Kuhn hrb 302 bakımı

06.02.2017
1,589
4,708
39
Konya

Birkaç gün önce fotodan görerek aldığım ikinci el dik freeze nin bakımını yapıyorum. Üst şanzımanın ve alttaki dişli karterinin yağ seviyesine bakabileceğim bir tapa bulamadım, bilen kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
IMG_20201002_074652.jpg
IMG_20201002_081743.jpg
IMG_20201002_081806.jpg
IMG_20201002_081817.jpg

Resimler ve ekler

• IMG_20201002_113736.jpg
    IMG_20201002_113736.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 113
oncelikle hayırlı olsun,
ben 10 yildir turkaysan agir tip 3001 modelini kullanıyorum. bicaklarin ustundeki gresorlerden kullanim oncesi 10 sıkım gres basarim.fakat benin modelimde de buyuk yag tankinda yag gostergesi ya da yagi degistirmek icin tahliye kapagi bulunmuyor.sadece yag ilave kapagi var.fabrikayi aradim durumu sordum, yag tahliyesine gerek olmadigini, kapagi açıp seviyeyi gozle kontrol etmem gerektigini gerekirse sivi gres (140numara olmasi lazim) ilave etmemi söylediler. bununla beraber rotovatorun arkasina kuyruk miliyle calisan baska bir ekipman baglanmasini saglayan ust sanzuman bolumunde somun capinda bir yag göstergesi var. asiri isinma ile emniyet subabindan yag atip da yag seviyesi dustugunde buradan ilave edebiliyorum.
not. bicaklarin ustune aşırı gres basarak kecelerin bozulmasina dikkat edilmeli.saygilar

oncelikle hayırlı olsun,
ben 10 yildir turkaysan agir tip 3001 modelini kullanıyorum. bicaklarin ustundeki gresorlerden kullanim oncesi 10 sıkım gres basarim.fakat benin modelimde de buyuk yag tankinda yag gostergesi ya da yagi degistirmek icin tahliye kapagi bulunmuyor.sadece yag ilave kapagi var.fabrikayi aradim durumu sordum, yag tahliyesine gerek olmadigini, kapagi açıp seviyeyi gozle kontrol etmem gerektigini gerekirse sivi gres (140numara olmasi lazim) ilave etmemi söylediler. bununla beraber rotovatorun arkasina kuyruk miliyle calisan baska bir ekipman baglanmasini saglayan ust sanzuman bolumunde somun capinda bir yag göstergesi var. asiri isinma ile emniyet subabindan yag atip da yag seviyesi dustugunde buradan ilave edebiliyorum.
not. bicaklarin ustune aşırı gres basarak kecelerin bozulmasina dikkat edilmeli.saygilar
Bilgiler için teşekkür ederim, bu makinada bıçak üzerinde gresör yok herhalde yağlama işini karterden yapıyor. Belirttiğiniz gibi şanzımanın üzerinde tahliye kapaklı bir somun var yarın onu açıp kontrol edeyim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Birkaç gün önce fotodan görerek aldığım ikinci el dik freeze nin bakımını yapıyorum. Üst şanzımanın ve alttaki dişli karterinin yağ seviyesine bakabileceğim bir tapa bulamadım, bilen kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim Ekli dosyayı görüntüle 52831Ekli dosyayı görüntüle 52832Ekli dosyayı görüntüle 52833Ekli dosyayı görüntüle 52834
Hayırlısı olsun güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci