me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

Ynt: me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

aksoylar link=topic=45840.msg433063#msg433063 date=1313009978' Alıntı:
ama benden sana söylemesi benim eniştemde gitti bir dünya para belarus diye bi deve aldı şimdi bizim buralarda egimli arazide motor çalışmıyor en ufak bi parça kırsa 2 ay sıra bekliyor şimdi bir dünya para verdigi motor garajda parça kıracak diye yatarken eniştem fıat a50 yle 500 dönüm arazi işliyor.benden sana bi abi tavsiyesi.
işte abi bizde sırf bu yüzden bu makinanın hastası oldukya ..... bunlar gelip geçici bir firma değil 50 senedir burdalar zaten.... sen serveti eskitte sanada bi kubota alalım...

arkadaslar yersiz tartismalarla ugrasmayalim.
ben 3 adet traktor kullaniyorum, bunlarin arasinda en iyisi hangisini diye
sorsaniz size verecegim cevap ne is yapacagiz; hangi ekipmani takacagiz yani
traktorlerimizi yapacagimiz islere gore degerlendirmeliyiz.ben 3 hatta amcamin
deutz agroplus 87 ile 4 traktorude mukemmel goruyorum cunku hepsini ayri ayri
ekipmanlarda kullaniyorum. yerine gore mukemmel oluyorlar yerine gore
yetrsiz kaliyorlar. bu yuzden herkezin traktoru kendine gore mukemmeldir bence.
ne traktorler var daha 100 saat olmadan satilan ama o traktorlerde galeri onunde
1 gun zor duruyor....

Yoğurtçu Yoğurdum ekşi demez hiç bir zaman herkezin amacı satmak ve traktörünün güzel yanını ortaya koymak.Traktörleri kıyaslamakta yanlış herkez gidiyor test ediyor kullanıyor alıyor.Kubota piyasaya yeni girdi eyvallah doğrudur sağlam firma ama emin olun en hızlı yayılan marka dır istatistiklerde.Biz japonlardan bu yıl 600 traktör istedik adamlar ne yapıyorsunuz bizim dünya üzerinde bu kadar isteyen başka bayimiz yok dediler.Bu tamamen sattığın mala güvenmekle alakalı.Trakya Kubota ya geçiyorsa en ağır arazilerde ordaysa ve trakya insanı gözü kapalı alıp çevresindekilerede aldırıyorsa ürün demek ki iyi.Çiftçiden iyi bilemez traktörü kimse biz satıcıların bilgileri teknik anlamda ama kullanan araziye tarlaya vuran çiftçi.Düşündüğü modelleri çağıracak tek tek teste yapıştıracak tarlaya bakacak performansa alacak.

Saygılar...

4x4 traktörlerin içinde en iyi manevra bundaymıs galiba. artı sanki Türkiye de üretiliyormus gibi her türlü garantiyi veriyolar . yerli traktörleri piyasada zora sokacak bir marka.

djzeus link=topic=45840.msg432887#msg432887 date=1313000035' Alıntı:
kullandığım traktör 6430 premıum benimkinin motor tipi powertech plus commonrail silindir başına 4 valf stage 3 daha 2009 da aldım sıfır aldım ne olursa olsun ben hiçbir zaman almandan şaşmam japonları biliyorum arabamda honda civic japon ama bi baktığında bir alman mercedesi ile japon hondasi kalite ve konforu bir değil aynen öyle dediğin gibi kardeşim daha önceki konunularındada baktım yok çok teknolojik yok böyle motor o zaman bizim teknoloji anlayışımız farklı ben teknolojik dediğinde bir şanzımanına bakarım bütün ana ara vitesler debriyaşsız olur Command Arm aklıma gelen bütün teknoloji nimetleri nedense bu çok teknolojik kubotada yok

