Massey Ferguson 165 Dijital Hız Göstergesi Uygulaması

1 turdaki mesafeyi 8 e bölüp sonucu giriyoruz . Çıkan sayıda basamak kaydırarak girmek gerekebilir onu deneyerek bulursunuz. GPS ile deneme yapmadım . 8 miktanis olunca daha sık hız güncellemesi oluyor hemen değişiklik gösteriyor eğer 1 tane olsaydı teker tam tur yapınca guncellenirdi pek hassas olmazdı öylede.

Massey Ferguson 165
Akkaya tarım

hocam aleti bağladım sizin gibi 8 adet aynı ölçüde mıknatıslarla montajı yaptım. Fakat yüksek hızlarda biraz kararsız kalıyor gibi. Yani tahminim mıknatıs 8 adet olduğu için yüksek hızlarda hesaplamayı yetiştiremiyor. Yavaşladığımızda fena değil hızlanınca 21 22 km yken bir bakıyosun 35 yazıyor.Mıknatısı 2 adete düşürsem mi diye düşünüyorum bilemedim. Sizin ki nasıl çalışıyor aynı mı?

hocam aleti bağladım sizin gibi 8 adet aynı ölçüde mıknatıslarla montajı yaptım. Fakat yüksek hızlarda biraz kararsız kalıyor gibi. Yani tahminim mıknatıs 8 adet olduğu için yüksek hızlarda hesaplamayı yetiştiremiyor. Yavaşladığımızda fena değil hızlanınca 21 22 km yken bir bakıyosun 35 yazıyor.Mıknatısı 2 adete düşürsem mi diye düşünüyorum bilemedim. Sizin ki nasıl çalışıyor aynı mı?
Benimkinde de şaşırma oluyor 25 ken bazen 18 falan yazıyor.normal

• Beğen
Tepkiler: davinci
Benimkinde de şaşırma oluyor 25 ken bazen 18 falan yazıyor.normal

Hocam tahmin ettiğim gibi 8 adet mıknatıs varken,dönüş aralığı çok sık olduğundan km cihazının büyük ihtimalle işlemcisi hesaplamakta geç kalıyor ,ölçüm sürekli değişiyor ve yüksek sapmalar oluyordu. Bugün 4 adet mıknatısı sökerek (eşit aralıklı şekilde) deneme yaptım. Teker çapını 4'e bölerek cihaza girdim. Ve sonuç başarılı! Ne düşük hızda ne yüksek hızda cihazda yüksek sapmalar ve yanlış ölçümler olmuyor. Gayet stabil çalışıyor. Burdan hem size söyleyeyim dedim hemde yeni yapacak arkadaşlar dikkate alarak yapsın.

• Beğen
Tepkiler: Murat AKKAYA