Lihkap tarla ölçme

İyi günler. Geçengün tarlami ölçtürdüm, 3 komşudanda yer alcam fakat 1 tanesi cakilan kaziklari cikarip atmiş ve almam gereken yeri birakmadan sürmüş.
Ne yapmam gerekli?
Yardimci olurmusunuz...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci73
Ya şöyle bişey bizim mesela Bi tarla var 37 dekar görunur 25 dekar ekıyoz ölçs3k yan komşunun yarısını götürüyor ama buna pek çare yok sen mahkemeye verıyon sana haklısın dıyor o veriyor o haklı çıkıyor eski kadastrolarda yanlışlık var maalesef ama seninki farklı olabilir
Senin tarlanı Komşu yıllarca kullanmış bide sana sopa gösteriyo senin tarlan olduğu nu kanıtlamışın karşı taraf ne idda edebilecekki onuda haklı görsünler

Hocam aynı durumu bende yaşadım adam olay çıkartmaya kalktı iki kere ölçtürdüm en son jandarmayı aradıö durumu anlattım jandarmaya ve ölçümcüyke gittik tarlayı sürdük ayrıca ölçüm ücretinide o adamdan aldık birdahada birşey diyemedi şimdi normal muhabbetimize devam ediyoruz

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

İyi günler. Geçengün tarlami ölçtürdüm, 3 komşudanda yer alcam fakat 1 tanesi cakilan kaziklari cikarip atmiş ve almam gereken yeri birakmadan sürmüş.
Ne yapmam gerekli?
Yardimci olurmusunuz...
Sen tarlanı iade etmelerini iste karşı çıkarlarsa yıllarca kullandığının parasını alabilirsiniz zaten bunlların delleri muhtemelen hırsız lıkla sınırları değiştirmiştir benim tavsiyem korkmadan hakkı almaktır

Senin tarlanı Komşu yıllarca kullanmış bide sana sopa gösteriyo senin tarlan olduğu nu kanıtlamışın karşı taraf ne idda edebilecekki onuda haklı görsünler
Eski usul yapılar ortaya çıkıyor çap kağıtları felan olan ondan sonra hatlar karışıyor zaten onun tarlasıda çıkıyor adamlar kafası ayık yapmamış ki ha imar felan geçeçek yer felan olsa uzar gıder haklı olan kazanır ama aşırı Bı kıymet olmayınca ugraşmaya değmiyor

Bir dilekçe ile geriye dönük 5 yıllık kira parası bile talep edebilirsiniz.
Size verilen ölçüm raporu tapu mahiyetindedir. Çünkü artık kadastro ölçüm yapmak yerine lisanslı ölçüm firmalarına yönlendirmektedir. Kırsal mekandaysanız önce muhtara çözülmezse sonrası jandarmaya durumu bildirip tutanak tutturun.

Biz mavi ile çizdiğim yerleri ekliyoruz halbukı üçgen gibi kalan kısım da bizde görünüyor ama biz mahkemeye vermedik yan köyden birisinde de aynı böyle sorun çıktı mahkeme yılan hikayesine döndü
Screenshot_20191016_223918_com.tkgm.parselsorgu.jpg

Bizim 22 parsel işte hatalı olan burası

Biz mavi ile çizdiğim yerleri ekliyoruz halbukı üçgen gibi kalan kısım da bizde görünüyor ama biz mahkemeye vermedik yan köyden birisinde de aynı böyle sorun çıktı mahkeme yılan hikayesine döndü Ekli dosyayı görüntüle 41637
Bizim bir üzüm bağımız vardı eskiden böyle telefondan bakilmiyordu bağ 12 dönüm normal de tapu geçince yarısını komşuya kaydirmis
Çapa ile sürmeye giderdim babam bana söylenirdi 7 dönüm yeri bitiremedinmi diye ben de orası 7 dönümden fazla derdim oğlum tapu 7 dönüm derdi sonradan fark etti bizimkiler yan komşuya kaymış yarısı diğer tarfda zorluk cikarmadi zaten mahkemede rahatça aldık

Bizim bir üzüm bağımız vardı eskiden böyle telefondan bakilmiyordu bağ 12 dönüm normal de tapu geçince yarısını komşuya kaydirmis
Çapa ile sürmeye giderdim babam bana söylenirdi 7 dönüm yeri bitiremedinmi diye ben de orası 7 dönümden fazla derdim oğlum tapu 7 dönüm derdi sonradan fark etti bizimkiler yan komşuya kaymış yarısı diğer tarfda zorluk cikarmadi zaten mahkemede rahatça aldık
O zaman artık bizde ölçebiliriz