Massey 165 3 vites olanlar.nasıldır?

04.12.2007
5,978
7,764
46
lüleburgaz

Arkadaşlar 1974 model yuvarlak kovan massey ferguson 165 traktör kullanan varmı? Diferansiyel kovanları yuvarlak. Şanzıman 3 vites. Motor bloğu 212 UA .16.9 r30 jant lı. Marş motorunda MADE IN ENGLAND yazıyor. Bu traktör kullanan arkadaşlar mümkünse yorumlarını bekliyorum.saygılar selamlar.çamurluk lar köşeli.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Yorumlarını eksik etmeyen tecrübe ve bilgisini paylasan arkadaşlar hepinizden allah razı olsun.Motor bloğunun sa tarafinda BILCHROM yazıyor.yandan sonradan hidrolikli.ayrıca motor bloğu nun manifold kızdırma bujisi tarafında 212 UA yazıyor.çok yaşlı olması beni korkutuyor.rektefye li. Lastik durumu iyi. 13000 istiyorlar sizce uygunmu dur?

Motorun tahliyeden üfleyip üflemediğine bakmalısınız, ayna-mahruti ve şanzımanda çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.Fakat motor rektefiye yapılırken ne kadar düzgün toplandı? Krank mili sıfırlandı mı? yoksa sadece segman atılıp mı bırakıldı? Motor bloğunda dikiş var mı? Blokta antifriz kullanılmıyorsa çürük ihtimali olabilir.Ön takım boşluk var mı?Fren ve debriyaj balataları ne durumda? Debriyaj ve kuyruk mili bilyaları? Marş motoru ve enjektör temizliği yapıldı mı? Mazot pompası elemanda çizik var mı? Dahada uzar gider.
Uzaktan ne diyelim, fiyat uygun görünüyor ama?

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Yorumlarını eksik etmeyen tecrübe ve bilgisini paylasan arkadaşlar hepinizden allah razı olsun.Motor bloğunun sa tarafinda BILCHROM yazıyor.yandan sonradan hidrolikli.ayrıca motor bloğu nun manifold kızdırma bujisi tarafında 212 UA yazıyor.çok yaşlı olması beni korkutuyor.rektefye li. Lastik durumu iyi. 13000 istiyorlar sizce uygunmu dur?

Bayağı bakımsız duruyor yöreye göre değişir bizim orda 18/21 arası fiyatı oluyor bunlarda 236(piyasada azdır) en yaygın 212 motor arkasından 203 gelir. 203'ün 68 yılından sonra üretimi yoktur. Bilchrome döküm firmasının adı aynı Erkunt gibi. Toplamada olabilir bizim yakın köyden biri 165'e 168 kovanı taktırmıştı. Motoru zayıfsa soğukta çalışmaz illallah dedirtir.

• Beğen

Bilchrome orjinal blok fiyar uygun bence al derim ölüsü 10 sene gider

Bayağı bakımsız duruyor yöreye göre değişir bizim orda 18/21 arası fiyatı oluyor bunlarda 236(piyasada azdır) en yaygın 212 motor arkasından 203 gelir. 203'ün 68 yılından sonra üretimi yoktur. Bilchrome döküm firmasının adı aynı Erkunt gibi. Toplamada olabilir bizim yakın köyden biri 165'e 168 kovanı taktırmıştı. Motoru zayıfsa soğukta çalışmaz illallah dedirtir.

Eter koklatırsak çalışmaz mı? Trakyanın fazla soğuk olacağını sanmam.150 Amper akü olursa,hava filtresini 10 saniye kapalı tutarsınız, ateşlemeye yakın boru açılırsa motor çalışır.Arka dingil kovanlarını disk fren yaptırmak için değiştirenlerde oluyor.Vites olayını duymadım.Yalnız Steyr 768 8*8 şanzıman 16*8 olacak şekilde değişim kiti var.8073 şanzımanı gibi yapılabiliyor.

• Beğen