.msg433017#msg433017 date=1313007683' Alıntı:
ve işte bu adam haklı alk-*s alk-*s bu işi siz daha iiy yapıyorsunuz..bende nh fanatikliği yapmıyorum zati bunu farklı markalarla yapan sizlersiniz.. her karşılaştırmada nh yi sokup karalamaya çalışıyorsunuz ve erkunt begenmiyorum dememişim.. onu diyen sabit arkadaşa toplama diyordu..
ben erkuntu biliyorum benim 54-cnin altında da onların marka logosu war ve işte yine lafı çevirip fanatiklileştiriyorsun erkuntu aldın başladın övmeye ..

kim sıra oluyor pazarda şu an erkunt 2. 1. sırada ise fıat newholland var.ama onlar ismleriyle satıyorlar.sen şimdi bana bir söyle yerli hangi traktörde erkunttaki hangi özellik var?ben herzaman haklıyı savundum savunacagımda.

aksoylar link=topic=45840.msg433022#msg433022 date=1313007930' Alıntı:
kim sıra oluyor pazarda şu an erkunt 2. 1. sırada ise fıat newholland var.ama onlar ismleriyle satıyorlar.sen şimdi bana bir söyle yerli hangi traktörde erkunttaki hangi özellik var?ben herzaman haklıyı savundum savunacagımda.
ya abilerim kardeşlerim.... neden bu adar gerginsiniz... :S

mustafagursacli link=topic=45840.msg433015#msg433015 date=1313007595' Alıntı:

topragam traktör işibu başka işe benzemez.bir zamanlar dünyanın en büyük dişli şirketi davit brownda traktör yapmaya kalktı iflazın eşiginden zor döndü.sonra erkuntun ismi bize yabancı geliyor yoksa onun üzerindeki motorda dünyanın en büyük dezel üreticisine sahip.ama ben kubotayada kötü demiyorum.ancak türkide düz sulak alanlar hariç başka bölgede yerli marka traktörlerden başkası çalışmaz.japonyanın karterik bölgelerindede türk traktörleri çalışmaz.nedemek istedigimi anlatabildimmi.

nh motor satışlarında sıra war.. bayiler motorları belirli günler sonra vereceklerini söylüyorlar..
erkuntun az yakması diğerlerine göre agır oluşu ve 16 -8 oluşu başta olmak uzere belirgin özellikleri war ama bendede erkunt war td 75 ile 80s erkunt bence aynı ikisindede çok abartılcak özellik yok
ikisindede oks bile warmı war... ve nh nın yerlı modellerde kaybettiği en büyük sorun yakıtı..
bende bişey demiyorum zati haklıyı savunun ama abartmadan.

:D bakın diyorsunuz erkunt fabrikasının sattıgı yada yaptıgı traktör belli new holland fabrikasının yapıp sattıgı traktör belli.Bak hala haklıyım diorsunuz söyleteceksiniz türkiyede 100binler salak bi siz akıllsınız :D:D bu ne yaman düşüncedir ya :D

ben abatmıyorum zaten.örnegin bir newhollandta ek piston yok dijital klima yok hidrolik ortakol yok 16+8 şanzumanda yok.hatta bazı serilerinde kademeli şanzuman bile yok örnegin 75 56.bizim burda biri almış bi inceledim 1990 model traktörün aksamıyla aynı sedece turbointercool var.nh artık utanmalı.çiftçimizde artık bu kazık mallrdan vazgeçmeli.

ortaam link=topic=45840.msg433031#msg433031 date=1313008324' Alıntı:
:D bakın diyorsunuz erkunt fabrikasının sattıgı yada yaptıgı traktör belli new holland fabrikasının yapıp sattıgı traktör belli.Bak hala haklıyım diorsunuz söyleteceksiniz türkiyede 100binler salak bi siz akıllsınız :D:D bu ne yaman düşüncedir ya :D

kardeşim sen bana newhollandın hangi özelligiyle beni utandıracaksın dönüme 3 litre mazot yakmasıylamı yoksa ikde bir kopan hidrolik kollarıylamı.şimdi allah var new hollandı türkiyede koç üretmese 1 tane new holland bile alıcı bulamaz.

