Marmara Tarım SCARPİA 6 sıalı Arpa

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Bu arpayı eken oldumu hiç.Yeni tohum arayışına başladım.Ramatayı değiştimemin sebebi tohum erkenci biçer gelene kadar hasat çok gecikiyor ve çok başak kırıyor.Kötü yanıda erkenci oldğu için civarda en önce benim arpalar başak çıkardığı için çok kuş sorunu oluyor.Scarpia orta erkenci Ve hasadda dane dökümü olmaz diyor sitesinde.Acaba eken yada bilgisi olan varmıdır..

• Beğen
Tepkiler: onurtalha42
Ramata ile kiyaslama yapamam bilmiyorum ramatayi
Skarpia 3 yildir ekiyoruz biz buralarda ekiliyor guzel

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kuş sorunu olmuyor demi.Birde verimler nasıl.Mibzerle dekara kaç kg tohumla ekiyorsunuz.Hasat zamanında biçer döver çok başak kırıyormu.Ramata erkenci scarpia orta erkenci.Aralarında yine 7 gün filan başak çıkıarma farkı olur diye tahmin ediyorum.Ramata geç kaldığı içinmi bilmem biçerken biçer çok yavaş devirleri ne kadarda düşürse aşırı başak kırıyor.Erkenci oldğu içinde ilk önce başağa çıktığı için bütün kuşları topluyor.Öenmli olan bu tohumdan memnunmusunuz iyi bir bakımla dekara ne kadar verir.Sizin olarla bizm buraların iklimi aynı.

Bu arpayı eken oldumu hiç.Yeni tohum arayışına başladım.Ramatayı değiştimemin sebebi tohum erkenci biçer gelene kadar hasat çok gecikiyor ve çok başak kırıyor.Kötü yanıda erkenci oldğu için civarda en önce benim arpalar başak çıkardığı için çok kuş sorunu oluyor.Scarpia orta erkenci Ve hasadda dane dökümü olmaz diyor sitesinde.Acaba eken yada bilgisi olan varmıdır..
Scarpia tohumunu bu sene kullandık güzel tohum ama oda erkenci hasatı geciktigi zaman ya tane atıyor yada kelleyi tamamen kırıyor ama verimi güzel

Verim rakkamlari cok degisik cok verim alanlarda oldu bakimi gubreyi seviyor ben cok gubre atmam
Bicer zaiyati yok bende bicerci arkadasim şoför cok tecrubeli dusumez basak vaktinle biciyoruz yeride duzgun hazırlamak onemli ki dipten bicsin
Bu yil yine yeni tohum alcam scatpia alırım
Kuş sorunu var buna pek sarmiyor iki sıralı arpaya sariyor
Ben serpme ekiyorum 25 kg tohum ortalama

• Beğen
Tepkiler: manyaslı
Bu yıl baharlık larende ektim. Bir su ile 2500mt2 den 900 kilo aldım. Komşum 6sıralı hektosu düşük bi arpa çeşidinden 2ton kaldırdı. Ben 850ye o 835e verdi.

Bizim burda 2bini rahat görüyor Larende ekilmesinin sebebi yatmaya diğer cinslere göre dayanikli 2 su verenler 2500m2 den 2ton aldi
ama dediğin gibi belki güzlek ekim farkı olabilir 6 sıralı bahar ekimini sevmiş olabilir biz fransız anjela yi 4 yıl ektik çok güzel oluyor bahar ekimine eğerki şimdi 6 sıralı ekecek olsam anjela yi ekerim lakin sulu tarımda artık hububat para kazandirmadiği için 2 yıldır ekmiyorum
ürününüz bereketli olsun...

Ismail arkadasim Skarpia nin dekar verimi nedir
Ne kadar tohum ve gubre kullaniyorsunuz acaba
25 kg serpme tohum
Bayir kirac yerler
350 kg verim sadece ust gubresi üre kullaniyorum 20 kg civari
Daha iyi gubreleme yapanlar daha iyi verim aliyor
Bolgeye göre değişir verim
Iki siraliyi kus yiyor bizde pek ekmeyiz daha iyi verim yapabilr
Birde lord diye bir arpa var oda daha iyi oda 6 sirali zannedersem
Tabi dedigim gibi bolge bolge değişir

• Beğen