KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

her traktörün parçaya ihtiyacı olur .. yahya abinin traktörü 1 yılda 1400 saat yapmış ful tüm fonksiyonlarınıda kullanıyor.. jd si 3 yaşında zannedersem 1700saat civarında dır traktörü yatıyor sürekli mahkemelerde yahya abi kaç defa hidrolik problemi yaşadı .. onunda orta kolu kırıldı mesela .. oda ital ondada sorun yaşadı çalışan malda illaki ufak tefek arızalar olur.. önemli olan firmanın malının arkasında durması .. şu ana kadarda kubota yahya abiyi el üstünde tutuyor her şikayeti ile sorunu ile ilgileniyor.. parça fiyatlarını piyasada degerlendirmek lazım muadili ital traktörlerle kıyaslamak lazım gercekten onlara göre pahalıysa ozaman tepkimizi koyarız bizde şuana kadar bi şikayetimiz yok çok şükür... yakıtıda acayip düştü 400saatte traktörüm yakıt adıgım petrolü degiştirdim baya yakıt fark etti.. çok ince yakıtta fazla yakıyordu ama kıvamında euro dizel alıyorum şimdi mobil den yakıtı çok düştü..

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERDE PAHALI PARÇA FİYATI

imamoglu link=topic=57521.msg618158#msg618158 date=1343838592' Alıntı:
Ali Bey hatırlanacaktır, geçmişte bir japon traktör firması şu an kubotanın türkiyedeki tanınmışlığından ve mevcut satışlarından çok daha ileri noktadaydı, hatta Burdur ' da fabrika bile kurmuşlardı ve hatta o zaman karşısında ciddi anlamda 2 ya da 3 rakip ancak vardı, (fiat, massey, john deere, v.s) bu altyapı ve o zamanki olumlu koşullara rağmen ayakta kalamamış olması şu an kubota ya da benzeri marka traktör almayı düşünenleri endişelendiren en önemli etkendir. Fakat yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ben bu olumsuzlukları kubota traktörlerin kalitesiyle ilişkilendirmiyorum, kullanmadığım bir traktörün teknik özellikleri ve kalitesi hakkında yorum yapmak elbette haddim değil.
Bence kubotanın türkiye pazarından çekilmesi gibi birşey söz konusu olmaz. çünkü adamlar direk satış yapıyorlar.sattıkları kadar getirirler.fabrikasını kurupta zarar etme gibi bir durum yok. bahsettiğiniz işboranın fabrikasını buraya kurmuşlardı. ortaklarından biride o zamanki özal hükümetinin bakanlarından biriydi.bir röportajında biz fabrikayı kurduk, turgut bey steyrleri 3yıllık vadeyle ucuz birşekilde çiftçiye dağıtınca biz battık, fabrikayı kapatmak zorunda kaldık,yani kendi hükümetimiz bizi batırdı diyordu

Ona pahalımı diyosun.Geçenlerde 80lik Erkunt için kabin üstü klima fanı alıcaktım Erkunt bayisine gittim aynı zamanda servis işide onlarda fiyat sordum tahmin edin kaç lira? Adam 958₺ dedi ağzımdan istemsiz "yuh" kelimesi çıkınca listeyi gösterdi servis elemanı, gözlerime inanamadım.😱😱😱😱😱