usta biraz gec bi düzelme olacak ama .. kubotanın 100bg üstü mx serilerinde otomatik vites sistemi mevcut 24+24 vitesli otomatik geçişli.. şuan senin kullandıgın traktörde harika bi traktör ama klasmanı farklı 120bg civarı bi traktör 6430 bu segmentte hemen hemen tüm büyük markaların traktörleri benzer özelliklere sahip.. senin kin dengi olarak kubota nın m125x inin özelliklerine bakmanı tavsiye ederim.. kubota nın şanzımanı sorunsuz ben 8 aydır kullanıyorum çok sessiz ve guzel.. ha şunuda söyleyeyim kesinlikle almanların konforu ve kabin mazeme kalitesi daha üstündür japonların ise motorları daha sağlamdır bence.. almanla japon arasında ki kararı aslında en cok etkileyen fiyat olur her iki marka arasında fiayt farkı konfor özelliklerinden dolayı bi hayli fazla olur eger ki siz bence deger diyorsanız 10-15bin euro fazla verip alman alırsınız ama yok aynı işi görsün sağlam olsun derseniz 10euromda cebimde kalsın derseniz japon alırsınız.. özellikle alman jd ler gercekten harika traktörler begenirimde ama fiyatları cok fazla.. bunun dışında hindistan meksika ve amerikan jd lerini kesinlikle tercih etmem bi japona..

balya işini bilemem ama kubota nın kuruk mili devirleri her işe uygun gibi.. kubota 16 valfli devirli bi motora sahip nominal devri 2600 .. yani iş aralıgı 1000-2600 devir aralıgında verimli iş aralıgı ise 1300-2100 devir arası az yakıt çok iş yapacagınız aralık maksimum torkuda bu aralıkta sağlıyor sürekli.. normal diger markalarda bu aralık 1300-1800dd aralıgıdır ve maksimum torkuda daha dar bi aralıktadır yada tek devirdedir 1400-1600dd aralıgında.. bu devirler dışında motorda yakıt tuketimi artar normal şartlar.. kubotanın bu geniş aralıkta ürettigi güçte yataya yakın bi tork egrisi oldugu için hep yuksektir verimlidir yani.. bu aralıkta motorda yıgılma olmaz kolay kolay.. 540kuruk mili devirini 2000dd buluyor.540e de ise 1500dd buluyor.. bu iki devirde traktör için cok yuksek devirler degil devirli bi motora sahip oldugu için bu acıdan yakıt tuketimi de cok fazla olmayacaktır diye düşünüyorum... örnegin diger bi cok traktörlerin nominal devirleri 2200-2400 iken 540 ı 2000dd buluyorlar yani tam gaza cok yakın bi devirde.. kubota tam gazı 2600dd de oldugundan 2000dd cok fazla yuksek devir kalmıyor bu motorda.. ve 540e de 1500dd dabuluyor buda cok düşük bi devir degil öle olunca her iki deviri verimli kullanma imkanı sunuyor diye düşünüyorum... balyada kullanan test eden olursa bu fikrimiz dogrulanır mı görürdük..

mustafagursacli link=topic=45840.msg510733#msg510733 date=1326457814' Alıntı:
Geredede bu sene iki adet balyaya m8540 alındı durumu öğrniriz performansı nasılmış

ögren mustafa bakarsın bizde alırız balya makinası hayvanlar alışırsa balyaya :)

ben ganiganiye alman makine en iyisi 50 bin tl 3 ipli paptırdın benim hayvanlarım hayatta yememişlerdi cinsleri simentel hiç önünde kalmıyor arpa balyası 20 kg buğday balyası 30 kg geliyor balya makinesinde %50 devlet desteği var

yahya link=topic=45840.msg510884#msg510884 date=1326470113' Alıntı:
ben ganiganiye alman makine en iyisi 50 bin tl 3 ipli paptırdın benim hayvanlarım hayatta yememişlerdi cinsleri simentel hiç önünde kalmıyor arpa balyası 20 kg buğday balyası 30 kg geliyor balya makinesinde %50 devlet desteği var
Sungurluya kağıt fabrikası vardı amacım onlara çalışmaktı ancak onlar balyadan kağıt teknolojisine sahip değilmiş yapıp satmak istiyorum tabi nasıl olur bilemiycem