aksoylar link=topic=45840.msg433027#msg433027 date=1313008136' Alıntı:
topragam traktör işibu başka işe benzemez.bir zamanlar dünyanın en büyük dişli şirketi davit brownda traktör yapmaya kalktı iflazın eşiginden zor döndü.sonra erkuntun ismi bize yabancı geliyor yoksa onun üzerindeki motorda dünyanın en büyük dezel üreticisine sahip.ama ben kubotayada kötü demiyorum.ancak türkide düz sulak alanlar hariç başka bölgede yerli marka traktörlerden başkası çalışmaz.japonyanın karterik bölgelerindede türk traktörleri çalışmaz.nedemek istedigimi anlatabildimmi.
evet abi çok iyi anladım ....bak ben bu traktörü bu kadar anlatırken bayi önünde görüp anlatmadım benim marubeninn yan iştirakinde çalışan endonezyalı arkadaşım ve Jpaonyada ziraat mühendisi arkadaşım var onlardan detaylı bilgiler aldım öyle bilgilerimi aktarıyorum abi... şimdi dünyanın en büyük dizel motor üreticisi kubota en basit öğrenme yolu sahibnden coma gir kuota yaz motor teknesi bile var .... inernete kubota yaz görsellerde arat hangi koşullarda kullanıldığını görürsün abi... yolun bir gün sıcak bir arap ülkesine düşerse orda neden bu kadar Japon arabası var diye kendine sormayıda ihmal etme hadi duralım abi bak o kadar uzağa gitme afrikanın durumu belli haberlerde felan saim orhanın belgesellerine dikka et hep Japon malı kullanılır..... bizim coğrafyamızın traktörü kubota abi bu kadar açık ve net söylerim marka fanatikliği olmadan.... ha hoş ben bile 3 tane japon arabası olan evimize kubotayı sadece babama anlatabildim...... tek destekcimde odur .....

aksoylar link=topic=45840.msg433038#msg433038 date=1313008653' Alıntı:
ben abatmıyorum zaten.örnegin bir newhollandta ek piston yok dijital klima yok hidrolik ortakol yok 16+8 şanzumanda yok.hatta bazı serilerinde kademeli şanzuman bile yok örnegin 75 56.bizim burda biri almış bi inceledim 1990 model traktörün aksamıyla aynı sedece turbointercool var.nh artık utanmalı.çiftçimizde artık bu kazık mallrdan vazgeçmeli.
Ek piston konusuna müdahale edicem 54 c lastikleri patlatıcak cantları yere değmek üzere oluyor ağır kaldırırken.Nh ye benden uyarı olsun lütfen ek piston koymayın traktörlerinize :D

aksoylar link=topic=45840.msg433038#msg433038 date=1313008653' Alıntı:
nh çıkardıgı modeller çok yani erkuntun gibi 5 motor değil .. 16*8 oluşu ilk vitesin çıkışı özgu bişey erkunta bnde dahil onu üstüne basa basa alıyoruz değilmi?.. ama almasaymıydık garj gurj ötüyor sanki motor mide spanzı geçiriyor gibi :) ama bide şu war fazla uzatmayayım td serisi ya o 56 serileri fln benimde nhnın sevmediğim modelleri fazladan model olsun diyemi millet önceki 7056 ların ustune fazla düştüğü içinmi bilmem..

ama benden sana söylemesi benim eniştemde gitti bir dünya para belarus diye bi deve aldı şimdi bizim buralarda egimli arazide motor çalışmıyor en ufak bi parça kırsa 2 ay sıra bekliyor şimdi bir dünya para verdigi motor garajda parça kıracak diye yatarken eniştem fıat a50 yle 500 dönüm arazi işliyor.benden sana bi abi tavsiyesi.