KUBOTA nın harika tanıtımı VE PULLUK VİDEOLARI (aksaray bayisi)

Ynt: KUBOTA nın harika tanıtımı VE PULLUK VİDEOLARI (aksaray bayisi)

mustafagursacli link=topic=55085.msg586553#msg586553 date=1335638392' Alıntı:
bu gün Yozgat bayisi Yozgata bu traktörü tanıtmaya çalışıyor sıkıntı çekmesi normal ..Sungurlu Çorum baysisi iki gün önce açıldı haliyle zamana ihtiyacı var Konya bayisi yenilendi .... siz Ali Kınacının her gün siteye koyduğu satılan traktörlere dikkat etmiyosunuz her halde .... Zaten kubota birden satmasın zamanla satsın adı karalanmasın servisi parçası yetsin kimse mağdur olmasın ingilizce ' nothing than better ' diye bir söz vardır hiç yoktan iyidir bu felsefe şimdi nothing is better adöndü yani çalıaşcak bayilere yöneldiler .. kubota çok zorlu koşullarını aştı bundan sonra zamanla değişecek gelişecek her şey .

beni iki günde bir netten telimi bulan yeni kubota sahipleri arıyor ve bilgi alıyor buda satışların normla olduğunu gösterir ancak piyasada ne olduğu belli olmayan bir finansal panik ve kaus ortamı var bulunduğum yörede satışlarda genelinde bir durgunluk var
açıklama için teşekkür ederim zaten bende iyi dileklerimi belirttim açıkçası ülkemizde kendinden çok satılan bazı markalardan daha kaliteli ama fiyat özellik konusunda diğer markaların ithallerine göre geride kalıyor onun da satışın düşük olmasına etkisi var dediğinizgiz gibi piyasadaki belirsizliğinde etkisi var

phantomerkunt link=topic=55085.msg586559#msg586559 date=1335638646' Alıntı:
açıklama için teşekkür ederim zaten bende iyi dileklerimi belirttim açıkçası ülkemizde kendinden çok satılan bazı markalardan daha kaliteli ama fiyat özellik konusunda diğer markaların ithallerine göre geride kalıyor onun da satışın düşük olmasına etkisi var dediğinizgiz gibi piyasadaki belirsizliğinde etkisi var
özellik olarak yerlilerin tamamın üsütünde fiyat olarak emsal .... avruplarla üstün özellikleri eksik yanları var fiyatı ise onlardan 20-30 bin ucuz

mustafagursacli link=topic=55085.msg586560#msg586560 date=1335638804' Alıntı:
özellik olarak yerlilerin tamamın üsütünde fiyat olarak emsal .... avruplarla üstün özellikleri eksik yanları var fiyatı ise onlardan 20-30 bin ucuz
yerlilere göre eksileri de var ithaller ile ise örneğin 5400 den bayağı geri sadece turu fazla başka bir artısı yok o da pek önemsenmiyor çiftçi tarafından mesela yerlilerden de 15 20 bin pahalı ama pek bir artısı yok

phantomerkunt link=topic=55085.msg586566#msg586566 date=1335639048' Alıntı:
yerlilere göre eksileri de var ithaller ile ise örneğin 5400 den bayağı geri sadece turu fazla başka bir artısı yok o da pek önemsenmiyor çiftçi tarafından mesela yerlilerden de 20 bin pahalı ama pek bir artısı yok
hangi yerliden pahalı klasik tümoya yerli üretim diyosan erkuntta ondan 15 bin pahalı

mustafagursacli link=topic=55085.msg586570#msg586570 date=1335639192' Alıntı:
hangi yerliden pahalı klasik tümoya yerli üretim diyosan erkuntta ondan 15 bin pahalı
erkunttan gayet pahalı örneğin kıymet in dengi m9540 100.100 tl olduğu halde kıymet 88.000 tl üstelik ithal mallarda yerlilerden daha az indiim oluyor bu 12 bin tl lik fark bayiiskontoları ile 15 bine çıkıyor piyasa rakamlarına göre zaten tümosnın 8195 i 82.000 tl listesi arada 18bin tl fark var tümosn bayileri listenin çok daha altında veriyorlar yine iskontolarla tümosan 8195 ile m9540 arasındaki fark 25.000 tl ye kadar çıkabilir new holland td 100 liste fiyatı 95000 ama bayiler biliyoruzki çok daha indirimli vriyor onun la arasındaki farkda en az 10 15 bin tl

Kemal YILAN link=topic=55085.msg586944#msg586944 date=1335733541' Alıntı:
Turbo şarz, 16 valf, motor ömrü (bütün blok olması) gibi net olan farklılıkları artı sayılmazmı..
kaç sene kullanıldıki türkiye de dayanıklı olduğuna karar verdiniz ayrıca şu anda turbo olmayan motor nerdeyse yok

Şu anda çoğu traktör üreticisi 16 valf motoru belirli bir güçten sonraki motorlarda kullanırken Kubota ' nın bunu orta büyüklükteki traktörlerde de kullanması takdir edilmesi gereken bir şey. Mesela New Holland 16 valf motoru 6000 serisi içinde, T 6020 Elite modelinden itibaren kullanıyor.

Kubota bu konuda bir çok firmayı geride bırakıyor. Japonlar teknolojiyi sever kaliteli üretim yapar, ama yine de Türkiye ' de çok yeni oldukları için biraz soru işareti var benim kafamda.

phantomerkunt link=topic=55085.msg586955#msg586955 date=1335734630' Alıntı:
kaç sene kullanıldıki türkiye de dayanıklı olduğuna karar verdiniz ayrıca şu anda turbo olmayan motor nerdeyse yok
1990 yılında toyota içinde aynı sözleri söylemişlerdi
Ahmed Gülsu link=topic=55085.msg586962#msg586962 date=1335735240' Alıntı:
Şu anda çoğu traktör üreticisi 16 valf motoru belirli bir güçten sonraki motorlarda kullanırken Kubota ' nın bunu orta büyüklükteki traktörlerde de kullanması takdir edilmesi gereken bir şey. Mesela New Holland 16 valf motoru 6000 serisi içinde, T 6020 Elite modelinden itibaren kullanıyor.

Kubota bu konuda bir çok firmayı geride bırakıyor. Japonlar teknolojiyi sever kaliteli üretim yapar, ama yine de Türkiye ' de çok yeni oldukları için biraz soru işareti var benim kafamda.
her soruna saatlerce cevap veririm özelden telimi vereyim görüşelim bugün toyota alırken honda alırken korkuyomusun ben reno alırken korkarım

phantomerkunt link=topic=55085.msg586573#msg586573 date=1335639663' Alıntı:
erkunttan gayet pahalı örneğin kıymet in dengi m9540 100.100 tl olduğu halde kıymet 88.000 tl üstelik ithal mallarda yerlilerden daha az indiim oluyor bu 12 bin tl lik fark bayiiskontoları ile 15 bine çıkıyor piyasa rakamlarına göre zaten tümosnın 8195 i 82.000 tl listesi arada 18bin tl fark var tümosn bayileri listenin çok daha altında veriyorlar yine iskontolarla tümosan 8195 ile m9540 arasındaki fark 25.000 tl ye kadar çıkabilir new holland td 100 liste fiyatı 95000 ama bayiler biliyoruzki çok daha indirimli vriyor onun la arasındaki farkda en az 10 15 bin tl

sadece nh veya erkunt bayileri indirim yapmıyor kubota bayilerininde indirimleri var hiç bi marka liste fiyatına satmaz traktörü.. mesela kıymet ile m9540 arasında 12bin lira liste fiyatı uzerinden fark var.. kubota nın artıları 16valf tdi motor ,hidrolik shutle,konik dişli ön aks,6 ileri şanzıman, dijital gösterge paneli(sürat ,pto v.s.) ve en önemlisi bence düzpompa kullanıyor olması ..bunlar ana özellikler üzerinden erkuntun ise sadece tek kademe powersift var artı olarak. aksesuara yönelik komplsör,hidrolik yan kol var.. bu özellikleri fiyat olarak hesaplarsan 12bin tl lik farkı rahatlıkla kapatacaktır hatta erkunt pahalı diye hidrolik shutle koymamış yeni serilerine.. tumosan bence erkunt a göre cok pahalı yani erkuntla özellik yönunden karşılaştırırsan çok pahalı oldugunu görürsün.. mf 5400 serisinin fiyatları da kubota dan 20bin pahalı en az kubotada tek farkı dynashift4 şanzıman.. elektronik hidrolik bunlarda 20bin tl lik farka degecek özellikler degil bana göre.. zaten nh nin td serisine göre kubota çok ucuz karşılaştırmaya bile gerek yok.. traktörleri özellik olarak karşılaştırmak lazım liste fiyatına bakıp pahalı demek pek mantıklı degil.. erkunt yerliler içinde en uygun fiyatlı olanı bence italler içinde ise kubota kalitesine göre.. kubota şuan her hafta bi yerde yeni bayi açıyor..sizin oralarda bayinin çalışmamasından dolayı buyuk traktörler için satış yok malum bayi başka markada bayisi oldugu için çok yogunlaşmıyor buyuk traktörlere.. ama ufakları malatyada çok sattı örnegin..